اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
سه‌شنبه
سه‌شنبه 06 اسفند 1398
01 شهریور 1398 01 شهریور 1398
23:26 23:26
وزیر بهداشت خبر داد

تدوین طرح افزایش انگیزه برای ماندگاری پزشکان در مناطق محروم

وزیر بهداشت از تدوین طرحی خبر داد که بر اساس آن برای پزشکان ایجاد انگیزه می کنند تا در مناطق محرم بمانند و به مردم خدمت رسانی کنند

 

پزشکان در مناطق محروم ماندگار می‌شوند

به گزارش سلام نو، سعید نمکی وزیر بهداشت در حاشیه مراسم روز پزشک در جمع خبرنگاران درخصوص برنامه‌های این وزارتخانه برای ماندگاری پزشکان در مناطق محروم توضیح داد: در این زمینه طرحی آماده شده و آخرین مراحل تدوین آن در حال انجام است و به دنبال ایجاد انگیزه برای ماندگاری پزشکان در نقاط محروم هستیم.

وزیر بهداشت گفت: پزشک را نمی‌توان فقط با طرح نیروی انسانی در نقاط محروم و کمتر توسعه یافته نگه داشت و باید برای حضور بخش خصوصی در نقاط محروم انگیزه اقتصادی ایجاد کنیم. جزییات این طرح دو هفته آینده اعلام می‌شود.

نمکی درباره برنامه وزارت بهداشت برای تخت‌های بیمارستان تصریح کرد: ضریب اشغال مناسبی را به صورت تضمینی خریداری کرده و حداقل بین ۲ تا ۳ سال پزشک و پرستار با هزینه دولت برای بخش خصوصی تامین کنیم.

اعلام جزییات طرح ماندگاری پزشک در مناطق محروم به زودی

وی با بیان اینکه راه دشواری برای کنترل بیماری‌های غیرواگیر در پیش داریم گفت: همان طور که در پویش ملی کنترل فشار خون از پزشکان کمک گرفتیم، در کنترل دیابت و طرح ملی هر خانه یک پایگاه سلامت، کنترل برخی از بیماری‌های واگیر مثل سالک و بیماری‌های مشترک انسان و دام از کمک‌های کادر پزشکی و پیراپزشکی استفاده خواهیم کرد./ فارس

دیدگاه خود را بنویسید

icon news