اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
چهارشنبه
چهارشنبه 27 شهریور 1398
15 شهریور 1398 15 شهریور 1398
14:22 14:22

چه ورزش هایی قد را بلند میکند؟

اگر فرزندی در خانه دارید یا اینکه خودتان کمتر از 21 سال سن دارید و حتی اگر در خانواده ای هستید که میانگین قدی کوتاهی دارند حتماً این مقاله را بخوانید و تردید نکنید که بهترین و سالم ترین راه برای بلندتر شدن قد انجام ورزش های مخصوص به این کار است هرچند نباید انتظار معجزه هم داشته باشید.

چه ورزش هایی قد را می سوزاند؟

برخی ورزش ها که با نام  تمرینات کششی معمولاً معروف هستند و تاثیر ویژه در افزایش قد انسان دارند. این تمرین ها از این بابت موثر هستند که عمدتاً بر نواحی تمرکز می کنند که امکان رشد بیشتری در مقایسه با سایر عضلات دارند، مثل ستون مهره ها و بازوها و مخصوصا پا و ران   در ادامه برخی از این تمرینات را با هم بررسی می کنیم.

آویزان شدن ایستاده یا عمودی

شما با این کار با بهره گیری از نیروی جاذبه تمام وزن خودتان را به طور مساوی بین مفاصل  تقسیم می کنید و به آن ها کمک می کنید تا تحت کشش متعادل قرار بگیرند. به عبارت دیگر آویزانی یاهمان معلق کردن بدن یکی از روش های کم خطر است که میتواند قد شما را بین سه تا هفت سانتی متر می تواند بلند تر کند.

تمرین دست به شصت

بهترین زمان برای این تمرین صبح بعد از بیدار شدن از خواب است. بعد از بیدار شدن صبحگاهی کمر انسان و ناحیه های پشت زانوی خود را با حرکت لمس انگشتان پا بکشید؛ یا با خم شدن سعی کنید انگشتان پای خود را لمس کنید. توجه داشته باشید که این تمرین برای افراد مسن این حرکت توصیه نمی‌شود

تمرین مار کبرا

حرکت معروف در رشته یوگا است که برای انجام این تمرین با دراز کشیدن روی سینه و قرار گرفتن دست‌ها در اطراف بدن نرمش خود را شروع کنید؛ بعد از شروع، باید دست‌های خود را به انتها فشار دهید و از سینه خود را مانند یک مار کبرا به بالا بکشید؛ کمی سر را به پشت خم کنید (مثل مار تهاجمی باشید!) و در نهایت با بهره گیری از عضلات کمر تا حد ممکن  این حرکت را انجام دهید.

معجزه شنا کردن

شنا کردن تقریباً در همه نیاز ها مشترک است چه آب درمانی و چه مثل این مقاله افزایش قد ، به غیر مزایای دیگر شنا که همه‌ی ما به آن ایمان داریم، شنا کردن اگر به درستی انجام شود به بلندتر شدن قد انسان کمک می‌کند!

اما چه شنایی؟ شنایی که مد نظر آموزش ماست، شنای معروف "پروانه" است. به دلیل اینکه که بیشترین حد کشش در بدن با شنای پروانه ایجاد می‌شود. اگر این شنا را بلد نیستید توصیه می کنم شنای پروانه را در اولین فرصت یاد بگیرید!

طناب زدن

این تمرین ها، به صورت پایه شامل پریدن می شوند که جریان خون به استخوان‌های بلند موجود در بدن را بهبود می‌دهند. علاوه بر یک فشار اضافی هم بر همه آنها وارد می‌کند تا در نهایت، طولشان  به حد ممکن بیشتر بتواند رشد ‌کند و طبیعتاً حجم بیشتری پیدا می‌کنند.

توصیه های غیر ورزشی!

برای بلندتر شدن قد توصیه می کنیم در تغذیه و سبک زندگی خود نیز تغییرات ایجاد کنید به عنوان مثال:

  • آب و مایعات زیادی بنوشید

  • خواب خود را تنظیم کنید و منظم و به اندازه بخوابید

  • خوش استایل راه بروید و از قدم زدن یا راه رفتن خمیده در عادات روزانه خود پرهیز کنید

  • مواد مضر مانند سیگار و مشروبات الکلی را ترک کنید

اخبار مرتبط

icon news

روش های افزایش قد بعد از 18 سالگی

همان گونه که می دانیم هورمون‌های رشد در هیپوفیز عامل رشد استخوان‌ها و سوخت و ساز بدن ...

نکاتی درمورد افزایش قد

کلسیم،فسفر،ویتامینAید و منیزیم از دیگر موارد بسیار ضروری برای افزایش قد می باشند و بر...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news