اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
پنج‌شنبه
پنج‌شنبه 25 مهر 1398
14 شهریور 1398 14 شهریور 1398
23:14 23:14
مصطفی کواکبیان:

مردم فساد را نمی‌بخشند

مصطفی کواکبیان، نماینده اصلاح طلب مجلس و عضو فراکسیون کارگری و کمیسیون امنیت‌ملی در سخنانی با اشاره به نارضایتی مردم از وضعیت موجود تاکید کرد که: ممکن است مردم ناکارآمدی را ببخشند اما فساد را نه، فسادی که مانند خوره افتاده است

عضو فراکسیون کارگری و کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، گفت: ممکن است مردم ناکارآمدی را ببخشند اما فساد را نه.

به گزارش خبرنگار سلام نو، مصطفی کواکبیان در مراسم عزاداری دهه اول محرم در محل خانه کارگر با بیان اینکه پس از ۱۳۸۰ سال همچنان یاد امام حسین (ع)، قیام کربلا و نهضت عاشورا زنده است، گفت: ده‌ها هزار جنگ کوچک و بزرگ از آن زمان تاکنون در جهان رخ داده اما آن نبرد حماسی برای ما زنده است.

وی با اشاره به ویژگی‌های قیام امام‌حسین(ع) گفت: یکی از ویژگی‌های قیام امام حسین(ع) سرمشق گرفتن از آن است. امروز حماس اذعان دارد که در مبارزه با رژیم صهیونیستی از این قیام درس می‌گیرد. تمام جنبش‌هایی که از دل مسلمین درآمده‌اند از قیام کربلا الگو گرفته‌اند.

کواکبیان افزود: اگر امروز اسلامی باقی است به خاطر امام حسین(ع) است. پیامبر(ص) می‌فرمایند که حسین(ع) از من است و من هم از حسین(ع). یعنی اگر حسین(ع) نبود اثری از اصل اسلام هم نبود. امام خمینی هم فرموده‌اند که هرچه داریم از محرم و صفر است. انقلاب سال ۵۷ هم برگرفته از نهضت عاشورا بود؛ چراکه مردم در تکایا برای قیام برنامه‌ریزی می‌کردند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه امام حسین(ع) برای برای خدا قیام کرد، گفت: امام(ع) فرمودند: خدایا من تسلیم تو هستم. من به خاطر هوس و دنیاطلبی قیام نمی‌کنم. امام حسین (ع) برای ریاست و دنیاطلبی قیام نکرد بلکه برای مبارزه با ظلم قیام کرد.

وی افزود: به همین دلیل اگر سوز سوزنی در جایی ظلم شود نمی‌توانیم از آن دفاع کنیم. باید با ظلم و دنیاپرستی درافتاد. امام حسین(ع)فرمودند من آمده‌ام تا ریشه ظلم را از بین ببرم. به همین دلیل حرکت ضد ظلم مبانی ماندگاری این نهضت است. عدالت‌واقعی زمانی محقق می‌شود که دنبال عدالت و مبارزه با ظلم باشیم.

وی با بیان اینکه اوایل انقلاب بسیار از چهره‌های شاخص پست‌های دولتی را قبول نمی‌کردند، گفت: آنها برای قدرت نیامده بودند که برای عدالت آمدند؛ برای اینکه مظلومان در عدالت به سر ببرند.

عضو فراکسیون کارگری مجلس شورای اسلامی، گفت: ممکن است مردم ناکارآمدی را ببخشند اما فساد را نمی‌بخشند؛ فسادی که مانند خوره افتاده است. اگر نماینده‌‌ای تخلفی کرده باید مانند افراد دیگر جامعه با او برخورد شود.

اخبار مرتبط

icon news

جلوگیری از ورود نمایندگان فاسد به مجلس

احمد توکلی رئیس هیات مدیره دیده‌بان شفافیت و عدالت در نامه ای از رئیس مجلس خواست با ا...

دو نماینده بازداشت شده فقط با 10میلیارد تومان آزاد شدند!

یک عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی تایید کرد که با تودیع وثیقه 10 میلیارد تومانی این...

آزادی دو نماینده بازداشت شده با سپردن وثیقه

غلامحسین اسماعیلی سخنگوی قوه قضائیه با تایید خبر بازداشت دو نماینده مجلس گفت: تامینی ...

اتهام نماینده بازداشت شده چیست؟+جزئیات

در آخرین ساعت روز گذشته رسانه ها اعلام کردند که فریدون احمدی نماینده زنجان و محمد عزی...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news