اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
پنج‌شنبه
پنج‌شنبه 01 اسفند 1398
03 شهریور 1398 03 شهریور 1398
13:52 13:52

نحوه انتخاب الماس تمام عیار

اگر در حال انجام کارهای ازدواج خود هستید، یا برای یک مناسبت خاص خرید می کنید، موارد زیادی وجود دارد که می توانید با آنها آگاهانه برخورد کنید. الماس، در صدر لیست های زیادی قرار دارد. الماس ها سنگهای قیمتی زیبا و برخی از آنها گرانبها ترین در جهان هستند. آنها به دلیل خلوص بالای خود شناخته شده و شگفت آور هستند. در اینجا چند روش مختلف بیان شده که می توانید بهترین الماس را انتخاب کنید.

 1. الماس دست ساز یا طبیعی

انواع مختلفی از الماس در جهان وجود دارد. برخی بر اثر فرآیندهای  طبیعی مانند واکنش شیمیایی و فشار در زمین شکل گرفته اند، و برخی الماس ها ساخته شده در آزمایشگاه ها هستند. بعضی از افراد ایده الماس ساخته شده آزمایشگاهی، را دوست ندارند. اما حقیقت این است که آنها نیز به همان اندازه طبیعی و اغلب خالص تر هستند. قبل از ادامه فکر کنید که شما کدام نوع رامی خواهید.

 1. به شکل الماس فکر کنید

شکل الماس در واقع از آنچه فکر می کنید مهمتر است. برش های مختلف الماس نور را به روشی های متفاوتی بازتاب می کنند که تاثیر مهمی در درخشش الماس دارند و این بدان معناست که گاهی اوقات شما حتی در هنگام انتخاب طرحی که دوست دارید، ممکن است درخشش مورد نظر خود را به دست نیاورید. در مورد آنچه برای شما مهمتر است فکر کنید و براساس این تصمیم بگیرید.

 1. قیراط

بهترین کاری که می توانید هنگام انتخاب الماس انجام دهید این است که به وزن قیراط یک الماس نگاه کنید و حداقل وزن را درست انتخاب کنید. بسیاری از زمان ها هنگام انتخاب الماس با الماسی شروع می کنید که بزرگتر از بقیه است، اما تغییراتی مانند برش ها و مواردی از این دست باعث کاهش وزن الماس می شوند. بنابراین  به همه مواردی که در تعیین وزن الماس دخیل هستند، توجه کنید.

بهترین کاری که می توانید هنگام انتخاب الماس انجام دهید این است که با بالاترین کیفیت ممکن شروع کنید.

هنگام خرید الماس به این چهار نکته توجه کنید:

 1. وضوح

 2. برش

 3. قیراط

 4. رنگ

و همه این عوامل به نوع الماس و قیمت آن وابسته است. به عنوان مثال اگر میخواهید با وزن قیراطی که بالاتر از انتظار شما است شروع کنید، می توانید 3 عامل دیگر را تغییر دهید تا هزینه کم شود و به شما کمک کند در محدوده بودجه خود خرید کنید.

 1. قدرت وضوح

اولین چیزی که شما می خواهید تغییر دهید، وضوح الماس است. قدرت وضوح،  اندازه گیری ناخالصی هایی است که می تواند در داخل یک الماس وجود داشته باشد. این امرمی تواند بر توانایی درخشش یک الماس به مشخصا تأثیر بگذارد.

 1. شفافیت

برای بیان شفافیت کدهای مختلف  زیادی وجود دارد، که باید در مورد آنها بدانید. مطالعه در سایت های مختلف وکسب اطلاعات تخصصی در این زمینه می تواند به شما کمک کند.

 1. رنگ الماس

در مرحله بعد، از رنگ الماس مطمئن شوید. الماس کریستالی کاملاً از کربن ساخته شده است، اما گاهی اوقات سایر عناصر می توانند درون ساختار گیر کرده و باعث تغییررنگ الماس شوند. شفاف ترین الماس ها گران ترین آنها هستند.

 1. میزان برش را کاهش دهید

همانطور که قبلاً به طور خلاصه بحث کرده ایم، می توانید برش الماس را کاهش دهید که این امرباعث کاهش درخشش الماس می شود اما در کاهش هزینه ها به شما کمک می کند.

همه چیز را محاسبه کنید

همه چیز را به یک سطحی ازاستاندارد برسانید. ممکن است متوجه شوید که این الماس برای شما هنوز هم خیلی گران است و این بدان معنی است که باید یک بار دیگر تغییرات را بررسی کنید و در نهایت باید بتوانید الماسی را پیدا کنید که برای شما یا شخصی که دوستش دارید ایده آل باشد. به روشهایی فکر کنید که می توانید این الماس را به حلقه یا گردنبند اضافه کنید یا حتی می توانید به سادگی آن را همانطور که هست بپذیرید.

دیدگاه خود را بنویسید

icon news