اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
یک‌شنبه
یک‌شنبه 31 شهریور 1398
18 شهریور 1398 18 شهریور 1398
14:01 14:01

انتقال عظیم بیت کوین توسط نهنگ‌ها!

اخیراً حدود 94 هزار بیت کوین به ارزش یک میلیارد دلار منتقل شده است که بر اساس گزارش وبسایتی به نام «Whale Alert» این رخداد یا توسط بیت کوین داران عمده، دولت‌ها یا صرافی‌ها حمایت شده است.

اخیراً حدود 94 هزار بیت کوین به ارزش یک میلیارد دلار تنها در یک تراکنش منتقل شده است.

این تراکنش را وبسایتی به نام «Whale Alert» یافته که تراکنش های بزرگ رمز ارزهای مشهور را رصد می کند. بر اساس گزارش ها ارز مجازی  منتقل شده، به مقدار 94 هزار و 504 بیت کوین بوده و ارزش معادل با 1,018,147,922 دلار داشته است.

تبادل بیت کوین

معمولاً این میزان تراکنش تنها از عهده موجودیت های خاص از جمله صرافی ها، دولت ها یا نهنگ ها بر می آید. نهنگ ها در بازار ارزهای مجازی، افراد یا گروه هایی هستند که ذخیره عظیمی از رمز ارزها را در اختیار دارند و می توانند به عنوان بازیگران اصلی، این بازار را دستکاری کنند.

گفته شده کیف پول های دریافت کننده و واریز کننده این تراکنش نا مشخص است. اما شرکت TokenAnalyst که داده های مرتبط با بلاکچین و رمزارزها را تحلیل می کند اعلام کرده که ظاهراً حداقل یک سوم این بیت کوین ها به Huobi Global (شرکت فعال در حوزه رمز ارز) مرتبط هستند. Huobi Global که درگیر عرضه گوشی مبتنی بر بلاکچین خود به نام «Acute Angle» و نیز توکن خود با نام «NODE» است هنوز در توئیتر یا وبسایتش واکنشی به این موضوع نشان نداده است.

تبادل بیت کوین

گفته شده درصد بالایی از بیت کوین های مبادله شده به Huobi Global مرتبط هستند.

تنها احتمال این است که Huobi Global سرمایه های مشتریان خود را به یک کیف پول دیجیتال دیگر (احتمالاً یک کیف پول سرد) انتقال داده است. می توان گفت که از نظر فنی احتمالاً این تراکنش نگرانی ایجاد نخواهد کرد و تنها میزان بالای آن بوده که توجه ها را به خود جلب کرده است.

نکته مهم در مورد این تراکنش هزینه انتقال تقریباً 0.065 بیت کوین بوده که معادل با حدود 680 دلار می شود. این موضوع نشان از مزیت بلاکچین در مقایسه با پول های بدون پشتوانه دارد؛ چرا که همین میزان انتقال پول بدون پشتوانه هزینه بالاتری خواهد داشت. موضوع دیگر در تراکنش اخیر این است که در ارزهای معمول، امکان انتقال یک میلیارد دلار در 30 دقیقه و بدون جلب توجه دولت ها و مستند کردن آن تقریباً غیر ممکن است اما بیت کوین تا حدود زیادی چنین انتقالی را ممکن کرده است.

اخبار مرتبط

icon news

اطلاعیه بانک مرکزی درباره رمز ارزها ابطال نشده

روابط عمومی بانک مرکزی اطلاعیه‌ای درباره رمزارزها منتشر کرد و تاکید کرد که  مفاد ابلا...

ماجرای بیت‌کوین تمامی ندارد/ تکلیف تعرفه برق چه می‌شود؟

از حدود یک ماه پیش تاکنون دوباره بحث مصرف ماینرها بر سر زبان ها افتاده است. بعد از رف...

بدترین عملکرد هفتگی بیت کوین در سال جاری ثبت شد

طبق اظهارات مقامات مالی و بانکی مختلف در سراسر جهان در طول یک هفته اخیر ارزش بیت کوین...

ماینرها به کشورهای همسایه می‌روند؟

ماینرها آماده مهاجرت از ایران هستند و آن طور که رئیس هیات مدیره انجمن بلاکچین می گوید...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news