اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
سه‌شنبه
سه‌شنبه 19 آذر 1398
12 شهریور 1398 12 شهریور 1398
13:04 13:04

"مونسان" و "حاجی‌میرزایی" وزیران جدید آموزش و پرورش و گردشگری

 نمایندگان مجلس شورای اسلامی، به علی اصغر مونسان و محسن حاجی میرزایی، به عنوان وزیران میراث فرهنگی و گردشگری و آموزش و پرورش رأی اعتماد دادند.

"مونسان" و "حاجی‌میرزایی" وزیران جدید دولت دوازدهم

به گزارش سلام نو، جلسه علنی صبح سه شنبه مجلس شورای اسلامی با دستور کار بررسی صلاحیت "علی اصغر مونسان" برای تصدی وزارت «میراث فرهنگی و گردشگری» و "محسن حاجی‌میرزایی" برای وزارت «آموزش و پرورش» تشکیل شد.

حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی دقایقی پیش از آغاز جلسه علنی، در صحن مجلس شورای اسلامی حضور یافت تا از برنامه‌های وزیران پیشنهادی «میراث فرهنگی و گردشگری» و «آموزش و پرورش» دفاع کند که با استقبال نمایندگان و خوش آمدگویی علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی همراه شد.

اسحاق جهانگیری معاون اول رییس‌جمهور، محمود واعظی رییس دفترریاست‌جمهوری، لعیا جنیدی معاون حقوقی رییس‌جمهور، بیژن زنگنه وزیر نفت، محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی، محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، رضا رحمانی وزیر صنعت، معدن و تجارت، جمشید انصاری رئیس سازمان امور اداری و استخدامی و حسینعلی امیری معاون پارلمانی رییس‌جمهور، روحانی را در این جلسه همراهی می‌کردند.

در این جلسه پس از سخنان رئیس‌جمهوری، نمایندگان موافق و مخالف وزرای پیشنهادی و همچنین دفاع مونسان و حاجی میرزایی از خود و برنامه‌هایشان، رای‌گیری از نمایندگان برای اخذ آرا صورت گرفت.

در نهایت، حاجی میرزایی با ۲۰۰ رای موافق، ۴۸ رای مخالف و ۷ رای ممتنع از ۲۵۵ نماینده حاضر به عنوان وزیر آموزش و پرورش و مونسان با ۱۶۳ رای موافق، ۸۷ رای مخالف و ۵ رای ممتنع از ۲۵۵ نماینده حاضر به عنوان وزیر میراث فرهنگی و گردشگری انتخاب شد.

/ایرنا

اخبار مرتبط

icon news

وزیر آموزش و پرورش: آغاز تبدیل وضعیت حق التدریس و نهضتی‌ها

محسن حاجی میرزایی درباره آخرین وضعیت اجرای قانون استخدام معلمان حق التدریس و آموزشیار...

حاجی میرزایی: ۳۰ درصد مدارس کشور باید ایمن‌سازی شوند

محسن حاجی میرزایی وزیر آموزش‌وپرورش با اعلام تعهد ۱۰ هزار میلیارد تومانی خیرین و دولت...

مونسان الواح هخامنشی را مخفی کرده؟ / سرنوشت ۱۷۸۳ لوح بازگشته به وطن چه شد

الواح هخامنشی که از شیکاگو به ایران آمدند طی مراسمی با حضور مونسان وزیر میراث فرهنگی ...

اهم صحبت‌های موافقان و مخالفان مونسان چه بود؟

مجلس امروز شاهد صحبت‌های موافقان و مخالفان در مورد وزیر پیشنهادی برای وزارت میراث‌فره...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news