اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
دوشنبه
دوشنبه 05 اسفند 1398
03 شهریور 1398 03 شهریور 1398
09:50 09:50

۲۹ معترض هنگ‌کنگی در درگیری‌های شبانه بازداشت شدند

طبق اعلام پلیس هنگ‌کنگ، ۲۹ نفر پس از درگیری‌های شبانه که با شلیک گاز اشک‌آور برای متفرق کردن معترضان ضد دولتی همراه شد،‌ بازداشت شدند. این قطب مالی آسیا برای اعتراضات بیشتر در همین روز آماده می‌شود.

درگیری‌های هنگ‌کنگ

به گزارش سلام نو، به نقل از خبرگزاری رویترز،‌ فعالان روز شنبه در محله کوآن تونگ در شرق منطقه کولون کوکتل مولوتف و آجر به سمت چراغ‌های روشنایی هوشمند که به گفته آن‌ها ابزار جاسوسی دولت است، پرتاب کردند. پلیس هم با گاز اشک‌آور پاسخ معترضان را داد. متروی هنگ‌کنگ هم به علت اعتراضات در برخی ایستگاه‌ها خدمات ارائه نمی‌داد.

روز شنبه اولین بار در ۱۰ روز گذشته بود که پلیس برای سرکوب معترضان به شلیک گاز اشک‌آور متوسل شد. این اعتراضات که با تدوین لایحه استرداد که اکنون تعلیق شده است آغاز شد، به درخواست‌هایی برای دموکراسی گسترده‌تر رسید و سه ماه است که هنگ‌کنگ را به لرزه درآورده است و این دولت‌شهر را وارد بزرگترین بحران سیاسی از زمان حاکمیت چین در ۱۹۹۷ کرده است.

درخواست‌های گسترده‌تر برای دموکراسی، چالشی مستقیم برای رهبران حزب کمونیست در پکن است؛ کسانی که مایل هستند تا اعتراضات را در آستانه هفتادمین سالروز تاسیس جمهوری خلق چین در اول اکتبر سرکوب کنند.

پلیس هنگ‌کنگ امروز در بیانیه‌ای با محکوم کردن "اقدام معترضان در نقض نظم عمومی" تاکید کرد ۱۹ مرد و ۱۰ زن بازداشت شدند. بیش از ۷۰۰ تن از زمان آغاز اعتراضات در ژوئن بازداشت شدند. از جمله بازداشت‌شدگان می‌توان به ونتوس لائو، سازمان‌دهنده اعتراضات روز شنبه اشاره کرد.

اعتراضات دیگری امروز در منطقه تسوئن وان برنامه‌ریزی شده است و معترضان همچنین اعتصاب سراسری و همچنین بایکوت کلاس‌های دانشگاهی در هفته‌های آتی را هم مدنظر دارند./ایسنا

اخبار مرتبط

icon news

کارکنان بیمارستان‌های هنگ‌کنگ خواستار بسته شدن مرز با چین

کارکنان بیمارستانی در هنگ‌کنگ خواستار بسته شدن مرز با چین برای جلوگیری از شیوع ویروس ...

تظاهرات حق مردم عراق است

عمار الحکیم اعلام کرد تظاهرات حق قانونی مردم است و ما با هر تلاشی برای استفاده از زور...

معترضان عراقی دولت را تهدید به محاصره منطقه امنیتی بغداد کردند

معترضان عراقی تهدید کردند که برای انجام راهپیمایی میلیونی منطقه سبز امنیتی پایتخت را ...

آغاز دوباره اعتراضات در کلمبیا

با  آغاز دوباره تظاهرات در کلمبیا زیرساخت‌های حمل‌ونقل عمومی این کشور آسیب دید.

دیدگاه خود را بنویسید

icon news