اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
چهارشنبه
چهارشنبه 27 شهریور 1398
17 شهریور 1398 17 شهریور 1398
13:16 13:16

ماجرای پروازی که خلبان نداشت و مسافر هواپیما را هدایت کرد!

خلبان پرواز منچستر به آلِکانته در موعد مقرر به فرودگاه نیامد و موجب خشم مسافران شد. پرواز که قرار بود لغو شود در نهایت به وسیله مسافری که خودش خلبان بود انجام شد. 

به گزارش سلام نو، همه چیز از یک پست فیس‌بوکی آغاز شد؛ مسافری که می‌خواست با شرکت هواپیمایی ایزی‌جت از منچستر به آلِکانته در اسپانیا پرواز کند و از تاخیر طولانی‌مدت پرواز امانش بریده بود، این موضوع را روی فیس‌بوک نوشت و مسئولان ایزی‌جت را خطاب قرار داد.

همکاران ایزی‌جت در توضیح علت تاخیر نوشتند: «خلبان ما گم شده. اما یک پیشنهاد: یکی از مسافران همین پرواز خلبان است و می‌تواند هواپیما را هدایت کند.»مایکل بردلی خلبان است اما در اصل قصد داشت همراه با خانواده‌اش به تعطیلات برود.

او به مسئولان شرکت ایزی‌جت اطلاع می‌دهد که لیسانس پرواز و کارت شناسایی‌اش را همراه دارد و اگر او باید پرواز را بر عهده بگیرد، آماده است.

تنها چند ثانیه پس از این اظهارات، ایزی‌جت به او تلفن می‌زند و می‌پرسد آیا می‌تواند پرواز را بر عهده بگیرد؟ بردلی این توضیحات را به روزنامه "دی‌ولت" که این گزارش را منتشر کرده، داده است.

مسافرانی که در هواپیما نشسته بودند، از این موضوع ابراز خوشحالی می‌کنند و در نهایت همه راضی‌هستند؛ ایزی‌جت، خلبانی که به تعطیلات می‌رفت و مسافرانی که پروازشان کنسل نشد.

/رکنا

اخبار مرتبط

icon news

تصادف عجیب در فرودگاه یزد+عکس

عباس محمدی، مدیر کل فرودگاه‌های استان یزد اعلام کرد در اثر برخورد یک وانت با هواپیما ...

قهوه مسیر هواپیما را تغییر داد

سازمان حوادث هوایی اعلام کرد در پی ریختن قهوه خلبان روی صفحه کنترل باعث فرود تغییر مس...

مرد فرانسوی یک هواپیما را خورد!

یک مرد فرانسوی با خوردن یک هواپیما در طول 2سال نامش را در گینس به ثبت رساند. ...

حادثه در فرودگاه ساری

 هواپیمای ایران ایر پرواز حج با ستون برق در فرودگاه دشت‌ناز ساری گزارش شد که موجب زمی...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news