اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
شنبه
شنبه 05 بهمن 1398
02 شهریور 1398 02 شهریور 1398
13:23 13:23

با آغاز هفته دولت آبرسانی به ۵۸ روستای لرستان صورت گرفت

علیرضا کاکاوند، مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان لرستان خبر از بهره برداری طرح آبرسانی به ۵۸ روستای این استان در هفته دولت داد.

آبرسانی به ۵۸ روستای لرستان در هفته دولت

به گزارش سلام نو، لرستان مهندس علیرضا کاکاوند در این رابطه گفت: با اجرای این طرح ها زمینه آبرسانی به ۱۵ هزار و ۸۶۳ نفر در قالب ۱۶ طرح فراهم می شود و علاوه بر طرح های آماده بهره برداری در هفته دولت، عملیات آبرسانی به ۱۹۸ روستای استان در دستور کار قرار گرفته که بر اساس برنامه ریزی انجام شده تا پایان سال جاری کار آبرسانی به این روستاها به اتمام می رسد.

وی با اشاره به خسارات وارد شده به زیرساخت های آبرسانی روستایی لرستان در سیل فروردین ۹۸ نیز اضافه کرد: در سیل فروردین ۹۸ بیش از ۴۰ درصد روستاهای استان با مشکلاتی در راستای آبرسانی روستایی مواجه شدند که با تلاش شبانه روزی همکاران در شرکت آبفار استان، آب شرب روستاها در کمترین زمان ممکن به صورت موقت وصل شد.

وصل موقت آب رسوتاهای خسارت دیده

کاکاوند افزود: بعد از وصل موقت آب رسوتاهای خسارت دیده، شرکت آبفار برای وصل پایدار آب شرب در تلاش بود که به دلیل کمبود اعتبارات در آن زمان، نتوانستیم همه روستاها را به صورت پایدار وصل کنیم.

مدیر عامل آبفار لرستان گفت: در حال حاضر اعتباری در قالب اعتبارات حوادث به آب شرب روستاها اختصاص یافته که با اخذ این میزان اعتبار، به دنبال وصل پایدار منابع آب شرب روستاها تا قبل از فصل بارندگی ها هستیم.

وی شاخص بهره مندی روستاهای کشور از آب شرب روستایی را ۷۴ درصد عنوان کرد و اظهار داشت: با بهره برداری از طرح های آبرسانی روستایی لرستان در هفته دولت، میانگین شاخص بهره مندی روستاهای استان از ۷/۸۰ به ۷/۸۱ درصد خواهد رسید که این میزان بالاتر از میانگین کشوری است.

/خبرآنلاین

اخبار مرتبط

icon news

شیوع بیماری هاری انسانی در لرستان واقعیت دارد؟

دکتر محمد مهدی گویا رییس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت گفت: خبر شیوع بیما...

نباید از پرسش رسانه‌ها عصبانی شد

محمود ثمینی، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری لرستان با تاکید بر صمیمیت ارتباط...

700 خادم افتخاری از لرستان عازم کربلا می‌شوند

میثم کشکولی، دبیر قرارگاه فرهنگی صاحب‌الامر(عج) لرستان با اشاره به آماده شدن 13 مدرسه...

بلاتکلیفی چاپ کتب درسی سال 99 / هنوز ارز برای تامین کاغذ کتاب درسی تامین نشده

علی ذوعلم رییس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی گفت: چهار ماه از زمان آماده سازی کتب...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news