اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
شنبه
شنبه 16 آذر 1398
14 شهریور 1398 14 شهریور 1398
14:10 14:10
وزیر کشور خبر داد:

زائران فردا می‌توانند از مرز خسروی عبور کنند

عبدالرضا رحمانی فضلی اعلام کرد: با هماهنگی های به عمل آمده با طرف عراقی و با هدف رفاه حال زائران عتبات عالیات مرز خسروی از روز جمعه بازگشایی می شود.

مرز خسروی فردا بازگشایی می شود

به گزارش سلام نو، عبدالرضا رحمانی فضلی ظهر پنجشنبه در حاشیه آئین تودیع و معارفه استانداران قدیم و جدید قزوین در جمع خبرنگاران افزود: با استفاده از تجربیات سال های قبل و با هماهنگی با مسئولان عراقی، امسال همه تدابیر و راهکارهای لازم برای رفاه حال زائران اربعین انجام شده تا آنان با شرایط آسان تری عازم این سفر معنوی شوند.

وی در ادامه در پاسخ به سوال خبرنگاران در خصوص نحوه اقدام وزارت کشور برای کمک به حل مشکلات و مطالبات جامعه کارگری نیز گفت: این حوزه متولیان خاص خود را دارد اما وزارت کشور از نظر مسایل سیاسی و امنیتی موارد مربوط به این حوزه را با در نظر گرفتن الگوی پیش بینی و پیشگیری دنبال می کند و تلاش دارد تا پیگیر حل مسایل و مشکلات این قشر باشد و همچنین معاونت های اقتصادی و امنیتی و سیاسی وزارت کشور نیز پیگیر این موضوع هستند و مجموعه نظرات آنها در موارد لازم جمع بندی و در صورت نیاز توسط بنده در هیات دولت مطرح و پیگیر می شود.

وی در خصوص سوال یکی از خبرنگاران در خصوص راهکار برای جلوگیری از ورود پول کثیف به انتخابات نیز گفت: در خصوص این موضوع و شفافیت در هزینه کردهای انتخاباتی که باید براساس یک فرایند و نظام مالی و حسابداری شفاف و قانونی پیگیری و دنبال شود، قوانین لازم را پیش بینی کردیم که هنوز تصویب نشده و امیدواریم در ماه های آتی این مهم رقم بخورد.

وزیر کشور ادامه داد: البته اگر در خصوص این موضوع به عنوان یکی از تخلفات اصلی انتخاباتی گزارش مستندی در اختیار ما قرار بگیرد، جمع بندی و به قوه قضائیه ارسال می کنیم.

امروز در مراسمی با حضور وزیر کشور از خدمات عبدالمحمد زاهدی استاندار قبلی قزوین تجلیل و هدایت الله جمالی پور به عنوان استاندار جدید معرفی شد.

/ایرنا

اخبار مرتبط

icon news

شبانه نمی‌شود از مرز خسروی رد شد

هوشنگ بازوند استاندار کرمانشاه اعلام کرد امکان تردد فقط  از ساعت ۷ صبح تا ۱۶:۳۰ از مر...

ارتش در مرز خسروی بیمارستان زد

امیر سرتیپ دوم فرهاد آریانفر، فرمانده قرارگاه عملیاتی ارتش در غرب کشور اعلام کرد بیما...

عراق مرز خسروی را بست / زائران تا اطلاع ثانوی مراجعه نکنند

محمدی فر دبیر ستاد مرکزی اربعین اعلام کرد به دنبال حوادث اخیر عراق و با درخواست این ک...

ممنوعیت تردد خودروهای شخصی در مرزها / موکب‌ها از ۱۵ مهرماه فعال هستند

محمدی فر دبیر ستاد مرکزی اربعین به تشریح جزییاتی از برنامه‌های از ستاد اربعین پرداخت ...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news