اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
یک‌شنبه
یک‌شنبه 04 اسفند 1398
02 شهریور 1398 02 شهریور 1398
12:46 12:46

عرضه ۲میلیون بشکه نفت خام سنگین در بورس انرژی

برای تاریخ سه‌شنبه ( ۵ شهریور)  اطلاعیه هفتمین عرضه نفت‎ خام سنگین شرکت ملی نفت ایران در رینگ بین‌الملل بورس انرژی منتشر شد.

۲میلیون بشکه نفت خام سنگین در بورس انرژی عرضه می‎شود

به گزارش سلام نو، بر اساس اعلام شرکت ملی نفت ایران، اطلاعیه عرضه دو میلیون بشکه نفت‎ خام سنگین در رینگ بین‌الملل بورس انرژی با قیمت پایه ۵۰ دلار و ۳۷ سنت برای هر بشکه منتشر شد.

امیرحسین تبیانیان، نماینده شرکت ملی نفت ایران در بورس انرژی گفت: بر اساس قانون بودجه سال ۹۸ وزارت نفت مکلف هست ماهانه حداقل دو میلیون بشکه نفت خام سبک، دو میلیون بشکه نفت خام سنگین و دو میلیون بشکه میعانات گازی عرضه کند که عرضه های امسال از جمله عرضه این هفته بر این اساس این قانون است.

این هفتمین عرضه نفت خام سنگین در رینگ بین الملل از زمان آغاز عرضه نفت در بورس انرژی است. دهم اردیبهشت امسال در نخستین عرضه نفت خام سنگین ۷۰ هزار بشکه معامله شد.

خریداران می‎توانند تا ۳ ماه پس از انجام معامله، محموله را تحویل بگیرند و تحویل محموله در سایر مناطق منوط به تایید شرکت ملی نفت ایران است.

بر اساس این گزارش، عرضه نفت خام در بورس انرژی ایران در راستای تحقق سیاست‎های اقتصاد مقاومتی مبتنی بر ایجاد تنوع در روش‎های فروش نفت و استفاده از ظرفیت‌های بخش غیردولتی به‌منظور صادرات نفت‌خام در دستور کار قرار گرفته است.

عرضه نفت خام و میعانات گازی در بورس انرژی با هدف افزایش سهم بخش خصوصی در معاملات نفت و همچنین یافتن مشتریان و بازارهای جدید برای طلای سیاه ایران انجام می‌شود.

به عقیده کارشناسان اگر چه این عرضه ها می‌تواند باعث رونق حضور بخش خصوصی شود با ا ین حال کم تجربه بودن بخش خصوصی در این زمینه باعث شده تا نتوان در کوتاه مدت انتظار معاملات بزرگ را داشت./ایرنا

اخبار مرتبط

icon news

ایران برای نخستین بار ۲۰۰ هزار تن بنزین به افغانستان صادر کرد

بورس انرژی ایران برای نخستین بار در هفته جاری ۲۰۰ هزار تن بنزین به افغانستان صادر کرد...

ورود نفت سفید به بورس انرژی

امروز 4 محموله نفت سفید وارد بورس انرژی شد که ارزش آن هر لیتر چهار هزار و ۹۰۰ تومان ا...

استقبال کم نظیراز عرضه گاز مایع ایران در بورس انرژی

روز گذشته بورس انرژی ایران با هجوم متقاضیان خارجی برای خرید گاز مایع ایران مواجه شد ب...

عرضه بنزین روی تابلوی معاملات بورس انرژی

 برای بار دوم در تاریخ بازار سرمایه،امروز ۱۰ هزار تن بنزین با اکتان ۹۱ در رینگ بین‌ال...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news