اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
پنج‌شنبه
پنج‌شنبه 01 اسفند 1398
19 شهریور 1398 19 شهریور 1398
10:57 10:57
محسن هاشمی خبر داد:

۴ میلیارد تومان برای مناسب‌سازی مدارس دخترانه

محسن هاشمی رئیس شورای شهر تهران می گوید  ۴ میلیارد تومان به منظور مناسب سازی مدارس دخترانه شهر تهران اختصاص داده شده است.

اختصاص ۴ میلیارد تومان برای مناسب‌سازی مدارس دخترانه

رئیس شورای شهر تهران از اختصاص بودجه ۴ میلیارد تومانی برای مناسب سازی مدارس دخترانه خبر داد.

به گزارش سلام نو،‌ محسن هاشمی در حاشیه یکصد و شصت و سومین جلسه شورای شهر تهران در جمع خبرنگاران درباره طرح دوفوریتی الزام شهرداری تهران به اختصاص ۳۰ درصد از ردیف بودجه سالانه اختصاصی به آموزش و پرورش تهران برای مناسب‌سازی مدارس اظهار داشت: این طرح دوفوریتی ابتدا از جانب ۱۶ نفر اعضا مطرح شد و با و ۱۸  رأی موافق به تصویب رسید. در این طرح  برخی اعضای شورای شهر پیشنهاد افزایش بیشتر بودجه شهرداری به ۵۰درصد را داشتند که رأی نیاورد و سرانجام قرار بر این شد که ۳۰ درصد کمک‌های شهرداری در این جهت به آموزش و پرورش اختصاص داده شود.

هاشمی با اشاره به صحبت های امروز ناهید خداکرمی در صحن شورا مبنی بر کمبود ویتامین D دانش‌آموزان دختر که مادران آینده هستند و لزوم مناسب‌سازی که اگر دید در مدارس نباشد دختران می‌توانند آزادانه در مدرسه روسری‌های خود را بردارند و آفتاب را جذب کنند اظهار داشت: این مسئله سبب می‌شود که دختران به جای استفاده از قرص مستقیم بتوانند آفتاب را برای جذب ویتامین D داشته باشند که البته این موضوع نه در همه مدارس بلکه در برخی از مدرسه‌ها که شرایط لازم را داشته باشند می‌تواند اجرایی شود و باتوجه به بودجه کل ۲۰ میلیارد تومانی،  ۴ میلیارد تومان آن می تواند به این امر اختصاص یابد.

رئیس شورای شهر تهران افزود: با توجه به نزدیک شدن به زمان بازگشایی مدارس، شهردار تهران تلاش کرده کارگاه‌های بلاتکلیف در سطح شهر را جمع‌آوری کند.

وی با اشاره به پروژه پل گیشا به عنوان یکی از کارهای نیمه کاره گفت: هرچند پروژه گیشا در اولویت شهرداری است اما بعید می‌دانم تا ابتدای مهر به اتمام برسد./ایلنا

اخبار مرتبط

icon news

تغییرات کرایه‌های حمل و نقل عمومی در سال ۹۹+جزییات

لایحه افزایش کرایه‌های حمل و نقل عمومی شهر تهران در سال ۹۹ به شورای شهر تهران ارسال ش...

واکنش معاون شهردار به خبر تغییر مدیران شهرداری

حامد مظاهریان معاون شهردار تهران گفت: تغییر مدیران شهرداری تا پایان سال را من نشنیده ...

جزییات اجرای طرح ترافیک در روزهای پنج شنبه سال آینده

عمار سعیدیان‌فر، مدیر واحد ساماندهی محدوده‌ها و طرح‌های ترافیکی گفت: طرح ترافیک و طرح...

6 خط مینی بوس در تهران ایجاد می شود

محمود ترفع، مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تهران گفت: در برخی مسیرهای اتوبوس، که تعداد...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news