اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
پنج‌شنبه
پنج‌شنبه 26 تیر 1399
11 شهریور 1398 11 شهریور 1398
17:02 17:02
سخنگوی دولت:

عامل انفجار ناهید خطای فنی بود/ ترامپ از سر بی سوژگی به موشک ایرانی پرداخت

سخنگوی دولت با تمسخر اظهارات ترامپ درباره انفجار موشک ایرانی ناهید در سکوی پرتاب گفت: علت انفجار نقص فنی در مرحله تست بوده است نه مرحله پرتاب، اما ظاهرا ترامپ به خاطر بی سوژگی این موضوع را به خود نسبت داد

به گزارش سلام نو، علی ربیعی سخنگوی دولت اظهار کرد: آنچه که در دولت مطرح شد و مورد بحث قرار گرفت این است که انفجار در سکو اتفاق افتاده و اصلا ماهواره ای منتقل  نشده بوده است.  اساسا در مرحله تست بوده و نه پرتاپ . در میادین تستی که ما داریم مثل تست سمنان معمولا این آزمایش ها صورت می گیرد. در دنیا شبیه به این موضوع زیاد صورت می‌گیرد. حتی در کشورهای پیش رفته هم ما انفجارهای متعدد و مهیبی در این زمینه ها داشتیم. در این اتفاق نه کشته داشتیم و نه از نظر جانی مشکلی داشتیم.

وی یک یحث و خطای فنی ادامه داد: همه کارشناسان بر این موضوع اتفاق نظر دارند که یک بحث فنی بوده است. کاملا هم مشخص است بحث فنی چگونه اتفاق افتاده است.

ربیعی یادآور شد: دو جریان خبری در این میان شکل گرفت؛ یکی در صدد القای این موضوع بود که کسانی هستند در موسسات ما که می خواستند کار جاسوسی و خراب کاری بکنند که اصلا کارشناسان ما روی این موضوع صحه نمی گذارند و به نوعی این نظر سوء استفاده برای قدرت نمایی است.

وی افزود: دوم آنکه ما نمی دانیم چه طور است که رئیس جمهوری ایالت متحده آمریکا عکس می گذارد، توییت می کند، عکس ماهواره ای منتشر می کند و با یک ذوق زدگی با موضوع رفتار می کند؛ این کارها اصلا قابل فهم و درک نیست.

ربیعی در پایان گفت: شاید از بی سوژگی در مورد ایران است که همچین موضوعی را در مورد ایران مطرح می کنند. این امر کاملا مشخص است و معلوم است بر اثر چه موضوعی اتفاق افتاده است. دانش ما هم هر روز در این رابطه رو به گسترش و فزونی است./ ایسنا

اخبار مرتبط

icon news

ربیعی از دروغ‌پردازی علیه قرارداد ۲۵ ساله ایران و چین گلایه کرد

علی ربیعی طی یادداشتی از کم‌لطفی‌هایی که به برنامه جامع ۲۵ ساله با چین شده است گلایه ...

ماجرای درگیری لفظی روحانی و قالیباف در جلسه سران قوا

سخنگوی دولت به شایعه درگیری لفظی روحانی و قالیباف در جلسه سران قوا  واکنش نشان داد.

ربیعی: دولت آماده تعامل با قوای دیگر است/ خروج آمریکا از برجام خدمت به اسرائیل بود

علی ربیعی سخنگوی دولت گفت: کشور در شرایط خاصی قرار دارد و راه عبور از مشکلات هم افزای...

ربیعی: اختلاف نظر مسئولان باید در جهت آسایش و آرامش مردم باشد / دستوری درباره واردات گوشی بالای ۳۰۰ دلار صادر نشده

علی ربیعی  سخنگوی دولت گفت: اختلاف نظر مسئولان باید در جهت آسایش و آرامش مردم باشد و ...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news