اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
چهارشنبه
چهارشنبه 20 فروردین 1399
18 شهریور 1398 18 شهریور 1398
18:39 18:39

ورزش تنیس و لاغری

ورزش جذاب تنیس نوعی از ورزش های قهرمانی است که با استفاده از "راکت تنیس" و توپ  انجام می شود، این ورزش را هم به صورت  نفر به نفر و هم دو به دو بازی می کنند. راکت تیس مخصوص است و دسته کوتاه و البته بسیار محکمی دارد و در نهایت یک توپ کوچک در این ورزش مثل بسیاری از ورزش های توپی بین دو طرف رد و بدل می شود؛ مشخصاً اگر حریف شما نتواند توپ ارسالی از سمت شما را به خودتان بازگرداند و یا توپ به زمین بیافتد، یک امتیاز به شما داده خواهد شد.

حالا با این مقدمه به سراغ فواید ورزش پر تحرک تنیس برویم.

تنیس و لاغری

بورگ به درستی بازی تنیس را "ورزشی آمیخته از هزاران مسابقه دو" تعریف کرده است. حرکات سریع که این ورزش نیاز دارد ضربان قلب را افزایش داده و مصرف انرژی را افزایش می‌دهد. تنیس بر خلاف نگاه اول پر است از دویدن و تحرک،به همین دلیل این رشته ورزشی جزء دسته ورزش های "هوازی" محسوب می شوئ. نیاز به انجام حرکات سریع در ورزش تنیس نیز باعث افزایش "ضربان قلب" می شود که در نتیجه آن با افزایش مصرف انرژی بدن انسان چربی سوزی می کند و بدیهی است که لاغری و در ادامه به دلیل هماهنگی های عضلانی "تناسب اندام" را در پی دارد. بازی تنیس به صورت عادی در حدود  تا دو ساعت زمان می برد که در ورزش ها و رالی های قهرمانی این عدد به بیش از 3 ساعت هم می رسد و در نتیجه تحرکات تنفسی و عضلانی در این ورزش از ریسک بیماری‌های قلبی و مخصوصاً سکته پیشگیری می کند

بدن سازی و افزایش امنیت بدن

اساساً فعالیت های فیزیکی بالا مثل ورزش تنیس می توانند باکتری ها را در بدن محدود و نابود کنند و این اتفاق باعث می شود که احتمال ابتلا به انواع بیماری مانند سرماخوردگی و دیگر بیماری ها تا حد زیادی کاهش پیدا کند علاوه بر این با تقویت سلول های خونی که در ایمنی بدن فرد نقش بسیار مهم و حیاتی دارند را نیز تقویت می کنند.

افزایش اعتماد به نفس با انجام ورزش تنیس

در تحقیقی که چند سال پیش در یکی از دانشگاه های بین المللی انجام شد، محققان به آزمایش بر روی تاثیر روحی و روانی و مزیت های ورزش‌های مختلف بر روی انسان پرداختند که در این تحقیق تنیس بالاترین امتیاز را در "افزایش اعتماد به نفس" و همچنین مثبت اندیشی بدست آورد علاوه بر این در شاخص هایی مثل  تنش های روزمره، اضطراب و همچنین افسردگی کمترین درصد را ثبت کرده است. دانشمندان بر این عقیده هستند که بازی منظم تنیس می تواند شما را در زندگی شخصی و حتی کاری‌ باانگیزه تر کند

در مورد صدمات ورزش تنیس بهتر است بدانید

اغلب ورزشکاران این رشته دچار آسیب‌دیدگی های جزئی و کلی می‌شوند. هرچند آسیب در ناحیه آرنج دست از سایر آسیب دیدگی ها مرسوم تر است اما چند تهدید دیگر هم در بین بازیکنان تنیس شایع است مانند: آسیب در پاها، استرین و گرفتگی عضلات در نواحی مختلف دست و پا  و همچنین درد در ناحیه ساق و مچ پا؛  البته باید به این نکته هم اشاره کرد که در بیشتر مواقع آسیب دیدگی های تنیس خطرناک و تهدید کننده نیستند و حتی بدون پزشک تخصصی  در این زمینه نیز قادر خواهید بود آسیب ها را کنترل کنید.

اخبار مرتبط

icon news

چیز هایی که باید در مورد چربی سوزی بدن ( EPOC) بدانید

پس از پخت و پز، هنگام خاموش کردن، اجاق گاز، بلافاصله خنک نمی شود. مدتی طول می کشد تا ...

برخی از ورزش های لاغری

در این مطلبِ تناسب اندامِ سلامِ نو به سه ورزش حائز اهمیت برای لاغری و تناسب اندام اشا...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news