اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
شنبه
شنبه 30 شهریور 1398
13 شهریور 1398 13 شهریور 1398
11:53 11:53

به مناسبت روز ملی سینما؛ بلیت‌ سینما نیم بها شد

22 شهریورماه به مناسبت روز ملی سینما بلیت سینماها نیم بها است. سخنگوی شورای عالی اکران با اعلام این خبر گفت: تصمیم‌های جدیدی برای  پربارتر شدن در 6ماهه دوم سال گرفته شده است.

سالن سینما

به گزارش سلام نو، علی سرتیپی درباره جلسه این شورا که روز گذشته (12 شهریورماه) با حضور سیدمحمدمهدی طباطبایی نژاد معاون نظارت و ارزشیابی سازمان سینمایی و دیگر اعضای این شورا برگزار شد، بیان کرد: در جلسه روز گذشته حول محور اکرانهای نیمه دوم سال صحبت شد تا بتوانیم با در نظر گرفتن تمهیدات و پیش بینی‌هایی آمار فروش و استقبال از سینما را افزایش دهیم و فیلمهایی خاص با پتانسیل جذب مخاطب بیشتر داشته باشیم.

او با اشاره به اینکه در این جلسه تصمیمات جدیدی اتخاذ شد، توضیح داد: با توجه به صحبتهایی که در این جلسه میان اعضا شکل گرفت تصمیم بر آن شد تا در 6 ماهه دوم سال چند فیلم به صورت آزاد اکران شوند تا به این ترتیب بتوانیم مقداری از حجم ترافیک اکران فیلم‌ها کم کنیم و تحولی در فروش به وجود بیاوریم.

سرتیپی تصریح کرد: با پیش‌بینی‌های صورت گرفته، این فیلم‌ها پتانسیل لازم را دارند تا بتوانند حتی در صورت اکران آزاد باز هم فروش خوبی داشته باشند و در ادامه حتی باعث افزایش فروش گیشه سینما هم بشوند.

سخنگوی شورای عالی اکران با اشاره به برنامه هایی که این شورا برای روز ملی سینما در نظر گرفته است، گفت: با توجه به تعطیلی سینماها به مناسبت ایام شهادت امام حسین (ع)، سالنهایی سینمایی فعالیت خود را از روز جمعه 22 شهریورماه آغاز خواهد کرد. بنابر این روز جمعه 22 شهریورماه به مناسبت روز ملی سینما، تمامی فیلمهای سینماهایی به صورت نیم بها اکران خواهند شد.(21 شهریور ماه روز سینماست)

/ایسنا

اخبار مرتبط

icon news

اعزام سینمای سیار به شهرستان‌ها

 ۷۰ واحد سیار سینما از سوی وزارت کشور به شهرستان‌ها فرستاده شده تا نسل کنونی در همه ش...

نوبت به اکران «سونامی» و «بیست و سه نفر» رسید

شورای پروانه نمایش سازمان سینمایی برای فیلم‌های «سونامی»، «بیست و سه نفر»، «بازیوو» و...

زهرا داوودنژاد به فیلم علی سرتیپی پیوست

زهرا داوودنژاد دومین بازیگری است که به فیلم «روزی دو میلیون» به کارگردانی مجید توکلی ...

نمایش پشت صحنه «گاو» در روز ملی سینما

به مناسبت روز ملی سینما، پشت صحنه فیلم «گاو» در کانون فیلم خانه سینما به نمایش درمی‌ ...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news