اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
سه‌شنبه
سه‌شنبه 17 تیر 1399
02 شهریور 1398 02 شهریور 1398
15:19 15:19

امیرتوحید فاضل؛ خبرنگار معتمد کریمی قدوسی پناهنده شد

 کریمی قدوسی لیستی که در آن مدعی وجود افراد دوتابعیتی‌ را داشت را به دبیر سیاسی خبرگزاری موج داده بود. کسی که حالا خبرها حکایت از پناهندگی او دارد.

به گزارش سلام نو، برخی از خبرنگاران در توئیتر خبردادند، امیرتوحید فاضل، دبیر سیاسی خبرگزاری اصولگرای موج، که اخیرا با آقای ظریف وزیر امورخارجه به سوئد رفته بود، از تیم خبری جدا شده، و درخواست پناهندگی داده است.

احسان بداغی خبرنگار پارلمانی روزنامه ایران نوشته:کریمی قدوسی روز اول مرداد لیست کذایی دوتابعیتی‌ها را برای انتشار به خبرنگار مورد اعتمادش که دبیر سیاسی خبرگزاری اصولگرای «موج» بود، داد. درست روز آخر همان ماه یعنی 31 مرداد، همان خبرنگار در جریان سفر ظریف به سوئد،پناهنده این کشور شد.

مهدی افشارنیک روزنامه نگار حوزه‌ی نفت نوشته: همین خبرنگار وقتی ما زیر مستند زیر صفر مرزی را در جشنواره اکران کردیم، توی موج علیه ما جوسازی کرد که ضد شهدا و دفاع مقدس فیلم ساختیم. حتی از پژمانفر نماینده مشهد هم مصاحبه گرفت که علیه ما شکایت می‌کند. حتمن دو روز‌ دیگر هم سلطنت طلب میشه باز هم به ما فحش میدهد.

خود امیرفاضل توحید هم نسبت به این خبر واکنش نشان داده و تلویحا ادامه زندگی در خارج از کشور را تایید کرده است. او توییت کرده است: هر کسی حق دارد برای زندگی خود تصمیم بگیرد. هیچ کس از آینده خبر ندارد. تنها کوته مغزانند که بدون اطلاع حرف می زنند.

بداغی در پاسخ به این توییت نیز نوشته است: آقای فاضل! شما صرفا برای زندگی خودت تصمیم نگرفتید. می دانید برای تیم همراه آقای ظریف و خود وزارت خارجه چه زحماتی ایجاد کردید؟ می دانید کار شما زمینه ساز و بهانه چه محدودیت های جدیدی برای کار خبرنگاران در وزارت خارجه خواهد شد؟

همچنین کاربران زیادی نسبت به این اتفاق واکنش نشان داده و از این کار امیرتوحید فاضل انتقاد کرده اند.

اخبار مرتبط

icon news

خروج یا عدم خروج از ان اپی تی تصمیم نظام خواهد بود

در ماجرای برجام هم کریمی قدوسی، رسایی و دیگر دوستانشان با وجود مخالفت تمام عیاری که ب...

منافع ملی بالاتر از هر دعوای سیاسی / ایران دوستی و مخالفت با هر نوع دخالت خارجی

ارزش مخالفِ شریف و با پرنسیبی مثل اردشیر زاهدی آن‌جا بیشتر به چشم می‌آید که عموم گروه...

قصد کریمی قدوسی از اتهام‌زنی‌های بی اساس چیست؟

کریمی قدوسی از چهره‌هایی است که به سبب جنجال آفرینی واتهام‌زنی های بسیاری که انجام می...

اتهام زنی کریمی‌قدوسی حرکت در مسیر آمدنیوز است

بنا به اعلام یک منبع آگاه در دفتر رئیس جمهور، اتهامات کریمی قدوسی درباره محمود واعظی ...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news