اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
سه‌شنبه
سه‌شنبه 26 شهریور 1398
04 شهریور 1398 04 شهریور 1398
08:40 08:40

جایگاه‌های سوخت بازار سیاه بنزین

 به جهت سروسامان دادن بازار بنزین، کارت سوخت به میدان آمد ولی مواردی مشاهده شده که عده‌ای از متصدیان در برخی جایگاه‌ها، سفره سوءاستفاده خود را پهن کرده‌اند.

بنزین

به‌گزارش سلام نو، اوایل خردادماه بود که خبر طرح الزام استفاده از کات سوخت شخصی منتشر شد و تاکنون نیز برای فراهم شدن زیرساخت‌های آن اقدامات متعددی انجام شده است و آن‌طور که شرکت ملی پخش فراورده‌های نفتی اعلام کرد قرار بر این بود که ابتدا این طرح در چهار کلان‌شهر و سپس در کل کشور اجرایی شود، این در شرایطی است که از 22 مردادماه که این طرح به طور رسمی آغاز به‌کار کرد تا اول شهریورماه، شاهد تغییرات چندانی در این حوزه نبودیم چراکه کارت سوخت جایگاه‌داران در اختیار تمام متقاضیان قرار داشت.

البته از آن زمان زمزمه‌هایی برای محدودیت در لیتراژ کارت جایگاه‌داران مطرح شد و سرانجام در اول شهریورماه میزان سوخت‌گیری با کارت آزاد جایگاه‌ها در کل کشور در هر بار سوخت‌گیری، از ۶۰ لیتر به ۳۰ لیتر کاهش یافت. تحلیلگران بر این عقیده‌اند که جدا از منافعی که احیا کارت سوخت به همراه دارد، باید به این موضوع نیز توجه کرد که این اقدام ممکن است موجب سوءاستفاده برخی افراد نیز بشود.

طی تماس‌های تلفنی و گزارش‌های مردمی که به ایسنا اعلام شده است، در برخی از جایگاه‌ها متصدیان جایگاه در ازای کارت سوخت مبلغی را از مشتریان دریافت می‌کنند که بر اساس گفته‌های فاطمه کاهی - سخنگوی شرکت ملی پخش فراورده‌های نفتی - به ایسنا، این کار کاملا غیرقانونی بوده و هیچ جایگاهی حق دریافت هزینه جداگانه را از مشتریان ندارد.

وی با تاکید بر این مساله که جایگاه‌ها نباید بابت کارت سوخت مبلغی دریافت کنند، اظهار کرد: مشتریان در صورت برخورد با این مساله می‌توانند به منظور گزارش تخلف با شماره 09627 تماس حاصل کنند./ایسنا

اخبار مرتبط

icon news

اعلام جزییات سرویس دوپاکته کارت سوخت

برای رفع مشکل کسانی که کارت سوختشان در استان یا منطقه‌ای دیگر نگهداری می شود سرویس دو...

یک میلیون کارت سوخت هنوز به دست مردم نرسیده

مجری کارت سوخت شرکت ملی پست گفت: تعداد زیادی کارت سوخت صادر شده هنوز در باجه های پستی...

تکلیف کارت سوخت‌های مسدود شده چیست؟

چندین هزار مالک خودرو هستند که به دلیل رفتن کارت سوخت شان به مناطق مرزی و سوء استفا...

شفاف شدن میزان سوخت مصرفی کشور با استفاده از کارت سوخت

طبق اعلام یک عضو کمیسیون انرژی مجلس، در شرایط کنونی با استفاده از کارت سوخت می توان ب...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news