اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
دوشنبه
دوشنبه 05 اسفند 1398
03 شهریور 1398 03 شهریور 1398
09:00 09:00

«کات داگ» اثری فانتزی و غیررئالیستی

به گفته مصطفی فراهانی نویسنده و کارگردان نمایش «کات داگ»، این اثر تا ۶ شهریور ماه در تماشاخانه انتظامی خانه هنرمندان ایران روی صحنه است. وی درباره شکل گیری این اثر نمایشی گفت: زمانی که در یک فیلم کوتاه به عنوان تصویربردار حضور داشتم، ایده نمایش «کات داگ» در ذهن من شکل گرفت. سر آن فیلم قصه اصلی نمایش اتفاق افتاد اما بعدها که نمایشنامه را نوشتم تغییراتی در آن دادم. قرار بود در آن فیلم کوتاه، سگی بازی کند اما حضور سگ و صاحبش باعث اتفاقات حاشیه‌ای در فیلم شد که در نهایت ایده نوشتن نمایشنامه «کات داگ» شکل گرفت.

«کات داگ» از یک اتفاق واقعی شکل گرفت/ اثری فانتزی و غیررئالیستی

به گزارش سلام نو، کارگردان «کات داگ» درباره تجربه روی صحنه بردن این اثر نمایشی و مراحل شکل گیری ایده اولیه نمایش توضیحاتی ارائه داد.

وی درباره فرم اجرایی نمایش بیان کرد: ایده فرمی نمایش را مستقل از قبل در ذهنم داشتم. این نمایش بستر رئالیستی ندارد اما اثری سوررئال هم نیست. دقیق‌تر بخواهم بگویم فضای نمایش «کات داگ» انتزاعی و فانتزی است و با خود داستان هم هماهنگی دارد.

فراهانی درباره تجربه همکاری با عوامل و بازیگران نمایش توضیح داد: با بیشتر عواملی که در این نمایش حضور داشتند اولین بار بود، همکاری می کردم. با طراح صحنه، نور، صدا و شش بازیگر از پنج بازیگر نمایش برای اولین بار بود که همکاری می کردم و فقط با سمانه احمدی مطلق طراح لباس نمایش و تینا بخشی چهره‌پرداز کار در نمایش های «این یک پیپ نیست» و «بی‌پدر» محمد مساوات همکاری داشتم. البته یکی از بازیگران نمایش «کات داگ» دلارام هاشمی بود که متاسفانه ۱۰ روز پیش از شروع اجرای نمایش فوت کرد که تجربه بسیار تلخ و شوک بزرگی برای کل تیم بود.

وی در پایان صحبت هایش متذکر شد: من برای نمایش «کات داگ» ۹ ماه درگیر بودم. استارت کار را از آبان ۹۷ زدیم و هدفمان شرکت در جشنواره تئاتر دانشگاهی بود که در مرحله اول قبول شدیم اما مرحله دوم کار رد شد. بعد هم از ابتدای سال ۹۸ همچنان تمرین می‌کردیم تا سالن اجرا قطعی شد و تا یک روز قبل از شروع اجرا من واقعاً نمی توانستم کار دیگری بکنم در حالی که قبل از «کات داگ» چهار فیلم کوتاه ساخته‌ و ۲ نمایشنامه هم نوشته بودم. امیدوارم با تلاشی که ما برای اجرای این نمایش داشتیم کار مورد توجه مخاطبان قرار گفته باشد.

در خلاصه داستان نمایش آمده است: گروهی در حال ساخت فیلمی هستند که داستان متفاوتی با بیرون فیلم (نمایش) دارد. رفته رفته فضای فیلم بر فضای نمایش تاثیر می گذارد و آن را دستخوش تغییرات عجیبی می کند.

بازیگران نمایش به ترتیب حروف الفبا شایلین اسدالهی، بهراد سلاح ورزی، مهان عرافی، پویا عربگری، محسن قزل سفلو، کیمیا کاوند هستند که تا ۶ شهریور ماه هر شب ساعت ۱۹ و ۲۱ در تماشاخانه انتظامی روی صحنه خواهد بود./مهر

دیدگاه خود را بنویسید

icon news