اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
چهارشنبه
چهارشنبه 24 مهر 1398
05 شهریور 1398 05 شهریور 1398
19:16 19:16

پزشکیان: شورای نگهبان در انتخابات گشاده‌رو باشد

نایب‌ رئیس مجلس ضمن تاکید بر حضور سلایق مختلف در انتخابا مجلس در سال جاری، گفت: شورای نگهبان و هم سامانه های نظارتی لازم است که با گشاده روی در این انتخابات نظارت کنند تا همه صداها شنیده شود

توصیه نایب رئیس مجلس به شورای نگهبان: گشاده‌رویی در انتخابات را پیش بگیرید

به گزارش سلام نو، مسعود پزشکیان، نماینده تبریز و نایب‌رئیس مجلس شورای اسلامی، به الزامات برگزاری انتخابات پرشور اشاره کرد و گفت: همه در برگزاری انتخابات پرشور نقش دارند. اگر اجازه دهیم همه صداها شنیده شود و همه صداها در جامعه وجود داشته باشد، آن زمان همه به صحنه می‌آیند.

او ادامه داد: اما اگر اجازه ندهیم صداهای مختلف، نظرات مختلف، سلایق مختلف و اعتقادات مختلف حرف‌شان را بزنند و حلقه را تنگ کنیم، مشارکت را کاهش می‌دهیم. حضور شورای نگهبان یا تمام سیستم‌های نظارتی باید با گشایش و گشاده‌رویی صورت گیرد. باید اجازه دهند صداها شنیده شود. آنچه حق است را نشان دهیم نه اینکه بگوییم آنچه ما می‌گوییم حق است و هر کس را خلاف ما می‌گوید باید کنار بگذاریم و حرف نزند. با حذف سلایق و نظرات مختلف، مشارکت را پایین می‌آوریم.

این نماینده مجلس درباره نقش جریانات سیاسی و احزاب در مشارکت مردم در انتخابات تاکید کرد: اگر نگذاریم احزاب و جریانات سیاسی حرف بزنند، چقدر می‌توانند در حضور پرشور مردم در انتخابات نقش داشته باشند؟ بالاخره باید میدانی برای گفت‌وگو ایجاد شود. مقام معظم رهبری فرموده‌اند که اجازه دهیم تریبون‌های آزاد ایجاد شود. باید اجازه دهیم تریبون آزاد به وجود بیاید. زمانی که ما چنین اجازه‌ای را نمی‌دهیم نمی‌توان به برگزاری انتخابات پرشور امیدوار بود.

پزشکیان در پایان گفت: البته در آستانه انتخابات جوی ایجاد می‌کنند که مردم در انتخابات شرکت کنند، اما حقیقت این است که باید باور کنیم و اجازه دهیم همه در صحنه باشند و حرف‌شان را بزنند و در همین راستا، آنچه حق است تبدیل به قانون شود./ اعتمادآنلاین

اخبار مرتبط

icon news

کدخدایی اختلاف با رئیس جمهور را تکذیب کرد

عباسعلی کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان اعلام کرد: شورای نگهبان با رئیس جمهوری اختلافی ند...

تاجزاده: از 96 اصلاح‌طلبان دچار اختلاف راهبرد شدند

یک چهره برجسته اصلاح‌طلب گفت: بعد از حوادث سال ۹۶ ما اصلاح طلبان اختلاف نظر تحلیلی پی...

مجمع روحانیون در پی فهرست اصلاح‌طلبانه است/ روش سال 94 را تکرار نمی کنیم

یک عضو مجمع روحانیون مبارز ضمن اعلام اینکه مجمع برای حضور حداکثری در انتخابات مجلس فع...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news