اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
سه‌شنبه
سه‌شنبه 19 آذر 1398
01 شهریور 1398 01 شهریور 1398
16:39 16:39

واکنش رهبر به سخنان پناهیان/ اطاعت از زنان خیلی هم خوب است

امام‌جمعه موقت اصفهان، محمدتقی رهبر، در واکنش به سخنان حجت الاسلام پناهیان درباره بدزبانی زنان گفت: چه زن و چه مرد، هر کسی عمل ناصالح انجام دهد سزایش را می بیند، اگر زن خواسته ای عقلی و شرعی داشته باشد، اطلاعات از او خیلی هم خوب است

انتقاد امام جمعه اصفهان از سخنان پناهیان علیه زنان /اطاعت مرد از زن خیلی هم خوب است /زنی را در خیابان دیده‌اید که جاروکشی کند؟

به گزارش سلام نو، امام‌جمعه موقت اصفهان درباره اظهارنظر حجت‌الاسلام پناهیان که گفته بود «زبان گزنده، زنان را به جهنم می‌برد و حتی از بی‌حجابی بدتر است»، گفت: من بنای جواب دادن به حرف‌های آقای پناهیان را ندارم، اما این را می‌گویم که حجاب حکمی جداگانه است و زبان را هم باید نگهداری کرد که اینها توصیه‌هایی است که هم برای زنان و هم برای مردان لازم‌الاجراست؛ یعنی انسان باید به همه تکالیفش عمل کند، مثلاً باید بدانیم غیبت بدتر از زنا است.

در نظام جمهوری‌اسلامی برای شأن زنان ارزش زیادی قائل می‌شوند

محمدتقی‌ رهبر همچنین گفت: البته گناه‌هایی هستند که مردان مرتکب می‌شوند و زنان نمی‌توانند و بالعکس. در کل هر کسی که عمل ناصالح انجام دهد،‌ جزایش را خواهد کشید. درباره فرمان بردن مردان از زنان اگر زنی همسر خود را به کارهای خلاف کند، مرد مرطود می‌شود و اگر خواسته شرعی و عقلی باشد، اطاعت از زن خیلی هم خوب است.

این چهره حوزوی با اشاره به مطالبات زنان ادامه داد: خوشبختانه در نظام جمهوری‌ اسلامی برای شأن زنان ارزش زیادی قائل می‌شوند؛ مثلاً در اشتغال‌زایی ما نمی‌بینیم زنی در خیابان به جاروکشی مشغول باشد، چون از نظر عرفی صحیح نیست. در خیلی جاها زنان حتی نسبت به مردان کارهای مهم‌تری انجام می‌دهند.

دشمنان از زنان محجبه ما ضربه خورده‌اند

وی گفت: درباره حجاب هم اساساً این قانون قرآن است که اتفاقاً برای محافظت از زنان عزیز توصیه شده است. چند روز پیش در تلویزیون دیدم که در آمریکا زنان با خود اسلحه و کلت می‌برند تا بتوانند در مقابل مزاحمت جنسی و اخلاقی از خود مراقبت کنند و مشکلی برایشان پیش نیاید. همچنین باید گفت دشمنان ما از حجاب زنان ایران رنج می‌برند و چون از زنان محجبه ما ضربه خورده‌اند، می‌خواهند دختران و زنان را ما را بی‌بندوبار کنند.

محمدتقی‌ رهبر در پایان صحبت‌هایش گفت: من از برخی آقایان می‌خواهم وقتی درباره زنان صحبت می‌کنند مراقب باشند تا خدای ناکرده باعث رنجش‌ خاطر آنان نشوند./ خبرآنلاین

اخبار مرتبط

icon news

حجت الاسلام پناهیان: از زمان پیامبر و امام حسن (ع) خیلی جلوتریم!

حجت الاسلام علیرضا پناهیان اظهار کرد که چون ما از زمان پیامبر و امام حسن (ع) خیلی جلو...

رهبر: تندروی از جانب چهره‌های انقلابی ما هم خوب نیست

امام جمعه اصفهان اظهار کرد که تندروی حتی از جانب چهره‌های انقلابی ما هم خوب نیست؛ تند...

آیا ترور پناهیان صحت دارد؟ + عکس

رئیس مرکز اطلاع‌ رسانی پلیس تهران اعلام کرد که هیچ گزارشی درباره سوء قصد به حجت الاس...

دولت به فکر آبرسانی به استان اصفهان باشد

  نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان افزود: ر حال حاضر سود بانکی به گونه ای...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news