اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
جمعه
جمعه 15 آذر 1398
04 شهریور 1398 04 شهریور 1398
15:20 15:20

استفاده از سامانه های پدافندهوایی در شناورهای ارتش

حسین خانزادی فرمانده نیروی راهبردی ارتش با اشاره به ظرفیت های سامانه های پدافندهوایی گفت: به منظور ارتقای قدرت بازدارندگی از این سامانه های پدافندی در شناورها استفاده خواهیم کرد.

سامانه های پدافندهوایی در شناورهای ارتش استفاده می شوند

به گزارش سلام نو، امیر دریادار «حسین خانزادی» در بازدید از نمایشگاه صنعت دفاعی و سامانه باور ۳۷۳ با اشاره به اینکه پیشرفت های وزارت دفاع و حرکت رو به جلوی این سازمان به برکت انقلاب و با همت نیروی انسانی جوان و انقلابی رقم خورده است گفت: مجموعه صنعت دفاعی با ظرفیت های انسانی ارزشمند خود توانسته است نیازهای دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران را تأمین کند.

وی با بیان اینکه در بحث سامانه های موشکی و پدافند هوایی در سطوح مختلف برد کوتاه، متوسط و بلند ظرفیت های خوبی ایجاد شده است تصریح کرد: در موضوع دفاع نقطه ای به حد قابل قبولی رسیدیم و انشاء الله به منظور ارتقای قدرت بازدارندگی از این سامانه های پدافندی در شناورها استفاده خواهیم کرد.

فرمانده نیروی دریایی ارتش با بیان اینکه تکنیک های حائز اهمیت به دست آمده در موضوع تاکتیک های دفاعی بسیار اثر گذار خواهد بود گفت: در نسل ناوشکن های سنگین این سامانه ها به ما کمک خواهند کرد که بتوانیم اهداف پرنده را در نقاط دورتر مورد اصابت قرار دهیم.

دریادار خانزادی تأکید کرد: امروز وزارت دفاع بنابرتدبیر فرمانده معظم کل قوا به موضوع مصونیت بخشی و تأمین امنیت یگان های شناوری نیروی دریایی جمهوری اسلامی ایران در حوزه های مختلف و به ویژه پدافند هوایی تا حد بالایی جامه عمل پوشانده است.

روز پنجشنبه سامانه پدافندهوایی ارتفاع بلند کاملا بومی باور ۳۷۳ با حضور رئیس جمهوری رونمایی شد، به گفته فرمانده نیروی پدافند هوایی ارتش، سامانه باور ۳۷۳ توانایی شناسایی همزمان ۳۰۰ هدف و اولویت‌بندی ۱۰۰ هدف را دارد و می‌تواند به صورت همزمان با ۶ هدف درگیر شود که این توانایی قابل افزایش است.

/ایرنا

اخبار مرتبط

icon news

با دستاوردهای جدید نظامی ارتش آشنا شوید + عکس و جزییات

  پهپاد دریاپایه پلیکان، پروژه سورن و جاسک-۲ سه دستاورد جدید نیروی دریایی ارتش هستند ...

مجهز شدن ناوشکن دماوند به موشک‌های عمود پرتاب

فرمانده نیروی دریایی ارتش اعلام کرد ناوشکن دماوند به موشک‌های عمود پرتاب تجهیز شد.

دیدگاه خود را بنویسید

icon news