اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
چهارشنبه
چهارشنبه 20 فروردین 1399
15 شهریور 1398 15 شهریور 1398
12:37 12:37

آرایش مناسب رنگ پوست تیره

برخی از خانم هایی که رنگ پوست سبزه تیره ای دارند با آرایش کردن خود مشکل دارند که با انجام برخی از نکات آرایشی می توانند آرایش مناسب پوست خود را داشته باشند.

خانم هایی که دارای رنگ پوست سبزه تیره و چشمان مشکی هستند بهتر است که برای انتخاب ضد آفتاب خود از نوع رنگی استفاده کنند به این خاطر که علاوه بر مقاومت پوست آن ها در برابر آفتاب، در طولانی مدت پوست آن ها باز و روشن تر خواهد شد و کرم های رنگی هم جذب پوست خواهد شد.

پس از این که از ضد آفتاب رنگی استفاده کردند باید از کرم پودر یا پنکینگ هایی استفاده کنند که بیشتر رنگ اصلی آن ها سفید و یا شیری رنگ است و حالت خستگی را در چهره به وجود نمی آورد. البته باید به این نکته توجه کنند که نباید از نوع رنگ هایی استفاده کنند که زیاد روشن تر از رنگ پوست آن ها باشد. باید از رنگ های کرمی استفاده کنند که پس از جذب پوست حالت طبیعی داشته باشند.

سایه چشم هایی به رنگ کرم، بژ، شکلاتی و آجری برای خانم هایی که رنگ پوست آن ها سبزه تیره است مناسب است و این خانم ها نباید از سایه هایی که بسیار تیره هستند به صورت تک رنگ در پشت چشم خود استفاده کنند به این خاطر که علاوه بر تیره تر شدن رنگ چهره آن ها باعث می شود که صورت آن ها گرفتگی پیدا کند.

این خانم ها باید از خط چشم هایی که نه زیاد نازک و نه زیاد پهن است در قسمت پشت چشم خود استفاده کنند و بهتر است که در قسمت زیر چشم خود خط چشم نکِشند مگر این که در مراسم‌هایی که لباس آن ها روشن است و باید از مدادهای مناسب رنگ لباس خود استفاده کنند و به صورت باریک در قسمت زیر چشم خود بکِشند.

رژ لب های به رنگ گروه های نارنجی، آجری، بژ و کرم مناسب است که باید ابتدا قسمت لب های خود را خط لب آجری یا قهوه ای روشن بکِشند و سپس رژ لب نارنجی کمرنگ روی لب های خود بزنند و با یکدیگر ترکیب کنند و می توانند سپس از رژ لب براق شکلاتی بر روی آن هم استفاده کنند.

اخبار مرتبط

icon news

ترفند های زیبایی برای زنان بالای 40 سال

وقتی در یک روز ابری آسمان خاکستری به نظر می‌رسد، باید چند تغییر ایجاد کنید. برخی از ن...

نکات زیبایی که باید قبل از سال جدید امتحان کنید

اکنون که بهار به سرعت در حال نزدیک شدن است، زمان ایده آلی است که برای شروع فصل جدید چ...

چگونه از کرم پودر به درستی استفاده کنیم؟

 کرم پودر یکی از لوازم آرایشی بسیار اساسی برای خانم ها می باشد که زیبایی یک آرایش را ...

توصیه های آرایشی برای پوست های چرب

پوست های چرب یکی از پوست هایی هستند که باید برای آرایش کردن آن دقت بیشتری داشت به این...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news