اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
چهارشنبه
چهارشنبه 27 شهریور 1398
18 شهریور 1398 18 شهریور 1398
15:29 15:29

راه های مراقبت از موی سر

مو ممکن است مرده باشد ، اما این بدان معنی نیست که شما نباید از آن مراقبت کنید. باید مرتباً آن را بشویید. در واقع ، آنچه شما واقعاً باید شستشو دهید ، پوست سر شماست. 

بهترین راه برای تمیز کردن مو و پوست سر این است:

کف سر خود را تمیز نگه داریداز مقدار کمی شامپو استفاده کنید. شامپو را درون پوست سر خود ماساژ دهید. پوست سر را بیش از حد دست نکشید و از کشیدن ناخن به کف سر خودداری کنیدخیلی خوب بشویید ، تا زمانی که حباب یا لکه های دیگری روی سر خود نبینید
موهای خود را با حوله به آرامی خشک کنید.آن را با دقت با یک شانه دارای دندانه ی درشت شانه کنید ، مخصوصاً اگر فرفری باشد. از آن خسته نشوید و به آن چنگ نزنید ، زیرا می تواند مو را بشکند یا کنده شود.بگذارید موهای شما بدون سشوار خشک شود. سشوار می تواند مو را زبر کند باشد.

شوره سر

اگر پوست سر شما خارش دارد، خشک و پوسته پوسته است ، می تواند به این دلیل باشد که شامپو روی سر شما باقی مانده است. یا ممکن است به این دلیل باشد که شما چیزی به نام شوره سر دارید. اگر شوره سر دارید ، وقتی سرتان را خراشیده اید ، پوسته پوسته می شود و روی لباس هایتان فرود می آید. در صورت پوشیدن رنگ های تیره بسیار قابل توجه است. می توانید از شامپوی مخصوصی استفاده کنید، موارد زیادی برای انتخاب وجود دارد. برای تصمیم گیری در مورد بهترین شامپو برای شما ، با پزشک یا پزشک پوست (متخصص پوست) صحبت کنید.

میزان شست شوی موی سر

هر چند دو الی سه روز یک بار موهای خود را شستشو می دهید بستگی به نوع آن و کارهایی که در طول روز انجام می دهید بستگی دارد. اگر موهای شما به سرعت چرب می شوند ، باید بیشتر شسته شوند. موهای صاف سریع می توانند چرب شوند. موهای خیلی مجعد چرب نیستند و کمتر می توان آنها را شست وشوی کرد. اگر موهای خیلی فرفری ، یا ضخیمی دارید ، ممکن است خیلی خشک باشد و به نظر می رسد استفاده از نرم کننده بعد از شستن موهای شما ممکن است به نرمی آن کمک کند ، اما این امر آن را سالم تر نمی کند. همه چیز می تواند به مو آسیب برساند و باعث شود که این موها شکسته یا خشک شوند. برای محافظت از موهای خود ، مراقب باشید.

علت خشک شدن مو

خورشید

که یکی از دلایلی است که هنگام بیرون رفتن باید کلاه یا روسری بپوشید

مواد شیمیایی

مانند کلر در استخرها.بنابراین باید موهای خود را بعد از شنا در استخر بشویید

رنگ مو و دکلره

محصولاتی که مو را مجعد می کند یا رنگ آن را تغییر می دهد.

اتو مو یا فر کن مو

که استفاده می کنید ، سشوارها (بنابراین آنها را زیاد استفاده نکنید ، به خصوص اگر به نظر می رسد موهای شما خشک تر شده یا به راحتی می شکند).

موخره و درمان آن

یکی از انواع متداول آسیب مو ، شکاف انتهایی است یعنی همان موخره. واقعاً از نزدیک به انتهای یک مو نگاه کنید ، و ممکن است متوجه شوید که انتها از هم جدا شده است. از آنجا که مو مرده است ، شما نمی توانید انتهای مو را ترمیم کنید. تنها کاری که می توانید انجام دهید این است که آنها را کوتاه کنید.

اخبار مرتبط

icon news

فقط زیبایی و مدل، برای موهای شما کافی نیست

این یک کار آسان نیست که هر روز با موی های پر پشت و بی نقص بیدار شوید. امروزه به دلیل ...

راه های درمان شوره سر / راه‌هایی که به گوشتان نخورده

ماساژ مو با روغن زیتون، له کردن چند حبه سیر و مالیدن به پوست سر، مالیدن نمک و سپس شام...

چه چیزی موجب رشد سریعتر موها می شود؟

سال گذشته من 30 سانتی متر از موهایم را کوتاه کردم و بلافاصله ترسی مبهم به جانم افتاد....

برخی از لوسیون های گیاهی برای درمان شوره سر

شوره سر یکی از مشکلاتی است که اغلب افراد با آن روبرو هستند و برای درمان آن نه تنها به...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news