اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
دوشنبه
دوشنبه 05 اسفند 1398
04 شهریور 1398 04 شهریور 1398
08:40 08:40

جایگاه‌های سوخت بازار سیاه بنزین

 به جهت سروسامان دادن بازار بنزین، کارت سوخت به میدان آمد ولی مواردی مشاهده شده که عده‌ای از متصدیان در برخی جایگاه‌ها، سفره سوءاستفاده خود را پهن کرده‌اند.

بنزین

به‌گزارش سلام نو، اوایل خردادماه بود که خبر طرح الزام استفاده از کات سوخت شخصی منتشر شد و تاکنون نیز برای فراهم شدن زیرساخت‌های آن اقدامات متعددی انجام شده است و آن‌طور که شرکت ملی پخش فراورده‌های نفتی اعلام کرد قرار بر این بود که ابتدا این طرح در چهار کلان‌شهر و سپس در کل کشور اجرایی شود، این در شرایطی است که از 22 مردادماه که این طرح به طور رسمی آغاز به‌کار کرد تا اول شهریورماه، شاهد تغییرات چندانی در این حوزه نبودیم چراکه کارت سوخت جایگاه‌داران در اختیار تمام متقاضیان قرار داشت.

البته از آن زمان زمزمه‌هایی برای محدودیت در لیتراژ کارت جایگاه‌داران مطرح شد و سرانجام در اول شهریورماه میزان سوخت‌گیری با کارت آزاد جایگاه‌ها در کل کشور در هر بار سوخت‌گیری، از ۶۰ لیتر به ۳۰ لیتر کاهش یافت. تحلیلگران بر این عقیده‌اند که جدا از منافعی که احیا کارت سوخت به همراه دارد، باید به این موضوع نیز توجه کرد که این اقدام ممکن است موجب سوءاستفاده برخی افراد نیز بشود.

طی تماس‌های تلفنی و گزارش‌های مردمی که به ایسنا اعلام شده است، در برخی از جایگاه‌ها متصدیان جایگاه در ازای کارت سوخت مبلغی را از مشتریان دریافت می‌کنند که بر اساس گفته‌های فاطمه کاهی - سخنگوی شرکت ملی پخش فراورده‌های نفتی - به ایسنا، این کار کاملا غیرقانونی بوده و هیچ جایگاهی حق دریافت هزینه جداگانه را از مشتریان ندارد.

وی با تاکید بر این مساله که جایگاه‌ها نباید بابت کارت سوخت مبلغی دریافت کنند، اظهار کرد: مشتریان در صورت برخورد با این مساله می‌توانند به منظور گزارش تخلف با شماره 09627 تماس حاصل کنند./ایسنا

اخبار مرتبط

icon news

چند نفر منتظر کارت سوخت هستند؟

فاطمه کاهی، سخنگوی شرکت ملی پخش فراورده‌های نفتی گفت: برخی از مالکان خودروها تاکنون ه...

سهمیه بنزین خودروها و موتورسیکلت‌ها در اسفند ماه+جزییات

بامداد امروز سهمیه بنزین اسفندماه واریز شد.

توصیه وزیر نفت درباره کم‌فروشی بنزین

وزیر نفت به مردم توصیه کرد که کم‌فروشی بنزین در جایگاه‌ها را به  به شرکت پخش فرآورده‌...

این اطلاعیه بنزینی را حتما بخوانید

 روابط عمومی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران در اطلاعیه ای نحوه صحیح سوختگیری با ...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news