اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
جمعه
جمعه 02 اسفند 1398
17 شهریور 1398 17 شهریور 1398
13:16 13:16

ماجرای پروازی که خلبان نداشت و مسافر هواپیما را هدایت کرد!

خلبان پرواز منچستر به آلِکانته در موعد مقرر به فرودگاه نیامد و موجب خشم مسافران شد. پرواز که قرار بود لغو شود در نهایت به وسیله مسافری که خودش خلبان بود انجام شد. 

به گزارش سلام نو، همه چیز از یک پست فیس‌بوکی آغاز شد؛ مسافری که می‌خواست با شرکت هواپیمایی ایزی‌جت از منچستر به آلِکانته در اسپانیا پرواز کند و از تاخیر طولانی‌مدت پرواز امانش بریده بود، این موضوع را روی فیس‌بوک نوشت و مسئولان ایزی‌جت را خطاب قرار داد.

همکاران ایزی‌جت در توضیح علت تاخیر نوشتند: «خلبان ما گم شده. اما یک پیشنهاد: یکی از مسافران همین پرواز خلبان است و می‌تواند هواپیما را هدایت کند.»مایکل بردلی خلبان است اما در اصل قصد داشت همراه با خانواده‌اش به تعطیلات برود.

او به مسئولان شرکت ایزی‌جت اطلاع می‌دهد که لیسانس پرواز و کارت شناسایی‌اش را همراه دارد و اگر او باید پرواز را بر عهده بگیرد، آماده است.

تنها چند ثانیه پس از این اظهارات، ایزی‌جت به او تلفن می‌زند و می‌پرسد آیا می‌تواند پرواز را بر عهده بگیرد؟ بردلی این توضیحات را به روزنامه "دی‌ولت" که این گزارش را منتشر کرده، داده است.

مسافرانی که در هواپیما نشسته بودند، از این موضوع ابراز خوشحالی می‌کنند و در نهایت همه راضی‌هستند؛ ایزی‌جت، خلبانی که به تعطیلات می‌رفت و مسافرانی که پروازشان کنسل نشد.

/رکنا

اخبار مرتبط

icon news

سانحه هوایی در استرالیا کشته داد

برخورد دو هواپیمای کوچک در استرالیا چهار کشته بر جای گذاشت.

سانحه هوایی برای 177 سرنشین هواپیما در ترکیه

هواپیمای مسافربری با 177 سرنشین که از ازمیر عازم استانبول بود از باند فرودگاه خارج شد...

شوخی کرونایی یک پرواز را بهم ریخت!

مرد 29 ساله که مسافر هواپیمای کانادایی بود با شوخی بی مزده داشتن کرونا موجب بازگشت هو...

باز هم حادثه در آسمان؛ این بار افغانستان

یک هواپیمای مسافربری بوئینگ با بیش از ۸۰ سرنشین دچار حریق شده و سقوط کرده است.

دیدگاه خود را بنویسید

icon news