اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
یک‌شنبه
یک‌شنبه 04 اسفند 1398
01 شهریور 1398 01 شهریور 1398
22:58 22:58

چطور از مرگ فرار کنیم؟

محققان بار دیگر بر تاثیر فعالیت بدنی مداوم و موثر بر کاهش خطر مرگ زودهنگام در دوران میانسالی و پیری تاکید کردند. بنا به گفته محققان خطر مرگ برای افرادی که فعالیت جسمی نداشتند در مقایسه با افرادی که بیشترین فعالیت جسمی را داشتند، پنج برابر بیشتر بوده است.

ورزش کردن فارن

محققان در مطالعه جدید خود بر تاثیر انجام میزان بیشتری از فعالیت‌های جسمی بر کاهش خطر مرگ زودهنگام در دوران میانسالی و پیری تاکید کردند.

به گزارش سلام نو، محققان پیش از این در بررسی‌های خود تاکید کرده‌اند که هر گونه سبک زندگی کم‌تحرک حتی نشستن، برای سلامت ضرر دارد. نداشتن فعالیت جسمی کافی برای مدت زمان ۹ ساعت یا بیشتر در طول روز، غیر از زمان خواب، با افزایش خطر مرگ همراه است.

در این بررسی گروهی از محققان نروژی به بررسی مطالعاتی پرداختند تا مشخص شود چگونه فعالیت جسمی و مدت زمانی که تحرک جسمی کافی نداریم، بر خطر مرگ زودهنگام تاثیر می‌گذارد. محققان با کمک ابزارها و تجهیزات لازم، میزان و شدت فعالیت ۳۶ هزار و ۳۸۳ نفر را که حداقل ۴۰ ساله بودند، در آمریکا و غرب اروپا بررسی کرده و آن را در سه دسته فعالیت‌های جسمی سبک، متوسط و سنگین قرار دادند.

آشپزی یا شستشوی ظروف نمونه‌ای از فعالیت‌های جسمی سبک به حساب آمده، پیاده‌وری سریع در دسته فعالیت‌های متوسط و دویدن در گروه فعالیت‌های جسمی شدید قرار گرفت.

به گزارش ایسنا به نقل از شبکه خبری CNN، به گفته محققان، خطر مرگ برای افرادی که فعالیت جسمی نداشتند در مقایسه با افرادی که بیشترین فعالیت جسمی را داشتند، پنج برابر بیشتر بود.

اخبار مرتبط

icon news

دانستنی هایی درمورد آسیب های ورزشی و توانبخشی

فعالیت های ورزشی در هر سنی نه تنها برای جوانان و کودکان لازم است، بلکه می تواند از نظ...

آسوده شدن از درد و نفخ شکم با تمرینات پنچ دقیقه ای

چه بیش از حد غذا بخورید و چه کم و چه آخرین وعده غذایی مطابق ذائقه شما نباشد، همه این ...

تاثیرات بسیار زیاد ماهی بر روی کودکان

 ماهی به دلیل داشتن ارزش غذایی بسیار بالا می تواند  کمال بسیار خوبی برای بدن انسان با...

غذاهای سالم بیرون از منزل

اگر در بیرون غذا می خورید، باید در انتخاب غذاها دقت لازم را داشته باشید. غذا خوردن در...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news