اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
دوشنبه
دوشنبه 28 بهمن 1398
02 شهریور 1398 02 شهریور 1398
22:55 22:55

رونمایی از سامانه های پدافندی پیشرفته ارتش یمن

ارتش و کمیته های مردمی یمن با نمایش اقتدار نظامی خود از سامانه های دفاعی فاطر 1 و ثاقب 1 رونمایی کرد. فاطر 1 توانسته است پهپاد ام.کیو9 آمریکا را ساقط کند

ارتش یمن از پدافندهای جدید خود رونمایی کرد

به گزارش سلام نو به نقل از شبکه خبری المسیره یمن، از سامانه های دفاعی "فاطر۱" و "ثاقب ۱" که توانایی مقابله با هواپیماهای جنگی متجاوزان را دارند، رونمایی شد.

"یحیی سریع" سخنگوی نیروهای مسلح یمن در این باره اعلام کرد؛ سامانه دفاعی "فاطر۱" توانایی مقابله با جنگنده های "اف ۱۶"، "اف۱۵"، "میراژ" و "تایفون" را دارد.

سریع افزود: سامانه فاطر۱ از آغاز سال جاری میلادی در مناطق عملیات نظامی در شمال کشور مستقر شد و توانست بسیاری از عملیات هوایی و هلی برد نیروهای دشمن در استان حجه (غرب یمن) را خنثی کند؛ به طوری که پهپاد آمریکایی "ام کیو۹" هفته گذشته در استان الحدیده با موشک این سامانه دفاعی سرنگون شد.

سخنگوی نیروهای مسلح یمن اعلام کرد: دومین سامانه دفاع موشکی یمن، سامانه "ثاقب۱" نام دارد که از اکتبر (مهر/ آبان ۹۶) وارد میدان های جنگی شد و این سامانه نیز ششم سپتامبر ۲۰۱۸ میلادی (۱۵ شهریور ۹۷) توانست بالگردهای "آپاچی" را در جنوب استان "الحدیده" (غرب یمن) رهگیری کند و برای چندین ماه، مانع از پرواز این پرنده بر فراز آسمان یمن شود.

در هفته‌های گذشته، مراکز نظامی مناطق جنوبی عربستان شامل "جیزان"، "نجران" و "عسیر" هدف گسترده حمله پهپادی و موشکی ارتش و کمیته‌های مردمی یمن قرار گرفته است؛ به طوری که موشک‌های پاتریوت قادر به رهگیری و انهدام آنها نبودند.

ائتلاف عربی سال۱۳۹۴ به سرکردگی عربستان برای جنگ علیه مردم یمن تشکیل شد و حملات گسترده ای را به این کشور آغاز کرد؛ اما در طول این چهار سال و نیم گذشته، نه تنها نتوانست به هدف خود برای ممانعت از قدرت گرفتن انصارالله یمن دست یابد، بلکه زمینه توانمند سازی بیشتر و خودکفایی نظامی ارتش یمن را فراهم کرده است./ ایرنا

اخبار مرتبط

icon news

یمن پیشروی متجاوزان سعودی را دفع کرد

تاکنون بر اثر تجاوز عربستان به یمن، تاکنون هزاران یمنی کشته شده‌اند. این در حالی است ...

انهدام پهپاد جاسوسی عربستان به دست یمنی ها

یمن یک فروند هواپیمای جاسوسی بدون سرنشین، متعلق به ائتلاف سعودی را در جنوب عربستان سر...

دو فرودگاه أبها و جازان عربستان مورد حمله انصارالله قرار گرفت

  دو فرودگاه أبها و جازان   در عربستان مورد حملات پهپادی پی در پی انصارالله قرار گرفت...

حمله ارتش یمن به جنوب عربستان/ 8 نظامی عربستان کشته شدند

در جریان واکنش آتش‌بار نیروهای ارتش یمن حداقل هشت نظامی سعودی در جنوب عربستان کشته شد...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news