اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
پنج‌شنبه
پنج‌شنبه 01 اسفند 1398
19 شهریور 1398 19 شهریور 1398
16:28 16:28

4 راهکار مقابله با عرق پا

اکثر ما در روزهای گرم تابستان پاهایمان عرق می کند ولی بعضی افراد در تمام فصل ها با این معضل مواجه هستند. به این عارضه افزایش تعرق می گویند و مردان، زنان و کودکان را درگیر می کند. وقتی پاهایتان را از کفش بیرون می آورید و بوی پاهایتان تمام اتاق را پر می کند، بسیار خجالت آور است و باعث می شود که از اینگونه موقعیت ها دوری کنید. تعرق زیاد پا عارضه ی شایعی نیست و تنها حدود پنج درصد از جمعیت جهان را درگیر می کند.

برای بیشتر مبتلایان به تعریق شدید پا که با محلول های خانگی نمی توانند مشکل خود را حل کنند، راه حل های درمانی پوستی مانند داروهای بدون نسخه، بو بر پا و تزریق بوتاکس نتایج قوی تر، سریعتر و کارآمدتری دارند.

  1. علت عرق کردن پای خود را پیدا کنید

لیستی تهیه کنید که شامل این موارد باشد: ساعاتی از روز که پاهایتان بیشتر عرق می کند، غذاهایی که می خورید، مکان هایی که در آنها بوده اید و غیره…

این لیست می تواند به شناسایی دلایل ایجاد عرق پا کمک کند و به شما این امکان را می دهد تا اقدام موثری انجام دهید.

بعد از مشخص کردن دلایل، تغییر در شیوه زندگی و از بین بردن این موارد، باعث می شود پاهایتان کمتر عرق کنند.

چه نوع جورابی می پوشید؟ جوراب های نامناسب عرق پایتان را تشدید می کند. جوراب های پنبه ای در طول ماه های تابستان عرق کردن پا را به حداقل می رساند.

جوراب های پشمی در ماه های سرد زمستان انتخاب بهتری هستند زیرا رطوبت پا را می گیرند. جوراب های مخصوصی نیز برای افرادی که پاهایشان زیاد عرق می کند، طراحی شده است.

  1. آب فراوان بنوشید

نکته اصلی برای داشتن پوستی سالم، نوشیدن آب فراوان است. بدن ما تقریباً هشتاد و پنج درصد از آب تشکیل شده است. ما در طول روز آب را از طریق فعالیت هایی مانند عرق کردن، ادرار و ... از دست می دهیم و بدون آبرسانی مناسب به بدن، دمای بدن افزایش می یابد و مشکل تعریق را افزایش می دهد. برای تنظیم بهتر دمای داخلی بدن و کاهش عرق کردن، نوشیدن آب فراوان را جدی بگیرید.

  1. از پودرهای ضد قارچ استفاده کنید

پودرهای ضد قارچ حتی در گرم ترین روزها، پا را در تمام طول روز خشک نگه می دارند و باکتری هایی را که باعث تعریق و بوی بد پا می شوند را از بین می برند.

  1. به پزشک مراجعه کنید

قبل از مراجعه به پزشک راهکارهای ارائه شده در بالا را انجام دهید، اگر این راهکارها کمکی به حل مشکلتان نکردند، به متخصص پوست مراجعه کنید.

اخبار مرتبط

icon news

علت بوی بد عرق چیست؟

در این روزهای گرم تابستان یکی از دغدغه های مردم عرق کردن و بوی بد ناشی از آن است، پس ...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news