اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
چهارشنبه
چهارشنبه 30 بهمن 1398
31 مرداد 1398 31 مرداد 1398
20:57 20:57

احیای آئین‌های مذهبی بقعه شیخ صفی الدین

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اردبیل بر احیای آئین‌های مذهبی بقعه شیخ صفی الدین تاکید کرد.

آئین‌های مذهبی بقعه شیخ صفی الدین اردبیلی احیا می‌شود

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اردبیل با اشاره به احیای آئین‌های مذهبی بقعه شیخ صفی الدین اردبیلی گفت: یکی از اهداف مهم استان اهمیت به این موضوع است.

به گزارش سلام نو، حجت‌الاسلام مهدی ستوده در جلسه بررسی احیای میراث معنوی مجموعه جهانی بقعه شیخ صفی‌الدین اردبیلی اظهار داشت: با توجه به نزدیکی فرا رسیدن ایام محرم و صفر باید در راستای احیای برنامه‌های معنوی در استان تلاش ویژه‌ای انجام داده شود.

وی با اشاره به این که ارتقای جایگاه مذهبی استان برای ما یک اولویت اساسی و مهم است بیان کرد: در این زمینه باید برنامه‌ریزی‌های لازم انجام یابد تا بتوانیم در امر توسعه برنامه‌های فرهنگی و معنوی به اهداف و خروجی‌های خوبی در این زمینه دست یابیم.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اردبیل با اشاره به احیای آئین‌های مذهبی بقعه شیخ صفی الدین اردبیلی نیز گفت: یکی از اهداف مهم استان اهمیت به این موضوع است چرا که بدون شک شاهد برگزاری برنامه‌های مذهبی با پوشش بسیار گسترده رسانه‌ای هستیم که این موضوع اولویت اساسی است.

ستوده تصریح کرد: باید با محتوای عمیق و فاخر در این زمینه نسبت به اجرای برنامه‌های فرهنگی، دینی و مذهبی اقدام کنیم که در این زمینه برنامه‌ریزی‌ها باید در سه بخش کوتاه‌مدت، میان‌مدت و طولانی‌مدت باشد که امیدواریم این برنامه‌ها در استان به شکل مناسب تداوم یابد.

وی بیان کرد: احیای میراث فرهنگی به عنوان یک اولویت اساسی مطرح بوده و تداوم این برنامه‌ها مبنای کار است که در این زمینه درصدد هستیم برای انتقال فرهنگی به نسل‌های آینده باید تمام تلاش خود را به کارگیری کنیم که این موضوع به عنوان اولویت اساسی مبنای کار است./خبرآنلاین

اخبار مرتبط

icon news

چه بلایی سر گنبد مسجد شیخ لطف‌الله آمده؟

در جریان مرمت گنبد مسجد شیخ لطف‌الله تغییراتی مبنی بر خراب شدن این گنبد نمایان شده اس...

هجوم طرفداران تتلو چه به میراث فرهنگی فارس

 کوره هنرکار شیراز که ثبت ملی شده است مورد خدشه طرفداران امیر تتلو قرار گرفت. آنها با...

رونمایی مونسان از ۱۷۸۳ لوح تاریخی هخامنشی‌

علی اصغر مونسان وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی امروز از ۱۷۸۳ لوح تاریخی هخام...

ثبت ۱۱ غذای محلی گیلان در فهرست میراث ناملموس ایران

شهرود امیر انتخابی مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان با بیان اینکه ۱۱ غ...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news