اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
شنبه
شنبه 17 خرداد 1399
03 شهریور 1398 03 شهریور 1398
11:57 11:57

نتانیاهو برای بقای سیاسی جنگ‌افروزی می‌کند

اخبار منتشره از حزب "لیکود" به رهبری نتانیاهو حکایت از ریزش طرفداران او دارد. به نظر می رسد این روزها نتانیاهو در شرایطی قرار گرفته که برای بقا در عرصه سیاست چاره ای جز جنگ افروزی ندارد.

جنگ افروزی نتانیاهو برای بقا در عرصه سیاسی

به گزارش سلام نو، جنگ افروزی "بنیامین نتانیاهو" نخست وزیر رژیم صهیونیستی علیه کشورهای منطقه و اقدامات متجاوزانه این رژیم در روزهای اخیر، تنها برای حفظ بقای خود در عرصه سیاسی است .

گزارش هایی مبنی بر این است که حزب "لیکود" به رهبری نتانیاهو پس از انتخابات پارلمانی محبوبیت خود را در سرزمین اشغالی از دست داده، در این راستا وی و همدستانش در کابینه امنیتی رژیم صهیونیستی برای جبران مافات در پی آغاز یک جنگ در منطقه هستند.

به گزارش شبکه 12 رژیم صهیونیستی، طبق نظر سنجی های اخیر که در روزهای اخیر در رسانه های این رژیم منتشر شده، حزب لیکود نسبت به نظرسنجی های پیش از انتخابات فروردین سال جاری در سرزمینهای اشغالی کرسی های کمتری را در اختیار خواهد گرفت. حزب لیکود در حال حاضر ۳۸ کرسی در پارلمان رژیم صهیونیستی دارد، اما اگر انتخابات مجدد انجام شود ۸ کرسی خود را از دست خواهد داد و با حزب ائتلافی رقیب "آبی سفید" از نظر تعداد کرسی برابری می کند.

وزرای کابینه امنیتی رژیم صهیونیستی و نتانیاهو که در رابطه با انتخابات مجدد پارلمانی در پایان شهریور ماه در سرزمینهای اشعالی بسیار نگران هستند، به شدت جنگ افروزی را راهی برای بازگرداندن خود به عرصه مبارزه انتخابات پارلمانی این رژیم می دانند.

منابع رسمی سوریه دیشب (شنبه شب) گزارش دادند که پدافند هوایی این کشور حمله هوایی رژیم صهیونیستی به اطراف دمشق را دفع کرده است. خبرگزاری رسمی سوریه ( سانا) اعلام کرد که موشک های اسرائیل پیش از برخورد به هدف مورد نظر، در مناطق جنوبی دمشق، رهگیری و منهدم شده اند.

در حالیکه مقامات صهیونیستی همیشه از تایید حملات به سوریه به صورت رسمی خودداری کردند، اما این بار ارتش این رژیم در بیانیه ای حمله مذکور به دمشق را رسما تایید کرد تا شاید فشارهای داخلی تا حدی از دوش نتانیاهو و هم حزبی های او برداشته شود.

ارتش رژیم صهیونیستی همچنین بخاطر حمله تلافی جویانه احتمالی از جانب سوریه آماده باش کامل در سرزمنیهای اشعالی اعلام کرده است.

بامداد امروز (یکشنبه) درست ساعاتی پس حمله متجاوزانه رژیم صهیونیستی به دمشق یکی از مقام های حزب الله گفت که دو پهپاد این رژیم در جنوب بیروت سرنگون شده است. به گفته این مقام مسئول حزب الله یکی از پهپادها در جنوب بیروت سقوط کرده و یک فروند دیگر پیش از برخورد به زمین منفجر شده است.

رژیم صهیونیستی پیش از این در حال افزایش تنش در خاک عراق بوده است. مقامات آمریکایی جمعه گذشته به روزنامه " نیویورک تایمز" گفتند، اسرائیل مسئول چندین حمله اخیر به عراق و مواضع نیروهای مردمی این کشور بوده است.

اوضاع در نوار غزه هم در هفته های اخیر پر تنش بوده است. پنجشنبه گذشته جنگنده های رژیم صهیونیستی این منطقه را در سه نوبت بمباران کردند.

فشارهای داخلی بر نخست وزیر رژیم صهیونیستی و حزب وی به علت پرونده های فساد اعضای حزب و شخص نتانیاهو باعث شد تا تقریبا سه هفته مانده به انتخابات پارلمانی در سرزمنیهای اشعالی آنها اقدامات تنش زا را گزینه ای برای بالا بردن کرسی ها در "کنست" انتخاب کنند./ایرنا

اخبار مرتبط

icon news

رایزنی مخفیانه رژیم صهیونیستی و عربستان درباره قدس

روزنامه عبری‌زبان  از گفت‌وگوی بین رژیم صهیونیستی و عربستان سعودی در مورد قدس خبر داد...

فلسطین‌: با هیچ مسئول اسرائیلی دیدار نمی کنیم

وزیر خارجه فلسطین اعلام کرد که تا طرح الحاق بخش‌هایی از کرانه باختری لغو نشود به  با ...

نتانیاهو: قصد دارند مرا به قتل برسانند

نخست وزیر رژیم صهیونیستی با انتشار توئیتی مدعی دریافت چند پیام تهدیدآمیز مبنی بر قتل ...

نشست آیپک لغو شد

بتسی برنس کورن رئیس آیپک در بیانیه‌ای اعلام کرد به دلیل شیوع ویروس کرونا نشست بهار ای...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news