اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
یک‌شنبه
یک‌شنبه 31 شهریور 1398
05 شهریور 1398 05 شهریور 1398
13:25 13:25

تامین امنیت تردد زائران اربعین در مرزها

 سردار قاسم رضایی فرمانده مرزبانی ناجا در بازدید از مرز رسمی خسروی و زیرساخت های اربعین در این مرز بیان داشت: بار دیگر امام حسین (ع) همه را برای حضور در اربعین خود فراخوان کرده و امروز ما به مرز خسروی که رنگین از خون مقدس شهدا است، آمده ایم.

امنیت برای تردد زائران اربعین در مرزها برقرار است

به گزارش سلام نو، فرمانده مرزبانی ناجا با خداقوت به همه خدمت‌کنندگان در مرزها از جمله مرزبانان هنگ مرزی، انتظامی، ارتش، سپاه و همه دستگاه هایی که در حراست از مرزها دفاع می کنند، گفت: با توافق صورت گرفته بین دو  دولت جمهوری اسلامی ایران و عراق بنا است که امسال مرز خسروی برای تردد زائران فعال شود.

سردار رضایی ادامه داد: تلاش بر این است که مرز بازگشایی شود و از سمت جمهوری اسلامی ایران  این آمادگی وجود دارد و هم اکنون جاده های ارتباطی، پارکینگ ها، پست های انتظامی و بازرسی برای تردد زائران آماده و مناسب است و در حوزه مرز که مسئولیت با مرزبانی است صاحب تجربه هستیم، طبق سال های قبل آماده خدمت رسانی بوده و هیچ گونه مشکلی نداریم و هرآنچه را که نیاز است در حوزه قرنطینه و مرز آماده شده است.

فرمانده مرزبانی ناجا گفت: امسال یک اتفاق مبارک دیگر افتاده و برای سفر  اربعین به عتبات عالیات لغو روادید شده؛ ولی داشتن گذرنامه معتبر برای زائران اربعین قطعی است و افرادی که قصد حضور در کنگره عظیم اربعین  را دارند باید حتما با گذرنامه معتبر تردد کنند و از عزیمت افراد بدون گذرنامه در مرزها جلوگیری می شود .

وی به تمامی زائران اربعین توصیه کرد که از همراه داشتن اشیاء ممنوعه خودداری کنند و یقین بدانند که حتی میزان جزیی از اقلام ممنوع و همراه داشتن آن در کشور عراق جرم تلقی شده و بیش از ۲ تا 3 سال حبس و جریمه دارد.

سردار رضایی گفت: زائرانی که از توان جسمانی خوبی برخوردار هستند در این همایش شرکت کنند و همچنین زمان را برای این سفر معنوی مدیریت کرده و سفر خود را به روزهای منتهی به اربعین موکول نکنند.

وی اضافه کرد: در نشست وزرای ۲ کشور جمهوری اسلامی ایران و عراق و همچنین در سفر فرمانده انتظامی کشورمان به بغداد و پیگیری هایی که کردند از اول محرم تا آخر صفر روادید برای سفر به عتبات عالیات لغو شده و عراق نیز امسال خوب به صحنه آمده و ان شاءالله راهپیمایی بزرگ اربعین باشکوه بهتری نسبت به سال های قبل برگزار می شود و برآوردها نشان از افزایش جمعیت شرکت کنندگان است.

فرمانده مرزبانی ناجا خاطر نشان کرد: هماهنگی های لازم انجام شده و دستگاه های دو طرف جمهوری اسلامی ایران و عراق در تلاشند و امید است مرز خسروی که سابقه دیرینه ای دارد به عنوان قدمگاه زائران بازگشایی شود./فارس

اخبار مرتبط

icon news

تسهیل بازگشت زائران اربعین با سامانه جامع تردد

به منظور تسهیل و مدیریت بازگشت زائران اربعین  از کربلا سامانه جامع تردد زائران اربعین...

زائران فردا می‌توانند از مرز خسروی عبور کنند

عبدالرضا رحمانی فضلی اعلام کرد: با هماهنگی های به عمل آمده با طرف عراقی و با هدف رفاه...

باز بودن مرز خسروی برای تردد زائران اربعین

به گفته وزیر کشور، با توافقات انجام شده قرار است تا مرز خسروی هم به مسیرهای تردد زائر...

خدمات‌دهی به زوار اربعین با تمام ظرفیت

طبق اعلام فرمانده نیروی انتظامی، از همه ظرفیت‌ها برای خدمات دهی شایسته به زوار اربعین...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news