اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
جمعه
جمعه 29 شهریور 1398
05 شهریور 1398 05 شهریور 1398
20:25 20:25
علی صوفی تشریح کرد:

لیست مستقل احزاب اصلاح‌طلب امکان پذیر است؟

علی صوفی وزیر دولت خاتمی و کسی که ریاست ستاد ائتلاف اصلاح طلبان در سال 94 را به عهده داشت این روزها به یکی از مخالفین جدی شورای عالی سیاستگذاری تبدیل شده است.

احزاب اصلاح‌طلب مستقل از شورای سیاستگذاری لیست انتخاباتی می‌دهند؟/ صوفی: امید داریم ایرادها رفع شود

به گزارش سلام نو، عضو شورای عالی سیاستگذاری اصلاح طلبان گفت: از گذشته تاکنون انتقاداتی به عملکرد شورای عالی سیاستگذاری اصلاح طلبان توسط احزاب وجود داشته که امید به رفع ایرادها و اصلاح آن‌ها داریم.

علی صوفی دبیرکل حزب پیشروی اصلاحات با اشاره به اقدامات و فعالیت‌های حزب متبوع خود برای انتخابات مجلس شورای اسلامی، اظهار کرد: در حرکت جبهه‌ای اصلاح طلبان حضور داریم و در این قالب فعالیت انتخاباتی خود را ساماندهی می‌کنیم.

او ادامه داد: در حال حاضر به عنوان عضوی از شورای عالی سیاستگذاری اصلاح طلبان تلاش می‌کنیم در راستای سیاست ها، آیین نامه‌ها و دستورالعمل‌های این نهاد فعالیت داشته باشیم.

دبیرکل حزب پیشروی اصلاحات گفت: حزب پیشروی اصلاحات جزء ۳۰ حزب شورای هماهنگی جبهه اصلاحات است که تمام این اعضا عضو شورای عالی سیاستگذاری اصلاح طلبان هم هستند.

وزیر تعاون دولت اصلاحات در پاسخ به این سوال که ارائه لیست توسط شورای عالی در چه زمانی اتفاق می‌افتد؟ اظهار کرد: انتخابات در دوم اسفند برگزار می‌شود و زمان ثبت نام یک ماه قبل از تاریخ برگزاری انتخابات است که بعد از آن نوبت به اظهار نظر شورای نگهبان می‌رسد، سپس فعالیت ما برای بستن لیست شروع می‌شود و آن‌هایی که تایید صلاحیت شده اند برای ارائه لیست مورد بررسی قرار می‌گیرند.

این فعال سیاسی اصلاح طلب  تصریح کرد: چنین چیزی را تایید نمی‌کنم، زیرا هیچ حزبی به صورت مستقل نمی‌تواند در انتخابات شرکت کند و امیدی به پیروزی داشته باشد، چرا که قبلا هم این موضوع آزمایش شد و به نتیجه نرسید، بنابراین حزبی به دنبال ارائه لیست مجزا از شورای عالی نیست.

وی افزود: از گذشته تاکنون انتقاداتی به عملکرد شورای عالی سیاستگذاری اصلاح طلبان توسط احزاب وجود داشته که امید به رفع ایرادات و اصلاح آن‌ها داریم.

عضو شورای هماهنگی جبهه اصلاحات با اشاره به گمانه زنی‌ها مبنی بر تغییر هیات رئیسه و رئیس شورای شهر تصریح کرد: در جلسات شورای عالی و شورای هماهنگی به صورت مرتب حضور دارم، اما چنین بحثی اصلا مطرح نشده است./باشگاه خبرنگاران جوان

اخبار مرتبط

icon news

صدای باهنر هم درآمد/ برای رای آوردن بر موج نارضایتی می‌دمند

محمدرضا باهنر رئیس جبهه پیروان خط امام و رهبری می گوید برخی حاضرند نارضایتی بالا برود...

خاتمی رهبر متناسب با شرایط روز جریان اصلاحات است

محمود میرلوحی، عضو حزب اتحاد ملت و از اعضای شورای عالی سیاستگذاری اصلاح طلبان در گفت‌...

بازتاب متضاد سخنان خاتمی درباره لزوم مشارکت در انتخابات

سخنان رئیس جمهور اسبق ایران با واکنش های متضادی در میان فعالین سیاسی مواجه شده است و ...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news