اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
جمعه
جمعه 29 شهریور 1398
02 شهریور 1398 02 شهریور 1398
15:19 15:19

امیرتوحید فاضل؛ خبرنگار معتمد کریمی قدوسی پناهنده شد

 کریمی قدوسی لیستی که در آن مدعی وجود افراد دوتابعیتی‌ را داشت را به دبیر سیاسی خبرگزاری موج داده بود. کسی که حالا خبرها حکایت از پناهندگی او دارد.

به گزارش سلام نو، برخی از خبرنگاران در توئیتر خبردادند، امیرتوحید فاضل، دبیر سیاسی خبرگزاری اصولگرای موج، که اخیرا با آقای ظریف وزیر امورخارجه به سوئد رفته بود، از تیم خبری جدا شده، و درخواست پناهندگی داده است.

احسان بداغی خبرنگار پارلمانی روزنامه ایران نوشته:کریمی قدوسی روز اول مرداد لیست کذایی دوتابعیتی‌ها را برای انتشار به خبرنگار مورد اعتمادش که دبیر سیاسی خبرگزاری اصولگرای «موج» بود، داد. درست روز آخر همان ماه یعنی 31 مرداد، همان خبرنگار در جریان سفر ظریف به سوئد،پناهنده این کشور شد.

مهدی افشارنیک روزنامه نگار حوزه‌ی نفت نوشته: همین خبرنگار وقتی ما زیر مستند زیر صفر مرزی را در جشنواره اکران کردیم، توی موج علیه ما جوسازی کرد که ضد شهدا و دفاع مقدس فیلم ساختیم. حتی از پژمانفر نماینده مشهد هم مصاحبه گرفت که علیه ما شکایت می‌کند. حتمن دو روز‌ دیگر هم سلطنت طلب میشه باز هم به ما فحش میدهد.

خود امیرفاضل توحید هم نسبت به این خبر واکنش نشان داده و تلویحا ادامه زندگی در خارج از کشور را تایید کرده است. او توییت کرده است: هر کسی حق دارد برای زندگی خود تصمیم بگیرد. هیچ کس از آینده خبر ندارد. تنها کوته مغزانند که بدون اطلاع حرف می زنند.

بداغی در پاسخ به این توییت نیز نوشته است: آقای فاضل! شما صرفا برای زندگی خودت تصمیم نگرفتید. می دانید برای تیم همراه آقای ظریف و خود وزارت خارجه چه زحماتی ایجاد کردید؟ می دانید کار شما زمینه ساز و بهانه چه محدودیت های جدیدی برای کار خبرنگاران در وزارت خارجه خواهد شد؟

همچنین کاربران زیادی نسبت به این اتفاق واکنش نشان داده و از این کار امیرتوحید فاضل انتقاد کرده اند.

اخبار مرتبط

icon news

روایت فرار امیرتوحید فاضل از قول خبرنگار همکارش

خبرنگار دیپلماسی روزنامه ایران در رشته توئیتی نوشته است که امیرتوحید فاضل تمام روز مش...

فعالین سیاسی تقلبی و هشدارهایی که جریان انقلابی باید بشنود

نکته قابل توجه این است که نظام سیاسی ایران باید دقت کند با زندان‌های بی‌حساب و کتاب ب...

دعوای اشتباه جناحی بر سر امیرتوحید فاضل!

با پناهنده شدن امیرتوحید فاضل، دبیر سرویس سیاسی یک خبرگزاری اصولگرا که قبلا سابقه اصل...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news