اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
شنبه
شنبه 03 اسفند 1398
01 شهریور 1398 01 شهریور 1398
10:15 10:15

امضای تفاهم‌نامه همکاری نظامی عراق و انگلیس

وزارت دفاع انگلیس اعلام کرد یادداشت تفاهم‌نامه همکاری نظامی وزیران دفاع این کشور و عراق امضا شده است.

image.png

به گزارش سلام نو، به نقل از خبرگزاری آناتولی، وزارت دفاع انگلیس اعلام کرد، بن والاس در دیدار با نجاح الشمری، همتای عراقی خود در لندن یادداشت تفاهم‌نامه همکاری دوجانبه در حوزه دفاعی امضا کردند.

براساس این گزارش، والاس ضمن تأکید بر «اهمیت حضور حیاتی» نظامیان انگلیسی در عراق در زمینه مبارزه با تروریسم، گفت: ما نه تنها یک ائتلاف ارزشمند بین‌المللی تشکیل می‌دهیم بلکه خیابان‌های خود را با سرکوب ایدئولوژی داعش امن نگه می‌داریم.

وی در ادامه تصریح کرد: گروه‌های تروریستی داعش و القاعده هنوز هم تهدید به شمار می‌روند. این تفاهم‌نامه نشان‌دهنده عزم‌ دو کشور برای مبارزه شانه به شانه با تهدید تروریسم و همچنین شکل‌دهنده روابط بلندمدت در حوزه دفاعی است.

والاس همچنین افزود: در حال حاضر ۵۰۰ نظامی انگلیسی در عراق مستقر هستند که علاوه بر آموزش سربازان بومی نقش موثری در مبارزه با داعش و سایر گروه‌های تروریستی دارند. محور این تفاهم‌نامه در زمینه‌ آموزش نظامی و توسعه زیر ساخت جاسوسی نیروهای امنیتی عراق است.

وزیر دفاع انگلیس در پایان گفت: تاکنون ۱۰۳ هزار نیروی عراقی را در زمینه مهارت‌های مهندسی، پزشکی، پیاده نظام و تسلیحات آموزش داده‌ایم./ایسنا

اخبار مرتبط

icon news

انگلیس: به ایران پاسخ خواهیم داد

 معاون وزیر دفاع انگلیس افزود: در مورد تحریم ایران گزینه های مختلفی داریم.

دیدگاه خود را بنویسید

icon news