اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
چهارشنبه
چهارشنبه 27 شهریور 1398
16 شهریور 1398 16 شهریور 1398
23:42 23:42

بغداد با سه بمب پیاپی لرزید

انفجار پیاپی 3 بمب در دو منطقه از بغداد ضمن برجا گذاشتن تعدادی مجروح، پایتخت را به لرزه درآورد

انفجار پیاپی سه بمب پایتخت عراق را لرزاند

به گزارش سلام نو، منابع آگاه به رسانه ها گفتند، شنبه شب پیش دو بمب کنار جاده ای در منطقه الطالبیه در شرق بغداد یکی پس از دیگری منفجر شد که چهار زخمی بجا گذاشت.

دقایقی پس از این دو انفجار، بمب دیگری نیز در منطقه حی الاعام در جنوب پایتخت عراق منفجر شد که دو غیر نظامی در اثر آن زخمی شدند.

هنوز فرد یا گروهی  مسوولیت این انفجارها را بر عهده نگرفته است اما تجربه این گونه اقدامات نشان می دهد عناصر باقیمانده و هسته های خفته گروهک تروریستی تکفیری داعش پیش این حوادث قرار دارند.

تکرار حوادث تروریستی در هفته های اخیر از جمله دو حادثه امنیتی یکی در منطقه «المسیب» در جنوب بابل و دیگری در «داقوق» در جنوب کرکوک در اوایل شهریورماه جاری که هر دوی این حملات تروریستی را داعش برعهده گرفته بود، بار دیگر افکار عمومی و نخبگان سیاسی عراق را نگران کرده است.

در پیش بودن آیین بزرگی مانند تاسوعا و عاشورا و همچنین اربعین حسینی در عراق که با حضور میلیونی مردم در کربلا همراه است باعث شده است که حساسیت ها و نگرانی ها بیش از پیش شود.

عراق در همین راستا در هفته های اخیر چند عملیات وسیع امنیتی را با حضور نیروهای الحشد الشعبی و دیگر یگان های مسلح عراق در مساحتی بالغ بر ۴۲ هزار کیلومتر از اراضی و بیابان های استان الانبار که در جوار کربلا واقع شده، انجام داده است.

گزارش ها حاکیست که بیابان ها و شکاف های متعدد ارضی در استان الانبار در حال حاضر یکی از مهمترین مخفیگاه های گروه های تروریستی است و این عملیات نظامی جدید با هدف پاکسازی این مناطق از وجود تروریسم و امنیت عمومی عراق صورت گرفته است./ ایرنا

اخبار مرتبط

icon news

انفجارهای پیاپی در بغداد

امروز بغداد شاهد انفجارهای متعدد بود که باعث وحشت همگانی شد. تعداد زیادی کشته و مجروح...

تصاویر کنسرت و رقص شبانه در بغداد

 گزارشی به تازگی در یک خبرگزاری منتشر شده که به بازگشت کنسرت و رقص شبانه دختران و پسر...

ده ها کشته و زخمی در انفجار مسجد در کویته پاکستان

در جنوب غرب پاکستان در کویته یک مسجد منفجر شد که باعث کشته و زخمی شدن ده ها نفر گردید

سفر «موگرینی» به عراق

 منابع عراقی اعلام کردند:  مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا به عراق سفر کرد.

دیدگاه خود را بنویسید

icon news