اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
پنج‌شنبه
پنج‌شنبه 26 تیر 1399
14 شهریور 1398 14 شهریور 1398
17:27 17:27

دیوید بکام خود را جلوتر از زمان دانست!

دیوید بکام، ستاره سابق فوتبال و باشگاه منچستریونایتد که اخیرا نیز به خاطر فعالیت در صنعت مد و تبلیغات جایزه مرد سال از مجله معتبر GQ دریافت کرد، می گوید: من از زمان خودم جبوتر بودم اما فوتبال مرا به اینجا رساند

بکام: جلوتر از زمان خودم بودم

به گزارش سلام نو، حتی در سال ۱۹۹۹، هیچ‌کس باور نداشت که سه‌گانه تاریخی منچستریونایتد هم اوج فوتبال دیوید بکام ستاره فوتبال انگلیس و جهان است. بیست سال از آن روزها گذشته و بکام همچنان ستاره است. او حالا در زمینه تجارت، مد و ورزش به طور همزمان یک ستاره است و امپراتوری بزرگی را در اختیار دارد. در سال ۲۰۱۹ بکام بسیار فراتر از آن چیزی است که خودش فکرش را می‌کرد. برای پروژه‌های در حال پیشرفش در صنعت مد، فوتبال، تجارت و برنامه‌های انسان‌دوستانه، او به عنوان فوتبالیستی که در هر زمینه‌ای موفق بوده شناخته می‌شود و به همین دلیل مجله معتبر GQ جایزه مرد سال را به او اعطا کرد.

این مجله با توضیح مفصلی از دقت و حساسیت بکام در مورد انتخاب لباس‌هایش نوشته و در این زمینه خاطره‌ای از سال ۲۰۰۲ نیز نقل کرده که بکام در مورد سبک لباس پوشیدن خود گفته: «استایل من؟ از سیاره‌ای دیگر می‌آید.»

این روزها بکام، همه کارهایش را به طور هم زمان طوری مدیریت می‌کند که به گفته خودش تا پیش از این، سابقه نداشته است. شاید یک دلیلش این بوده که در زمان بازیگری مدام به فکر فوتبال و برنده شدن در مسابقات مختلف بوده است.

دیوید در حالی که روی کاناپه در اتاق بدون میزش در لندن که با سبک میانه - سبک قرن مدرن (Mid-Century Modern) طراحی شده است، نشسته در مورد مسیری که در زندگی حرفه‌ای طی کرده حرف می‌زند. حالا در سال ۲۰۱۹ او بهتر از هرکس می‌تواند در مورد یک مسیر موفق کاری حرف بزند.

بکام: جلوتر از زمان خودم بودم

«آن زمان راجع به آینده‌ام چه فکری می‌کردم؟» او در حالی که با اعتماد به نفس کامل حرف می‌زند، این سوال را می‌پرسد و سپس خودش جواب می‌دهد: «صادقانه بگویم، همه آن چیزی که می‌خواستم این بود که یک فوتبالیست موفق باشم. مسلماً همیشه کارهایی خارج از فوتبال و ورزش انجام می‌دادم که یک مقدار نسبت به زمان خودم متفاوت بود. به نظرم کارهایی که من انجام می‌دادم الان قابل بیشتر قابل پذیرش است تا آن زمان. مثل روی جلدهای متفاوت رفتن، عکس‌های مختلف گرفتن و بعضی از اسپانسرهایی که داشتم، اما معتقدم آن موقع تمرکزم روی کسب جام بود و اینکه با منچستریونایتد موفق باشم و هرگز هم یونایتد را ترک نکنم. همه چیزهایی که به خارج از فوتبال مربوط می‌شد یک امتیاز اضافه برای من بود.»

چه زمانی این ذهنیت تغییر کرد؟ «فکر نمی‌کنم تغییر کرد باشد. تمام زندگی من همیشه از فوتبال و آنچه بود که در زمین انجام می‌دادم و دلیل اینکه خارج از زمین فوتبال هم به موفقیت رسیدم بابت کارهایی بود که درون مستطیل سبز انجام دادم. آن موقع مثلاً خیلی رسم نبود که یک فوتبالیست یا ورزشکار جلوی دوربین دیوید لاچاپل (عکاس سرشناس آمریکایی) قرار بگیرد. آن زمان برای ورزشکاران این کار مناسب نبود، اما من می‌دانستم تا زمانی که این کارها روی ورزش حرفه‌ای من تأثیر نگذارد می‌توانم به آن‌ها ادامه بدهم.»

بکام: جلوتر از زمان خودم بودم

بکام با همین دیدگاه شروع کرد به ساختن یکی از بزرگترین برندهای دنیا، برندی که بر محور ورزش و مالکیت ورزشی می‌چرخد، اما این برند شامل حوزه‌های مختلفی مثل قراردادهای تبلیغاتی، اسپانسرشیپ، کارهای آموزشی و برنامه‌های خیریه، خط‌های تولید، پرورش استعدادها و البته تیم فوتبال اینتر میامی در لیگ حرفه‌ای آمریکا نیز می‌شود. دیوید و همسرش ویکتوریا حالا ۳۳ درصد سهام شرکت فولر را نیز خریداری کرده‌اند که یک شرکت معتبر در برندسازی و حفظ اعتبار برندها به‌شمار می‌رود. آن‌ها حالا هولدینگ برند بکام را در اختیار دارند که شامل سهام تیم اینترمیامی، شرکت سون گلوبال و شرکت سرمایه‌گذاری دیوید بکام می‌شود. این موضوع به او اجازه داده فرآیند تبلیغاتی کاملاً مستقل و قدرتمندی را در اختیار داشته باشد که حالا بر همکاری او با برندهای معتبری، چون آدیداس، هاگ کلاب، هاوس ۹۹، کنت و کارون، کوتی، تودور، و گروه هتل‌های زنجیره‌ای ساندز تأثیر ویژه‌ای داشته است. او حالا به فکر پروژه هتل‌سازی نیز افتاده و اولین آن در ماکائو خواهد بود.

«به نظرم تغییر وقتی اتفاق افتاد که نگاه من به دنیای تجارت و درآمدزایی متفاوت شد و دلیل اصلی اش هم این بود که من از این کار خیلی لذت می‌بردم. در نتیجه، شروع کردم به تمرکز روی این بخش و در مورد پایان کارم در فوتبال و آنچه بعد از آن می‌خواهم انجام دهم نیز آینده‌نگری کردم. یک تیم را دور و بر خودم جمع کردم و کم‌کم تیم خودم را درست کردم و دفتر خودم را زدم و توانستم هر چیزی که در سر راهم قرار می‌گرفت را مدیریت کنم. آن موقع اواخر دهه ۲۰ سالگی‌ام بود یا اوایل ۳۰ سالگی که شروع کردم به مطالعه دقیق‌تر و در آن زمان خیلی متفاوت‌تر از ۲۱ سالگی‌ام بودم و این تفاوت را خودم درک می‌کردم.»/ خبرورزشی

بکام: جلوتر از زمان خودم بودم

اخبار مرتبط

icon news

بازیکن خوشتیپ‌تر از بکام را ببینید!

آنتونیو کاسانو مهاجم پیشین رئال‌مادرید در ادعایی عجیب گفت در زمان حضورش در رئال‌مادری...

یک باشگاه مکزیکی از تیم دیوید بکام به فیفا شکایت کرد

سخنگوی فیفا خبر شکایت باشگاه مکزیکی از تیم تازه دیوید بکهام در لیگ آمریکا را به اتهام...

بکام با قطری‌ها قرارداد ۱۸۰ میلیون پوندی بست

 با امضای قراردادی ۱۸۰ میلیون پوندی سرمایه گذاران قطری اسپانسر رسمی باشگاه دیوید بکام...

بکام برای جذب مسی به چه می‌اندیشد؟

دیوید بکهام کسی که خودش در کمال ناباوری سال های پایانی فوتبالش را در لیگ آمریکا گذران...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news