اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
چهارشنبه
چهارشنبه 02 بهمن 1398
16 شهریور 1398 16 شهریور 1398
17:42 17:42

هشدار روسیه به گوگل و فیس بوک

یک سازمان نظارتی روسیه به گوگل و فیسبوک هشدار داد که در امور داخلی این کشور دخالت نکنند و اطلاعیه سیاسی درباره انتخابات منتشر نکنند

روسیه به گوگل و فیس بوک برای دخالت در امور داخلی این کشور هشدار داد

به گزارش سلام نو، در بیانیه این سازمان آمده است: به شرکت گوگل و زیر مجموعه آن یوتیوب و همچنین فیس بوک و زیر مجموعه آن اینستاگرام هشدار داده است که انتشار اطلاعیه های سیاسی در روزهای هفتم و هشتم ماه سپتامبر (روزهای شنبه و یکشنبه) را غیرقابل قبول می داند.
انتخابات شوراهای شهر  نیز انتخابات برخی از سران مناطق روسیه روز یکشنبه در سراسر این کشور برگزار می شود.
در بیانیه روس کوم نادزور گفته شده است: قانونگذاران روسی روز هشتم ماه سپتامبر را به عنوان روز واحد برای برگزاری انتخابات تعیین کرده اند و در این روز انتخابات محلی و فدرال و مقامهای رسمی مناطق و نمایندگان شوراهای محلی برگزار می شود.
این سازمان خاطرنشان کرده است: مطابق با بند ششم ماده سوم قانون فدرال شماره ۶۷ در مورد تضمین های اساسی حقوق انتخاباتی و حق برای شرکت در رفراندوم اتباع روسیه، مداخله سازمان های خارجی در کارزار انتخاباتی روسیه ممنوع است بنابراین هرگونه اقدام از طرف آنها (سازمان های خارجی) به عنوان نقض قوانین روسیه در خصوص انتخابات و همه پرسی ها تلقی خواهد شد.
بیانیه می گوید: همچنین به این نکته جلب توجه می شود که اطلاع رسانی به رای دهندگان و شرکت کنندگان در همه پرسی ها اقدامات حقوقی در چارچوب هر کارزار انتخاباتی است که در قوانین روسیه تایید شده است.
روس کوم نادزور هشدار داده است در صورتی که این تدابیر نادیده گرفته شود دولت روسیه آن را به عنوان مداخله در امور داخلی کشور تلقی می کند و آن را تاثیرگذاری خصمانه و کارشکنی در برگزاری انتخابات دمکراتیک خواهد خواند و حق برای پاسخ مناسب به این اقدامات را برای خود محفوظ می دارد.
در سالهای اخیر روسیه چند بار رسانه های خارجی ازجمله گوگل را بخاطر تخلفات این سازمان ها مجازات کرده است.
سازمان فدرال مبارزه با انحصارگری روسیه روز ۲۱ مرداد ۹۵ شرکت  گوگل را به علت نقض مقررات رقابتی در بازار ارائه خدمات به موبایل های اندرویدی در این کشور به پرداخت شش میلیون دلار جریمه نقدی محکوم کرد.
الکسی دوتسنکو سخنگوی این سازمان اعلام کرد که گوگل مقررات الزامی برای رقابت آزاد برای ارائه خدمات به کاربران برخوردار از دستگاه های دارای نرم افزار اندروید را نقض کرده است.
گوگل روز ۲۰ آذر ماه سال ۹۷ نیز به پرداخت هفت هزار و ۵۰۰ دلار جریمه نقدی محکوم شد.
دلیل جریمه گوگل اتصال آن به منابعی که در روسیه ممنوع اعلام شده اند و فیلتر نکردن سایت هایی بود که از سوی روسیه فیلتر شده اند.
درماه های اخیر اعتراضاتی در مسکو و برخی شهرهای دیگر روسیه به حذف نامزدان مخالف دولت از انتخابات شوراهای محلی رخ داده و شماری از افراد شرکت کننده در این اعتراضات بازداشت شده اند./ ایرنا

اخبار مرتبط

icon news

توافق باکو و یک شرکت روسی برای توسعه دو میدان انرژی در خزر

رییس جمهوری آذربایجان و رییس شرکت "لوک اویل" روسیه درباره توسعه میادین انرژی نخجوان و...

ابقای سرگئی لاوروف در دولت جدید روسیه

سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه در دولت جدید نیز در سمت خود ابقا شد.

رایزنی نتانیاهو و پوتین درباره آزادی اسرائیلی محبوس در روسیه

بنیامین نتانیاهو اعلام کرد در دیدارش با ولادیمیر پوتین، درباره آزادی ناما ایساخار رای...

انتقاد تند روسیه از اقدام آمریکا علیه حق غنی سازی ایران/ هوک دسیسه چینی می کند

وزارت امور خارجه روسیه در بیانیه ای از آمریکا خواسته است که جامعه جهانی را درباره حق ...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news