اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
شنبه
شنبه 03 اسفند 1398
02 شهریور 1398 02 شهریور 1398
15:28 15:28

3 نوع روش درمانی سلامت روان

سلامت روان شما به اندازه سلامت جسمی شما اهمیت دارد. همانطور که برای درد قفسه سینه خود نزد متخصص می روید، اگر دچار مشکلات روحی هستید نیز باید با یک متخصص در مورد مشکل خود صحبت کنید. هدف زندگی چیزی جز سلامت و خوشبختی نیست.

درمان به معنی چیزی است که درد و مشکل شما را از بین می برد. برای بررسی مواردی که شما را آزار می دهد و به روابط شما آسیب می رساند، قدرت واقعی لازم است. ادامه مطلب را بخوانید تا در مورد انواع مختلف درمان های ذهنتان و فواید آنها اطلاعاتی کسب کنید.

  1. درمان فردی

هیچ چیز مانند یک ارتباط  قلبی و صمیمانه ذهن را آرام نمی کند. با این حال فقط صحبت با دوستان یا اعضای خانواده کافی نیست و ذهن شما به چیزهای بیشتری احتیاج دارد، اگرچه  آنها شما را بهتر از هرکس دیگری می شناسند اما همیشه نمی توانند به  مشکلات عمیق شما پی ببرند.

درمان فردی به شما امکان صمیمیت و مکالمه خصوصی با یک متخصص آموزش دیده را می دهد. درمانگران می توانند به شما در رسیدن به علت اصلی مشکلتان کمک کنند تا بتوانید دوباره آرامش خود را بدست آورید.

روانشناسان سالها زمان را صرف مطالعه بر روی ذهن کرده اند و موثرترین روش ها برای کمک به شما در مقابله با افکار مخرب  بررسی کرده اند.

  1. زوج درمانی

روابط ارزشمندترین دارایی هر فرد است. وقتی رابطه ای دارید که در حال از هم پاشیدن است، این مورد برای ذهن شماناراحت کننده و یک مانع جدی بین شما و خوشبختی است. زوج درمانی می تواند از فروپاشی رابطه زوجین جلوگیری کند.

هنگامی که درگیر اختلاف با کسی هستید که برای شما مهم است، ممکن است دیدگاه درستی نسبت به مشکلتان نداشته باشید. شما در جریان این مشکل هستید و قدرت تصمیم گیری درست را از دست می دهید اما روان درمانگر می تواند از دید وسیع تری مشکل شما را بررسی کند.

خواه مسائل روابط شما با معشوقه، دوست، خواهر و برادر یا والدین باشد، یا دیگران اگر می خواهید مشکلتان را حل کنید، باید دست به کار شوید و برای حل آن تلاش کنید. باید با دیگران رابطه موثری داشته باشید و راهکارهای جانبی نیز به شما در انجام این کار کمک می کند.

  1. درمان گروهی

مطالعات نشان می دهد که نزدیک به 20 درصد از بزرگسالان آمریکایی از مشکلات بهداشت روان رنج می برند و احساس تنهایی می کنند. این احساس تنهایی باعث می شود که مردم خود را از عزیزان خود جدا کنند.

مشکل شما هر چه که باشد اعم از عصبانیت، افسردگی، اضطراب، اعتیاد یا بحران جنسیتی، شما تنها کسی نیستید که این مشکلات را دارید. گروه درمانی شما را در گروه سایر افراد قرار می دهد که مشکل مشابه شما را دارند.

گروه درمانی از جهات مختلفی کمک می کند. این روش به شما یاد می دهد که چگونه درمورد چیزهایی که شما را آزار می دهد، صریح صحبت کنید و به شما این امکان را می دهد که با افراد مشابه خودتان رابطه برقرار کنید.

علاوه بر این همان طور که در کنار مشکلات خود با هم کار می کنید، یاد خواهید گرفت که چگونه یک شنونده خوب باشید، این باعث می شود تا بتوانید در آینده به رفع مشکلات دیگران کمک کنید.

اخبار مرتبط

icon news

بهترین رژیم غذایی برای سلامت روان چیست؟

تحقیقات جدید به بررسی ارتباط بین غذاهایی که می خوریم و احساس افسردگی، اضطراب و یا حس ...

نقش اعجاب آور رژیم غذایی در بهبود سلامت روان

آیا احساس دلتنگی می‌کنید یا شاید فقط کمی بدخلق است؟ شاید این احساسات ناشی از تاثیرات ...

مبارزه مشترک ؛ اگر شریک زندگیتان معتاد باشد، چه می کنید؟

وقتی متوجه شوید شریک زندگیتان به الکل یا مواد مخدر وابسته شده، دردناک است، و هنگامی ک...

برخی از ویژگی های افرادی با سلامت روان

سلامت روان یا Mental Health به طور کلی برای افرادی مورد استفاده قرار می گیرد که از لح...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news