اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
چهارشنبه
چهارشنبه 27 شهریور 1398
17 شهریور 1398 17 شهریور 1398
12:48 12:48

نجات معجزه‌آسای ۲۰ نفر از ساکنان یک مجتمع از آتش +عکس

یک مجتمع مسکونی در خیابان امام زاده حسن(ع) تهران طعمه حریق شد و ساکنان آن در آتش گیر افتادند و درنهایت با تلاش مأموران آتش نشانی همه 20نفر با موفقیت نجات پیدا کردند.

تهران| نجات 20 نفر از میان آتش و دود + تصاویر

به گزارش سلام نو؛ ساعت 19:30 روز گذشته در پی تماس شهروندان با سامانه 125 مبنی بر مشاهده خروج دود و شعله از یک مجتمع مسکونی، ستاد فرماندهی آتش‌نشانی تهران بی‌درنگ آتش‌نشانان ایستگاه 70 و 28 را به همراه خودروی حمل دستگاه تنفسی ایستگاه 62، به محل حادثه در خیابان امام زاده حسن(ع)، خیابان احمدی اعزام کرد.

داود قلیزاده؛ معاون منطقه چهار عملیات آتش‌نشانی تهران درباره جزئیات این حادثه اظهار کرد: با رسیدن به محل حادثه مشاهده شد یک منزل مسکونی به مساحت تقریبی 75 مترمربع در طبقه سوم یک مجتمع پنج طبقه شانزده واحدی، در نبود مالک و به دلیل نامعلوم دچار آتش‌سوزی شده و حریق در حال سرایت به طبقات بالاتر بود.

وی با اشاره به انتشار دود فراوان در تمام ساختمان، ادامه داد: بر اثر این حادثه تعدادی از ساکنان داخل ساختمان گرفتار شده بودند.

قلیزاده خاطرنشان کرد: آتش‌نشانان بلافاصله با رعایت نکات ایمنی و تقسیم شدن به دو گروه، با قطع برق و گاز ساختمان، همزمان با لوله‌کشی به داخل منزل، افراد محبوس شده را از داخل ساختمان خارج کرده و در کمترین زمان ممکن، ضمن خاموش کردن شعله‌های آتش، از سرایت آن به اطراف جلوگیری کردند.

به گفته معاون منطقه چهار عملیات آتش‌نشانی تهران، با سرعت عمل آتش‌نشانان، بیست نفر از ساکنان که در راهروها، داخل واحدها و آسانسور محبوس شده بودند به محیط امن انتقال داده شدند و آتش‌نشانان پس از لکه‌گیری کامل و تخلیه دود با استفاده از فن فشار مثبت، به مأموریت خود پایان دادند.

بنابر اعلام پایگاه خبری 125؛ علت وقوع این آتش‌سوزی توسط کارشناسان منطقه در دست بررسی است.

/تسنیم

اخبار مرتبط

icon news

آتش‌نشانی تهران دارای پهپاد شد!

مهدی داوری مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران از ورود پهپادها و به...

حریق در بازار قدیمی قم‎ + تصاویر

یک بازار قدیمی از دوران صفویه دچار حریق شد و به علت شدت زیاد تمام بازار در آتش سوخت.

راز آتش سوزی های سریالی تهران چیست؟

آتش نشانان پایتخت هفته ای سخت را گذراندند. تهران در طی چند روز اخیر شاهد چند آتش سوزی...

مرگ 3 نفر در عمق 15 متری چاه در چهاردانگه

سخنگوی سازمان آتش‌ نشانی و خدمات ایمنی تهران از مرگ سه نفر در داخل چاهی به عمق 15 متر...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news