اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
دوشنبه
دوشنبه 25 آذر 1398
06 شهریور 1398 06 شهریور 1398
18:41 18:41

روحانی: دولت قدرت و اختیارات بالایی لازم دارد

رییس جمهور در سخنانی به مناسبت هفته دولت گفت: زندگی خوش مردم وابستگی زیادی به این دارد که دولت از اختیارات و قدرت بالایی برخوردار باشد

روحانی

به گزارش سلام نو، حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی طی سخنانی در پانزدهمین جشنواره شهید رجایی با بیان اینکه خوشحالم در هفته دولت  از کسانی که خدمت رسانی بهتری به مردم انجام داده اند تقدیر کردیم.

وی با اشاره به نامگذاری این جشنواره به نام شهید رجایی از شهیدان باهنر و رجایی به عنوان افرادی یاد کرد که  در خلق و خوی  خدوم، متواضع و پرشور و مخلص بودند.

روحانی در ادامه به شرایط کشور پرداخت و یادآور شد :البته ما امروز کشورمان با مشکلاتی مواجه است که از سوی بدخواهان ملت به ما تحمیل شده است.

وی افزود: هرچند شرایط امروز ما با زمان شهیدان رجایی و باهنر متفاوت است اما باید به یاد آوریم در شرایطی که دشمن به ما حمله کرده بود و مزدوران و منافقان به جان مردم افتاده بودند و مردم و خدمتگذارانشان را به شهادت می رساندند، و علاوه بر این یک فاصله و شکافی هم در میان مسئولان اجرایی، مقننه و قضاییه به وجود آمده بود ، با همه این مشکلات در نخستین سالهای دهه 60 مردم، امام و امت را کنار نگذاشتنند و آن دوران را پشت سر گذاشتیم.

روحانی با بیان اینکه ما جنگ فعلی را باید با فتح ملت ایران بر متجاوزان و دشمنان به پایان بریم، تاکید کرد: شاید اداره کشور امروز با سبک و سیاق سال‌های قبل متفاوت باشد اما حتما باید مدیران ما با ابتکار عمل معضلات را به فرصت تبدیل کنند.

رئیس جمهور با بیان اینکه مهم است هزینه ها را در خدمت رسانی به مردم پایین آوریم، اظهار کرد: در شرایط فعلی که مردم ما با مشکلات دست و پنجه نرم می‌کنند، حتما لازم است با روی گشاده با مردم برخورد کنیم، اما این ممکن نمی شود مگر اینکه خود را خدمت‌گذار مردم بدانیم.

وی افزود: تا زمانی که خود را رییس بدانم نمی توانم با روی گشاده به مردم بنگرم ما رییس نیستیم ما خدمتگذار مردم هستیم و مردم ما را انتخاب کردند که به آنان خدمت کنیم، هرچه خدمت رسانی ما کمتر باشد مشروعیت ما کمتر می شود. مردم به ما رای ندادند که چند سال رییس باشیم و بعد برویم. مردم این‌همه وقت می‌گذارند و با همه سختی ها پای صندوق رای می آیند تا با امید بیشتر کسانی را انتخاب کنند که به آنان خدمت کنند.

روحانی با بیان اینکه امام در زمان جنگ بالاترین قدرت را به دولت داد، تاکید کرد: ایشان مخصوصا در چهار سال پایانی عمر شریفش بسیار از دولت حمایت کرد و اختیارات فراوانی به آن داد. تا زمانی که اختیارات دولت بالا نباشد و قدرت زیادی نداشته باشد مردم زندگی خوشی نخواهند داشت. البته این معنایش دیکتاتوری و خودرایی نیست بلکه قدرت داشتن برای رسیدگی به امور مردم و رفع مشکلات و مسائل است.

وی افزود: بعضی ها انتقاد می کنند و نصیحت می کنند اما در قالب آن می خواهند نیش بزنند و تخریب کنند. در حالی که اصل نصیحت و انتقاد، همانطور که امیرالمومنین می فرماید خالصانه و خالی از فریب است. پس اگر روزی دستگاه نظارتی به جای نظارت دخالت کرد دیگر مدیر نمی تواند کار کند. نظارت را برای این درست نکردیم که مانع و سرعت گیر درست کنیم و دل مدیر را بلرزانیم بلکه برای کمک رسانی به دولت است./ ایسنا

اخبار مرتبط

icon news

روحانی جمعه به ژاپن می‌رود

سید عباس عراقچی اعلام کرد رئیس جمهور روزجمعه به ژاپن خواهند رفت.

تلاش آبه برای کاهش تنش‌ میان ایران و‌ آمریکا

به نوشته تایمز ژاپن، نخست وزیر ژاپن به دنبال آن است تا از تنش میان ایران و آمریکا بکا...

حاکمیت و رهبری اجازه استعفای روحانی را نمی‌دهند / روحانی اهل استعفا و جا زدن نیست / باید برای حل مشکلات کشور به دولت اختیار داد

غلامعلی رجایی با اشاره به فشارهایی که به دولت وارد می‌شود گفت: با توجه به شرایط موجود...

دیدار سفیر ایران در روسیه با رئیس‌جمهور

کاظم جلالی، سفیر جدید جمهوری اسلامی ایران در فدراسیون روسیه و پیش از عزیمت به محل مام...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news