اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
پنج‌شنبه
پنج‌شنبه 08 اسفند 1398
18 شهریور 1398 18 شهریور 1398
08:55 08:55

مزایای حذف قبوض کاغذی در یک نگاه

قبض کاغذی اگر حذف شود به لحاظ محیط زیستی اتفاق قابل تاملی رخ داده است. تلاش ها برای حذف کامل قبوض کاغذی ادامه دارد و آن طور که گفته می شود باید در آینده ای نزدیک منتظر این اتفاق باشیم.

قبض کاغذی خود را حذف کنید تا زمین نفس بکشد

به گزارش سلام نو، صدور قبض‌های کاغذی علاوه بر هزینه سالانه حدود ۱۴۰ میلیارد تومانی، قطع درختانی را به همراه دارد که هرکدام حکم ریه‌های زمین را داشته و نبودشان تنفس زمین را با مشکل مواجه می کند؛ طرح حذف قبض کاغذی کمک به تنفس بهتر زمین است پس برای حذف اقدام کنیم.

ماه های ابتدایی امسال بود که رضا اردکانیان وزیر نیرو از تلاش برای حذف قبض‌های کاغذی برق خبرداد و به دنبال آن اقدام های لازم برای آغاز طرح برداشته شد و موضوع با ارسال پیامک به مشترکان تلفن همراه و نوشتن آن روی قبض‌های ثلفن ثابت به صورت جدی‌تری ادامه پیدا کرد تا مشترکان به خواست خود از دریافت قبض کاغذی صرفه نظر کنند.

علاوه بر اطلاع رسانی از طریق تلفن همراه و قبض های کاغذی، بنرهایی در سطح شهرها قرارداده شد تا همه مردم را از شروع طرح آگاه سازند و گام ها برای حذف قبض برداشته شود.

مردم هم کم کم از موضوع مطلع شده و برای حذف قبض های خود اقدام کردند و نهم شهریورماه امسال مدیرکل دفتر مدیریت مصرف و امور مشترکان توانیر با اشاره به اینکه قبض کاغذی در ۱۲ استان کشور حذف شده است، گفت: از میان ۳۶ میلیون مشترک برق کشور تاکنون اطلاعات بیش از ۳۰ میلیون مشترک برای حذف قبض کاغذی جمع‌آوری شده است.

هفتم شهریورماه هم وزیرنیرو با تاکید بر اینکه از مهرماه امسال قبوض کاغذی برق به طور کامل حذف خواهد شد، بیان کرد: براساس برآورد صورت گرفته با اجرای این طرح سالانه ۱۲ هزار اصله درخت برای تولید کاغذ قبض برق قطع نخواهد شد.
وی با اشاره به اینکه روند قرائت کنتورها ادامه داشته و همکاران این بخش از مجموعه جدا نخواهند شد، ادامه داد: در حال حاضر مناطقی از جمله سیستان و بلوچستان پیشتاز ثبت اطلاعات خود در سامانه حذف قبوض کاغذی برق هستند.

پیش‌بینی میزان صرفه‌جویی سالانه از محل حذف کاغذ و سایر ملزومات مورد نیاز حداقل ۱۵۰ میلیارد تومان در کشور برآورد می‌شود.

اکنون و در فرصت باقی مانده تا حذف کامل قبض کاغذی شهروندان می تواننددر سراسر کشور  از طریق ارسال *۱*شناسه قبض# به شماره ۲۰۰۰۱۵۲۱ شماره خود را در سامانه مربوطه ثبت و پس از این قبوض خود را به صورت الکترونیکی دریافت کنند.

حذف کامل قبض‌های کاغذی علاوه بر جلوگیری از میلیاردها ریال هزینه اضافه به زمین کمک خواهد کرد بهتر و راحت تر نفس بکشد بیاییم به تنفس زمین کمک کنیم./ایرنا

اخبار مرتبط

icon news

آیا با حذف قبوض کاغذی، برق گران می شود؟

 مدیرعامل شرکت توانیر گفت: با حذف قبض کاغذی برق از خروج میلیون‌ها دلار ارز جلوگیری می...

برنامه دولت برای حذف قبوض کاغذی

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از صرفه‌جویی ۱۴۴۰ میلیارد تومانی در حذف قبوض کاغذی خبر...

قبوض کاغذی گاز حذف شد/ راهکارهای ثبت‌نام حذف قبوض کاغذی گاز

محمد عسگری سخنگوی شرکت ملی گاز گفت: قبوض کاغذی از امروز حذف می شوند. وی افزود: 60 درص...

سفر وزیر نیرو به روسیه

رضا اردکانیان وزیر نیرو، روز پنجشنبه 30 آبان ماه برای دیدار با همتای روسی خود به این ...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news