اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
چهارشنبه
چهارشنبه 27 شهریور 1398
17 شهریور 1398 17 شهریور 1398
12:09 12:09

عمر پشه چقدر است؟

 پشه ها حشراتی آزار دهنده هستند. در ماه های گرم سال ، آنها در طلوع آفتاب ظهور می کنند و پرواز به اطراف را شروع می کنند. پشه ها نیش می زنند و می توانند یک پیک نیک ، لذت درست کردن کباب یا هر نوع فعالیت در فضای باز را به کلی خراب کنند. خارش و برجستگی های قرمز فقط بخشی از مشکل پشه ها است.

پشه ها همچنین خطرناک ترین حیوانات روی کره زمین هستند. تعداد بیماری هایی که در بر دارند برای چنین حشره کوچک چشمگیر است. آنها باعث بیماری و مرگ هزاران نفر در سراسر جهان می شوند و به نظر می رسد لیست بیماری های مرتبط با آنها هر ساله در حال افزایش است.

چه مدت پشه ها زندگی می کنند؟ واقعیت این است که ، آنها به اندازه مگس ها کوتاه مدت نیستند و طول عمر پشه به این بستگی دارد که آیا این یک پشه نر است یا ماده.

مراحل رشد پشه

پشه ها مانند اکثر حشرات از تخم زندگی خود را آغاز می کنند. آنچه ممکن است شما نمی دانید این است که پشه ها ، هنگامی که برای اولین بار به دنیا می آیند ، آبزی هستند. پشه های ماده در هر آب راکدی که پیدا می کنند تخم می گذارند. به طور متوسط ​​پشه ماده برای تخم گذاری نیاز به آب زیادی ندارد.

به همین دلیل است که حتی یک باران می تواند منجر به تخم گذاری پشه ها شود. این تخم ها حتی می توانند به یکدیگر بچسبند.پس پشه ها باید تخم های خود را در آب راکد قرار دهند.

پس از تخم گذاری ،تبدیل به لارو پشه می شوند و در آب راکد شنا می کنند. گاهی اوقات آنها توسط ماهی خورده می شوند. داشتن ماهی در حوض های خانه ها  می تواند به کاهش جمعیت پشه ها در محیط زندگیتان کمک کند. لاروهای پشه نزدیک به سطح آب شناور هستند ، بدن آنها با تنفس در نزدیکی سطح آب سازگار است. از همان سطح آب لارو رشد می کند.

هنگامی که پشه ها به مرحله شفیره برسند ، حرکت می کنند ، اما تغذیه نمی کنند. منتظر شانس خود برای تبدیل شدن به پشه های بالغ هستند.

هنگامی که شفیره به یک حشره بالغ تغییر می کند ، با تشکیل پاها و بال ها ، به سطح می آیند و در آنجا می نشینند ، در سطح آب استراحت می کنند و خشک می شوند. پس از خشک شدن بالهای آنها ، شفیره ها به هوا پرواز می کنند و در جستجوی وعده های غذایی خون هستند تا به رشد خود ادامه دهند و در نهایت جفت گیری و تخم گذاری برای شروع دوباره چرخه شروع می شود.

عمر پشه نر و ماده متفاوت است

بنابراین ، برای چه مدت پشه ها زندگی می کنند. این چرخه زندگی برای یک ماده می تواند از 42 - 56 روز ادامه داشته باشد. برای پشه نرها متوسط ​​طول عمر حدود 10 روز است.

راه های از بین بردن پشه ها

احتمالاً یکی از بهترین راه های خلاص شدن از شر پشه ها اطمینان از وجود آب راکد در اطراف خانه شماست. با ریختن آنها ، از گودال ها خلاص شوید. اگر حوضچه ماهی دارید ، از همزن استفاده کنید که باعث می شود آب در حرکت باشد و از تخم گذاری پشه های ماده جلوگیری کند. همچنین می توانید حوضچه را با لاروهای پشه ماهی بخورید تا قبل از بزرگ شدن از شر آنها خلاص شوید. از راکد شدن آب در گلدان های گل ،  جمع شدن آب در حیاط مطمئن شوید و اگر پرنده دارید آب داخل قفس را و حوض خانه را طور مکرر عوض کنید. و اگر در آپارتمان زندگی می کنید راکت پشه کش بخرید و خود را خلاص کنید.

اخبار مرتبط

icon news

روش های در امان ماندن از نیش پشه

نیش پشه باعث ناراحتی، خارش و یا ایجاد حساسیت در فرد شود از این رو افراد برای دور ماند...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news