اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
شنبه
شنبه 03 اسفند 1398
18 شهریور 1398 18 شهریور 1398
08:33 08:33

4 مورد از مزایای نوشیدن آب گرم

آب یکی از عناصر حیاتی بدن ماست اما گاهی دچار کمبود آب بدن می شویم و به مشکل بر می خوریم. به جای نوشیدن چای ، قهوه یا هر نوشیدنی دیگر، فرد باید با نوشیدن آب گرم صبحگاهی بدن خود را فعال و قوی کند.اکثر ما وقتی به آب می رسیم معمولا ترجیح می دهیم تا یک لیوان آب یخ بنوشیم اما طبق تحقیقات مشخص شده که نوشیدن آب یخ به بدن آسیب می رساند.

درحالیکه مصرف آب ولرم مزایای بی شماری دارد، همچنین مصرف آب ولرم به صورت ناشتا و با معده خالی خواص و فواید بی نظیری را برای سلامت بدن به همراه دارد.

در ادامه مطلب بخوانید تا برخی از فواید باورنکردنی آب گرم را که می تواند بدن شما را بهبود بخشد، بشناسید:

  1. اگر می خواهید وزن کم کنید، آب گرم بنوشید

کسانی که از مشکلات گوارشی رنج می برند باید به جای آب سرد، آب گرم بنوشند. اما چرا آب گرم برای گوارش مفید است؟

آب گرم حرکات روده را بهبود می بخشد در حالیکه کم آبی بدن باعث تجمع مدفوع در روده می شود. همچنین باید از نوشیدن آب سرد جلوگیری کرد زیرا برای سلامتی بسیار مضر است.

آب سرد چربی موجود در مواد غذایی را سفت و سخت می کند و بدین ترتیب عملکرد روده را با مشکل مواجه می سازد.

  1. مصرف آب گرم همراه با لیموترش فواید زیادی برای بدن دارد

بسیاری از کارشناسان بهداشتی مصرف لیمو را با آب ولرم توصیه می کنند زیرا چندین مزیت سلامتی دارد. یکی از مزایای این ترکیب این است که یک سم زدای ایده آل برای بدن است.

هنگامی که آب گرم می نوشیم دمای بدن بالا می رود و این امر منجر به عرق کردن می شود و این به نوبه خود به دفع سموم از بدن کمک می کند و جدا از سم زدایی بدن، به تقویت جذب مواد معدنی نیز کمک می کند.

  1. به کنترل و بهبود بسیاری از بیماری ها و مسائل بهداشتی کمک می کند

آب گرم یک درمان عالی برای بسیاری از مشکلات و بیماری های مربوط به سلامتی است. به عنوان مثال اگر از سرماخوردگی خفیف و سرفه یا گرفتگی بینی رنج می برید، نوشیدن آب ولرم تا  گرم می تواند به شما کمک کند چون دستگاه تنفسی را تمیز می کند.

همچنین بسیاری از مشکلات سلامتی مانند درد قاعدگی، سردرد یا گرفتگی بدن را مهار می کند و از آکنه و پیری زودرس جلوگیری می کند.

  1. موهای سالم و براق می خواهید؟ از نوشیدن آب گرم غافل نشوید!

یکی از فواید نوشیدن آب گرم این است که به شما کمک می کند موهای سالم و براق تری داشته باشید. طبق مطالعات، انتهای عصبی ریشه های مو را فعال می کند و رشد مو را تسریع می کند. همچنین یکی از مزایای مهم این است که پوست سر را آبرسانی می کند و بنابراین احتمال بروز شوره سر یا خشکی و خارش پوست را کاهش می دهد.

بعد از خواندن این مطلب، به همه افراد توصیه می شود هر روز صبح یک لیوان آب گرم بنوشند و مزایای فراوان آن بهره مند گردند.

اخبار مرتبط

icon news

چه زمان آب گرم یا آب سرد بنوشیم؟

کارشناسان بر این عقیده می باشند که آب را با دمای اتاق بنوشید و همیشه دمای هوای بیرون ...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news