اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
چهارشنبه
چهارشنبه 30 بهمن 1398
31 مرداد 1398 31 مرداد 1398
20:47 20:47

تفاهم نظامی انگلیس و عراق

آن طور که رسانه ها گزارش داده اند دو کشور انگلیس و عراق در زمینه نظامی یادداشت تفاهم همکاری امضاء کرده اند. وزرای دفاع انگلیس و عراق نیز این مساله را تایید کرده اند.

انگلیس و عراق در زمینه نظامی یادداشت تفاهم همکاری امضاء کردند

به گزارش سلام نو، وزرای دفاع انگلیس و عراق امروز پنجشنبه در زمینه تداوم همکاری های نظامی یادداشت تفاهم همکاری امضاء کردند.

«بن والاس» وزیر دفاع انگلیس پس از امضاء تفاهم نامه در انگلیس گفت:‌ کاری که نیروهای ما در عراق انجام می دهند و آنها را در زمینه مقابله با آفت تروریسم کمک کنند بسیار حائز اهمیت است. ما نه تنها یک ائتلاف بین ارزشمند بین المللی تشکیل می دهیم، بلکه خیابان های خود را از طریق سرکوب ایدئولوژی شیطانی داعش امن نگه می داریم.

وی با بیان اینکه «تهدید داعش و القاعده بسیار جدی است» افزود: تفاهم صورت گرفته نشان دهنده تعهد ما است که شانه به شانه عراق، تا زمانی که این تهدید از بین برود ایستاده ایم.

به گزارش وزارت دفاع انگلیس، در حال حاضر ۵۰۰ نیروی نظامی این کشور در عراق مستقر هستند که در زمینه آموزش و توسعه مهارت نیروهای عراقی برای مقابله با تهدید داعش و گروه های تروریستی فعالیت می کنند.

تفاهم صورت گرفته در زمینه‌ی آموزش و توسعه زیر ساخت جاسوسی نیروهای امنیتی عراق متمرکز است.

وزارت دفاع انگلیس مدعی است که تاکنون ۱۰۳ هزار نیروی عراقی را در زمینه مهارت های مهندسی، پزشکی، پیاده نظام و تسلیحات آموزش داده است.

این در حالی است که عراقی ها بر این باورند حضور نیروهای بیگانه به بهانه مبارزه با تروریسم بویژه در شرایطی که پایان نظامی داعش اعلام شده است، روش جدیدی برای ادامه اشغال کشورشان محسوب می شود.

با اعلام پایان نظامی گروهک تروریستی داعش در عراق، بسیاری از احزاب، شخصیت ها و رسانه های عراقی با اشاره به منتفی شدن بهانه حضور آمریکا تحت پوشش ائتلاف بین المللی مبارزه با داعش در کشورشان، بیش از پیش خواستار خروج نیروهای آمریکایی از عراق شده اند اما آمریکایی ها همچنان بر ادامه حضور نظامی خود اصرار می ورزند.

آمریکایی ها که در سال ۲۰۱۱ بدلیل شکست ها و ناکامی های مکرر، مجبور به ترک عراق شده بودند، سه سال بعد به بهانه مبارزه با داعش و در راس یک ائتلاف خودخوانده بین المللی که انگلیس نیز عضوی از آن است بار دیگر حضور نظامی خود را در این کشور احیا کردند./ایرنا

اخبار مرتبط

icon news

حمله داعش به حوالی کرکوک

 چهارغیرنظامی روز سه‌شنبه در حمله داعش به روستایی در استان کرکوک عراق کشته شدند.

یک سرکرده داعشی در عراق دستگیر شد

سازمان امنیتی آسایش سلیمانیه در کردستان عراق اعلام کرد ۱۰ عنصر تروریستی از جمله یک سر...

یک گور جمعی در عراق با ۱۰۰۰ جسد نبش قبر می‌شود

کمیته بین‌المللی شناسایی ناپدیدشدگان حقوق بشر عراق  در پی بازدید از شهر تلعفر اعلام ک...

4 داعشی در موصل دستگیر شدند

بنابر اعلام وزارت کشور عراق 4 تن از اعضای داعش در شهر موصل دستگیر شده اند.

دیدگاه خود را بنویسید

icon news