اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
سه‌شنبه
سه‌شنبه 26 شهریور 1398
01 شهریور 1398 01 شهریور 1398
22:58 22:58

چطور از مرگ فرار کنیم؟

محققان بار دیگر بر تاثیر فعالیت بدنی مداوم و موثر بر کاهش خطر مرگ زودهنگام در دوران میانسالی و پیری تاکید کردند. بنا به گفته محققان خطر مرگ برای افرادی که فعالیت جسمی نداشتند در مقایسه با افرادی که بیشترین فعالیت جسمی را داشتند، پنج برابر بیشتر بوده است.

ورزش کردن فارن

محققان در مطالعه جدید خود بر تاثیر انجام میزان بیشتری از فعالیت‌های جسمی بر کاهش خطر مرگ زودهنگام در دوران میانسالی و پیری تاکید کردند.

به گزارش سلام نو، محققان پیش از این در بررسی‌های خود تاکید کرده‌اند که هر گونه سبک زندگی کم‌تحرک حتی نشستن، برای سلامت ضرر دارد. نداشتن فعالیت جسمی کافی برای مدت زمان ۹ ساعت یا بیشتر در طول روز، غیر از زمان خواب، با افزایش خطر مرگ همراه است.

در این بررسی گروهی از محققان نروژی به بررسی مطالعاتی پرداختند تا مشخص شود چگونه فعالیت جسمی و مدت زمانی که تحرک جسمی کافی نداریم، بر خطر مرگ زودهنگام تاثیر می‌گذارد. محققان با کمک ابزارها و تجهیزات لازم، میزان و شدت فعالیت ۳۶ هزار و ۳۸۳ نفر را که حداقل ۴۰ ساله بودند، در آمریکا و غرب اروپا بررسی کرده و آن را در سه دسته فعالیت‌های جسمی سبک، متوسط و سنگین قرار دادند.

آشپزی یا شستشوی ظروف نمونه‌ای از فعالیت‌های جسمی سبک به حساب آمده، پیاده‌وری سریع در دسته فعالیت‌های متوسط و دویدن در گروه فعالیت‌های جسمی شدید قرار گرفت.

به گزارش ایسنا به نقل از شبکه خبری CNN، به گفته محققان، خطر مرگ برای افرادی که فعالیت جسمی نداشتند در مقایسه با افرادی که بیشترین فعالیت جسمی را داشتند، پنج برابر بیشتر بود.

اخبار مرتبط

icon news

۳۰ دقیقه در روز ورزش کنید تا آلزایمر نگیرید

 مطالعات جدید به شواهدی دست یافته است که ورزش منظم می تواند علائم آلزایمر را کاهش دهد...

ژن بی‌خوابی کشف شد

پژوهشگران آمریکایی ژن جدیدی را شناسایی کرده‌اند که با نیاز به خواب کمتر از حد معمول د...

7 روش برای جلوگیری از ناشنوایی

آیا در حین بحث با دیگران به خصوص در اتاق های پر سروصدا همیشه مشکل دارید یا بخاطر صدای...

آیا وضعیت انتخاب های بهداشتی شما ضعیف است؟

آیا شما همان گونه که فکر می کنید سالم هستید؟ با اینکه که ممکن است الان و یا بعداًٌ به...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news