اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
دوشنبه
دوشنبه 05 اسفند 1398
01 شهریور 1398 01 شهریور 1398
11:48 11:48

بلد نبودن استفاده پزشکان از پوز سوژه شد ! + عکس

 رئیس سازمان نظام پزشکی در نامه ای به رئیس سازمان امور مالیاتی اعلام کرد به دلیل آموزش‌ ندیدن پزشکان استفاده از دستگاه کارتخوان به تعویق بیفتد که این امر واکنش بسیاری از کاربران فضای مجازی را به دنبال داشت.

شوخی کاربران فضای مجازی با پزشکانی که بلد نیستند از پوز استفاده کنند

به گزارش سلام نو، موضوع کارتخوان پزشکان مجددا به یکی از سوژه‌های داغ فضای مجازی در یک هفته اخیر تبدیل شده است.

ماجرا از آنجا شروع شد که مجلس شورای اسلامی با هدف جلوگیری از فرار مالیاتی و در قالب قانون بودجه ۹۸، تمام فعالان جامعه پزشکی کشور را مکلف کرد که دستگاه‌های کارتخوان (پوز) را در مطب های خود نصب کنند.

در همین زمینه علی رستم پور مدیرکل دفتر تنظیم مقررات و برون سپاری سازمان امور مالیاتی با اشاره به بند «ی» تبصره ۶ قانون بودجه ۹۸ گفت:«صاحبان محترم حرف و مشاغل پزشکی، پیراپزشکی، داروسازی و دامپزشکی تا ۲۳ مردادماه مهلت دارند در نظام سامانه فروش و استفاده از پایانه فروشگاهی(کارتخوان بانکی) ثبت نام کنند...کلیه صاحبان حرف و مشاغل یاد شده مکلفند حداکثر تا تاریخ ۲۳ مرداده ماه ۱۳۹۸ برای ثبت درخواست تخصیص شماره شناسه پایانه فروشگاهی (کارت‌خوان) به درگاه عملیات الکترونیکی سازمان امور مالیاتی کشور به نشانی الکترونیکی https://tax.gov.ir مراجعه و مبادرت به ثبت مشخصات دستگاه کارتخوان خود نموده و در اولین ماه پس از دریافت شناسه مذکور از طریق پیامک تلفنی نسبت به بهره‌برداری از آن اقدام نمایند».

اعلام این خبر موج گسترده ای از واکنش‌ها از طرف جامعه پزشکان را در پی داشت و روسای نظام پزشکی استان‌های مختلف و سایر تشکل های صنفی پزشکی با اعتراض به این طرح، خواستار به تعویق افتادن آن شدند. نهایتا مدیرکل دفتر تنظیم مقررات و برون سپاری سازمان امور مالیاتی از تمدید مهلت ثبت‌نام کارتخوان تا ۳۱ مرداد خبر داد.

با این وجود، محمدرضا ظفرقندی رئیس سازمان نظام پزشکی با ارسال نامه‌ای در تاریخ ۲۶ مردادماه به رئیس سازمان امور مالیاتی خواستار تعویق دوباره مهلت ثبت نام کارتخوان شد.

وی دلیل این درخواست را عدم برگزاری کلاس‌های آموزشی برای آموزش چگونگی فرایند ثبت کارتخوان عنوان کرده است. تصویر این نامه در ادامه آمده است:

انتشار این نامه رئیس کل سازمان نظام پزشکی، واکنش منفی بسیاری از کاربران در فضای مجازی را به دنبال داشت که در ادامه بخشی از این واکنش‌ها را مشاهده می‌کنید:

/خبرآنلاین

اخبار مرتبط

icon news

فرار مالیاتی پزشکان در سال چقدر است؟

براساس گزارش مرکز پژوهش‌های مجلس، فرار مالیاتی پزشکان حدود ۶۷۰۰ میلیارد تومان در سال ...

آخرین مهلت وکلا برای نصب کارتخوان

وکلا تا پایان دی‌ماه فرصت داشتند که در سامانه صندوق مکانیزه فروش ثبت‌نام کنند و امروز...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news