اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
شنبه
شنبه 10 اسفند 1398
05 شهریور 1398 05 شهریور 1398
19:16 19:16

پزشکیان: شورای نگهبان در انتخابات گشاده‌رو باشد

نایب‌ رئیس مجلس ضمن تاکید بر حضور سلایق مختلف در انتخابا مجلس در سال جاری، گفت: شورای نگهبان و هم سامانه های نظارتی لازم است که با گشاده روی در این انتخابات نظارت کنند تا همه صداها شنیده شود

توصیه نایب رئیس مجلس به شورای نگهبان: گشاده‌رویی در انتخابات را پیش بگیرید

به گزارش سلام نو، مسعود پزشکیان، نماینده تبریز و نایب‌رئیس مجلس شورای اسلامی، به الزامات برگزاری انتخابات پرشور اشاره کرد و گفت: همه در برگزاری انتخابات پرشور نقش دارند. اگر اجازه دهیم همه صداها شنیده شود و همه صداها در جامعه وجود داشته باشد، آن زمان همه به صحنه می‌آیند.

او ادامه داد: اما اگر اجازه ندهیم صداهای مختلف، نظرات مختلف، سلایق مختلف و اعتقادات مختلف حرف‌شان را بزنند و حلقه را تنگ کنیم، مشارکت را کاهش می‌دهیم. حضور شورای نگهبان یا تمام سیستم‌های نظارتی باید با گشایش و گشاده‌رویی صورت گیرد. باید اجازه دهند صداها شنیده شود. آنچه حق است را نشان دهیم نه اینکه بگوییم آنچه ما می‌گوییم حق است و هر کس را خلاف ما می‌گوید باید کنار بگذاریم و حرف نزند. با حذف سلایق و نظرات مختلف، مشارکت را پایین می‌آوریم.

این نماینده مجلس درباره نقش جریانات سیاسی و احزاب در مشارکت مردم در انتخابات تاکید کرد: اگر نگذاریم احزاب و جریانات سیاسی حرف بزنند، چقدر می‌توانند در حضور پرشور مردم در انتخابات نقش داشته باشند؟ بالاخره باید میدانی برای گفت‌وگو ایجاد شود. مقام معظم رهبری فرموده‌اند که اجازه دهیم تریبون‌های آزاد ایجاد شود. باید اجازه دهیم تریبون آزاد به وجود بیاید. زمانی که ما چنین اجازه‌ای را نمی‌دهیم نمی‌توان به برگزاری انتخابات پرشور امیدوار بود.

پزشکیان در پایان گفت: البته در آستانه انتخابات جوی ایجاد می‌کنند که مردم در انتخابات شرکت کنند، اما حقیقت این است که باید باور کنیم و اجازه دهیم همه در صحنه باشند و حرف‌شان را بزنند و در همین راستا، آنچه حق است تبدیل به قانون شود./ اعتمادآنلاین

اخبار مرتبط

icon news

دولت فوری شهرهای آلوده را قرنطینه کند!

مسعود پزشکیان نایب رئیس مجلس شورای اسلامی کفت: در اسرع وقت دولت باید شهرهای آلوده را ...

نماینده منتخب تهران دوتابعیتی بودن خود را تکذیب کرد

منتخب مردم تهران در مجلس یازدهم به شائبه ها در مورد دوتابعیتی بودنش واکنش نشان داد و ...

چطور یاران احمدی‌نژاد بدون سر و صدا وارد بهارستان شدند؟

از هم اکنون جریان‌های مختلفی در مجلس به چشم می‌خورند. جریان اصلی اصولگرا یا همان ستون...

میزان مشارکت در انتخابات ۴۲.۵۷ درصد/ تهران دارای کمترین مشارکت

وزیر کشور پس از اعلام نهایی نتایج انتخابات مجلس با اشاره به درصد مشارکت مردم گفت: است...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news