اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
جمعه
جمعه 26 مهر 1398
08 شهریور 1398 08 شهریور 1398
12:36 12:36

منازل مبله تله کلاهبرداران برای سوءاستفاده از مردم

جوشن سهرابی رئیس پلیس آگاهی بوشهر اظهار کرد: روش کلاهبرداران تغییر کرده و حالا از شیوه‌های مختلف برای کلاهبرداری استفاده می کنند. همه مردم باید ازنهایت هوشیاری خود استفاده کنند تا به دام این افراد نیفتند.

کلاهبرداری

به گزارش سلام نو، جوشن سهرابی با اشاره به اینکه کلاهبرداران افراد سودجویی هستند که تمام وقت خود را صرف یافتن راه های جدید برای کلاهبرداری می کنند، اظهار کرد: این افراد با استفاده از شیوه های روز تلاش می کنند تا افراد مختلف را به دام بیاندازند و متاسفانه با وجود توصیه ها و هشدارهای پی در پی پلیس همچنان عده ای از هموطنان در دام این کلاهبردارن گرفتار می شوند.

وی افزود: اخیرا افرادی سودجو و کلاهبردار با رصد فضای مجازی و سایت هایی از قبیل دیوار، شیپور و... اقدام به شناسائی و برقراری تماس تلفنی با افرادی نموده که کالاهایی به خصوص مواد غذایی برای فروش دارند، و با وعده خرید کالا، شکات را به آدرس اعلامی جهت تحویل گرفتن بار هدایت و پس از تخلیه بار و کالا در مکان مورد نظر که غالبا منازل مبله می باشد، اعلام می کنند که وجه را از طریق تلفن بانک و یا شبا به حساب آنان واریز نموده و پیامک ارسال واریزی وجه در تلفن خود را به آنان نشان می دهد و اظهار می دارد علت عدم وصول پیام انتقال وجه، اختلال شبکه بانکی و مخابرات می باشد و پیامک واریز وجه به شما ارسال می شود و بدین ترتیب اعتماد شکات را جلب نموده و مالباختگان محل را ترک می نمایند، در ادامه متهمان اقدام به جابجا نمودن بار و تخلیه منزل و یا انبار اجاره ای می نمایند.

رئیس پلیس آگاهی بوشهر تصریح کرد: با توجه به مشکلات اقتصادی و کاهش قدرت خرید که سبب کاهش فروش کالا شده است و اینکه فروشندگان جهت فروش کالای خود مجبور به تلاش جهت بازاریابی هستند این امر متصور می شود که شیوه و شگرد فوق رو به افزایش باشد.

این مقام انتظامی خاطرنشان کرد: همواره سادگی و نوع‌دوستی و گاه بی اطلاعی شهروندان موجب می شود تا در دام افراد سودجو گرفتار شوند و لازم است تمامی مردم با کمی توجه، دقت و همکاری با پلیس از پیشامدهای اینچنینی جلوگیری کنند.

/ایسنا

اخبار مرتبط

icon news

وضعیت آلودگی خلیج‌فارس بحرانی شد

رییس مرکز اقیانوس‌شناسی خلیج‌فارس بوشهر اعلام کرد آلودگی خلیج فارس در وضعیت بحرانی اس...

کشف کلاهبرداری 800 میلیونی با جعل اسناد

فرمانده انتظامی استان همدان اعلام کرد که یک کلاهبرداری 800 میلیون تومانی در شهرستان «...

پای سیف به پرونده سکه ثامن باز شد / اتهام رئیس بانک مرکزی و وزیر صمت معاونت در کلاهبرداری است!

 در آخرین جلسه دادگاه پرونده سکه ثامن، شکایتی علیه رئیس کل وقت بانک مرکزی و وزیر وقت ...

تغییر سن شناسنامه‌ای دستمایه کلاهبرداران / به ازای هر سال جوان شدن 2میلیون بایدبدهید

کلاهبرداری به تغییر در شناسنامه رسیده است. برای تغییر سن و اسم هم پیامک تبلیغاتی ارسا...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news