اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
سه‌شنبه
سه‌شنبه 26 شهریور 1398
16 شهریور 1398 16 شهریور 1398
17:42 17:42

هشدار روسیه به گوگل و فیس بوک

یک سازمان نظارتی روسیه به گوگل و فیسبوک هشدار داد که در امور داخلی این کشور دخالت نکنند و اطلاعیه سیاسی درباره انتخابات منتشر نکنند

روسیه به گوگل و فیس بوک برای دخالت در امور داخلی این کشور هشدار داد

به گزارش سلام نو، در بیانیه این سازمان آمده است: به شرکت گوگل و زیر مجموعه آن یوتیوب و همچنین فیس بوک و زیر مجموعه آن اینستاگرام هشدار داده است که انتشار اطلاعیه های سیاسی در روزهای هفتم و هشتم ماه سپتامبر (روزهای شنبه و یکشنبه) را غیرقابل قبول می داند.
انتخابات شوراهای شهر  نیز انتخابات برخی از سران مناطق روسیه روز یکشنبه در سراسر این کشور برگزار می شود.
در بیانیه روس کوم نادزور گفته شده است: قانونگذاران روسی روز هشتم ماه سپتامبر را به عنوان روز واحد برای برگزاری انتخابات تعیین کرده اند و در این روز انتخابات محلی و فدرال و مقامهای رسمی مناطق و نمایندگان شوراهای محلی برگزار می شود.
این سازمان خاطرنشان کرده است: مطابق با بند ششم ماده سوم قانون فدرال شماره ۶۷ در مورد تضمین های اساسی حقوق انتخاباتی و حق برای شرکت در رفراندوم اتباع روسیه، مداخله سازمان های خارجی در کارزار انتخاباتی روسیه ممنوع است بنابراین هرگونه اقدام از طرف آنها (سازمان های خارجی) به عنوان نقض قوانین روسیه در خصوص انتخابات و همه پرسی ها تلقی خواهد شد.
بیانیه می گوید: همچنین به این نکته جلب توجه می شود که اطلاع رسانی به رای دهندگان و شرکت کنندگان در همه پرسی ها اقدامات حقوقی در چارچوب هر کارزار انتخاباتی است که در قوانین روسیه تایید شده است.
روس کوم نادزور هشدار داده است در صورتی که این تدابیر نادیده گرفته شود دولت روسیه آن را به عنوان مداخله در امور داخلی کشور تلقی می کند و آن را تاثیرگذاری خصمانه و کارشکنی در برگزاری انتخابات دمکراتیک خواهد خواند و حق برای پاسخ مناسب به این اقدامات را برای خود محفوظ می دارد.
در سالهای اخیر روسیه چند بار رسانه های خارجی ازجمله گوگل را بخاطر تخلفات این سازمان ها مجازات کرده است.
سازمان فدرال مبارزه با انحصارگری روسیه روز ۲۱ مرداد ۹۵ شرکت  گوگل را به علت نقض مقررات رقابتی در بازار ارائه خدمات به موبایل های اندرویدی در این کشور به پرداخت شش میلیون دلار جریمه نقدی محکوم کرد.
الکسی دوتسنکو سخنگوی این سازمان اعلام کرد که گوگل مقررات الزامی برای رقابت آزاد برای ارائه خدمات به کاربران برخوردار از دستگاه های دارای نرم افزار اندروید را نقض کرده است.
گوگل روز ۲۰ آذر ماه سال ۹۷ نیز به پرداخت هفت هزار و ۵۰۰ دلار جریمه نقدی محکوم شد.
دلیل جریمه گوگل اتصال آن به منابعی که در روسیه ممنوع اعلام شده اند و فیلتر نکردن سایت هایی بود که از سوی روسیه فیلتر شده اند.
درماه های اخیر اعتراضاتی در مسکو و برخی شهرهای دیگر روسیه به حذف نامزدان مخالف دولت از انتخابات شوراهای محلی رخ داده و شماری از افراد شرکت کننده در این اعتراضات بازداشت شده اند./ ایرنا

اخبار مرتبط

icon news

خرسندی پوتین از مواضع مشترک تهران و مسکو

رئیس جمهور روسیه در دیدار با روحانی از موضع مشترک دو کشور درباره برجام ابراز خرسندی ک...

استقبال بغداد از همسویی میان عراق و روسیه

سخنگوی وزارت خارجه عراق اعلام کرد که همسویی گسترده میان بغداد و مسکو توانایی مقابله ب...

مخالفت روسیه با تنش در مرزهای لبنان

نماینده روسیه در سازمان ملل ضمن مضر خواندن درگیری ها در مرز لبنان، اعلام کرد که هر اق...

استقبال روسیه از مذاکرات مجدد طالبان و آمریکا

سخنگوی وزارت خارجه روسیه خبر داد که طالبان آماده مذاکرات با آمریکاست و روسیه از آن اس...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news