اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
شنبه
شنبه 30 شهریور 1398
17 شهریور 1398 17 شهریور 1398
10:30 10:30

به بچه های خود اجازه دهید با ظرف غذا بازی کنند

ریخت و پاش وبی نظمی با کودکان همراه است. با این حال، معمولاً مادران و پدران به دنبال، جلوگیری از ایجاد لکه ها و آلودگی ها توسط کودکان خود هستند. مطمئنا، دست های شسته نشده در میز شام و شمع های اسباب بازی که هیچ وقت تمیز نمی شوند، از جمله این آلودگی هاست.  اما در واقع این کثیفی ها و بی نظمی ها می توانند برای کودک شما مفید باشند. در اینجا برخی از دلایلی که ممکن است بخواهید به فرزندتان اجازه دهید خوب  کثیف شوند، آورده شده است.

  1. ممکن است باعث بهبود سلامت آنها شود

تعداد فزاینده ای از محققان از این مسئله حمایت می کنند که خاک چیزی است که بچه ها به آن احتیاج دارند. قرار گرفتن در معرض آلودگی خاک به کودکان کمک می کند تا سیستم ایمنی شان قوی شود واینکه یک محافظت مادام العمر داشته باشند.

فرضیه بهداشت یا اعتقاد به این که خاک می تواند کودکان را از آلرژی و بیماری محافظت کند، پدیده ای است که همچنان در مورد آن مطالعه می شود. با این وجود، شما باید همچنان قوانین بهداشتی را رعایت کنید، از جمله آموزش به فرزند خود برای شستن دست هایش پس از بازی در گل و یا  قرار گرفتن در معرض میکروب ها.

تحقیقات نشان می دهد که هنگامی که حواس چندگانه تحریک می شود، مغز احتمالاً آنچه را که آموخته می شود به خاطر می آورد، بنابراین با استفاده از مواد طبیعی که حواس چندگانه را تحریک می‌کنند، اعداد، رنگ ها و کلمات جدید را آموزش دهید. به گل های معطر، چوب ها و سنگ ها نیز فکر کنید.

  1. تقویت مهارتهای حرکتی

البته روش های بسیاری وجود دارد که کودک شما بتواند مهارت های حرکتی خوب  را بدون کثیف شدن انجام دهد. به عنوان مثال، بسیاری از اسباب بازی های خوب و تمیز، بچه ها را ترغیب می کنند تا با وسایل کوچک بازی کنند و یا روی تابلوهای بنویسند. نکته منفی این است که این بازی ها اجازه خلاقیت را نمی دهند. به عبارت دیگر، کودک فقط می تواند آنچه را که انتظار می رود و از پیش برنامه ریزی شده انجام دهد. فرصتی برای آزمایشات بسیار فراتر از محدودیت هایی که در اسباب بازی وجود دارد، نیست.

کاغذهای بزرگ رنگی قابل شستشو و تعدادی ابزار سرگرم کننده برای نقاشی به کودک خود بدهید. به احتمال زیاد می بینید که آنها برای استفاده از ماهیچه های دست و انگشت کوچک هیجان زده و انگیزه بیشتری دارند. این ماهیچه ها همانهایی هستند که از همه آنها برای  تغذیه، بستن دکمه ژاکت و نوشتن با مداداستفاده می شود.

  1. محیط باز

بازی در محیط باز، همچنین برای ترغیب کودک به استفاده از قسمت‌های بزرگ عضلانی بسیارمهم است. پاها، بازوها، پشت، شانه ها و غیره.  چیزهای زیادی وجود دارد که می توان درجنگل، یا زمین بازی انجام داد. تعجب خواهید کرد وقتی که ببنید، کودک در حیاط خلوت یا پارک در کنار درختان، حوضچه های کوچک و یک گودال خاکی، چه کارهایی می تواند انجام دهد.

  1. کمک به تقویت فکر و تخیل کودک

کاوشگر کوچک شما می تواند از تخیل خود برای ایجاد هر چیزی که می خواهد استفاده کند. همچنین به آنها اجازه دهید، آزمایش کنند. اگر مقداری آب در آن حفره بریزم چه می شود؟ در اینجا، کودک شما می تواند شروع به پرسیدن سوالات، مشاهدات و تغییر وضعیت کند تا ببیند آیا نتیجه آن تغییر می کند یا خیر.

توجه به نکات ذکر شده، باعث رشد جسمی و خلاقیت کودکان شما می شوند.

اخبار مرتبط

icon news

بهترین راه ها برای بهبود مهارتهای حرکتی پیشرفته

مهارتهای حرکتی ریز به هماهنگی بین عضلات کوچک، مانند مهارت های دست و انگشتان با چشم ها...

توسعه و تاخیر مهارتهای حرکتی اندام های درشت در دوران کودکی

مهارتهای حرکتی اندام های درشت، مواردی است که برای حرکت دادن بازوها، پاها و نیم تنه به...

تغییرات رفتاری ناگهانی و علائم هشدار دهنده در کودکان

تعدادی از رفتارهای مختلف کودک وجود دارد که والدین باید مراقب آن باشند و این ممکن است ...

8 جمله ای که هر کودک باید بشنود

وقتی نامه ای به فرزندتان می نویسید، می تواند جادویی باشد. این روشی برای برقرارکردن عش...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news