اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران

سه‌شنبه 31 اردیبهشت 1398
07 آذر 1397
09:16

تخریب خط انتقال آب به یزد

خط انتقال آب به یزد مجددا تخریب شد.

به گزارش سلام نو و به نقل از ایلنا، «سیدعلیرضا کربلایی اکرمی» رییس اداره روابط عمومی شرکت سهامی آب منطقه‌ای یزد با تایید این خبر  تصریح کرد: این تخریب که اواخر شب گذشته و تنها چند ساعت پس از اتمام مرمت آسیب‌های قبلی اتفاق افتاد منجر به تخریب کامل 5 تیر برق و صدمه دیدن 25 تیر برق این خط انتقال آب شد.

وی با ابراز امیدواری نسبت به آغاز سریع‌تر مرمت تیرهای برق تخریب شده، گفت: قطعاً مرمت این تیرها و برقراری برق خط انتقال قریب پنج تا شش ساعت به طول می‌انجامد و با توجه به زمان‌بر بودن پمپاژ آب به یزد، حداقل تا فردا پنجشنبه انتقال آب به یزد اتفاق نخواهد افتاد.

کربلایی اکرمی در مورد برخی ابهاماتی که در خصوص انتقال آب به یزد وجود دارد، تاکید کرد:  علی‌رغم این که برابر تخصیص آب انتقالی به یزد ۲۰ درصد سهم صنعت است ولی به دلیل کمبود آب شرب در استان یزد همانطور که قبلا بارها در مصاحبه‌ها و گزارش‌ها اعلام شده، حدود  چهار درصد از این محل به صنعت تعلق دارد و مابقی یعنی قریب ۹۶ درصد از آب انتقالی به مصرف شرب می‌رسد.

وی گفت: با توجه به کاهش سفره‌های آب زیرزمینی استان یزد و تاکید وزارتخانه‌های جهادکشاورزی و نیرو  برخی از اراضی کشت‌های زراعی روباز در استان به گلخانه تبدیل شده است و تماماً این اراضی از آب چاه‌ها مشروب می‌شود و هیچ عقل سلیمی نمی‌پذیرد در استانی که برای تامین آب شرب خود در مضیقه هست و حیات آن به آب انتقالی وابسته است، چنین آبی را به مصرف گلخانه برسانند.

این مسئول همچنین خاطرنشان کرد: آب انتقالی به یزد از حق‌آبه کشاورزان شرق اصفهان نیست و براساس نامه شماره  ۱۲۷۶/۱۰۰  مورخ ۲۶ اسفند ماه  ۱۳۶۸ پس از بررسی و تأمین سایر نیازمندی‌ها و مصارف این تخصیص به یزد داده شده است و در طی این مدت هیچ گزارشی در رابطه با عدم تحویل حق‌آبه کشاورزان شرق و غرب اصفهان داده نشده و از سال ۱۳۷۸ تا 13۹۱ یعنی طی ۱۳ سال هیچ اعتراضی نیز از سوی کشاورزان نبوده و آنچه سبب مشکلات بعدی شده است بار‌گذاری‌های پس از بهره‌برداری بوده است.

کربلایی اکرمی در پایان نیز در خصوص آب شبکه یزد برای شرب هم اظهار کرد: از انجایی که توزیع آب انتقالی کفاف تمام مناطق استان را نمی‌دهد و ناچار با آب چاه‌های منطقه مخلوط می‌شود، متاسفانه مطلوبیت لازم آب را در بعضی مناطق از دست می‌دهد.

اخبار مرتبط

روند تخریب جنگل‌های شمال باشدت در جریان است

رییس انجمن علمی جنگل‌بانی ایران گفت: متاسفانه بیش از هر چیز بر توسعه گردشگری مناطق ش...

فردا تخریب ویلای غیرقانونی دختر وزیر اجرایی می‌شود

بنا بر اعلام شهرداری لواسان براساس حکم قضایی، فردا ۹ صبح ویلای دختر وزیر سابق که غیر...

همیشه از نزدیکی ویلا به باند فرودگاه می ترسیدم

صاحب ویلایی که در برخورد 707 تخریب شده گفت: بر اساس قانون هیچ باندی نباید در شعاع چند...

هفت رستوران در فرحزاد تخریب شد

شهردار منطقه ۵ با اشاره به اینکه رستوران کن و فرحزاد باید ساماندهی شود، گفت: بعضی از ...

دیدگاه خود را بنویسید