اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
چهارشنبه
چهارشنبه 27 شهریور 1398
19 شهریور 1398 19 شهریور 1398
18:23 18:23

دریافت تسهیلات برای صاحبان صنایع سیل‌زده گلستان

صاحبان صنایع سیل‌زده گلستان در ابتدای امسال خسارات متعددی را متحمل شدند. حالا آخرین اخبار حکایت از آن دارد که قرار است تسهیلاتی برای جبران خسارت و رونق تولیدات در نظر گرفته شود.

صاحبان صنایع سیل‌زده گلستان در انتظار دریافت تسهیلات هستند

به گزارش سلام نو، معاون صنایع غذایی و تبدیلی سازمان جهاد کشاورزی گلستان گفت که ۱۵ واحد صنایع تبدیلی در حوزه کشاورزی این استان که از سیل ابتدای امسال خسارت دیدند؛ همچنان منتظر دریافت تسهیلات برای جبران خسارت و رونق تولیدات خود هستند.

عید محمد فاروفی اظهار داشت: این واحدهای صنایع تبدیلی در شهرستان های آق قلا، گنبدکاووس، بندر ترکمن، کردکوی و گُمیشان فعالیت داشتند که بر اثر جاری شدن سیلاب ابتدای امسال دچار خسارت شدند.

وی میزان خسارت وارده به ۱۵ واحد تولیدی در حوزه صنایع تبدیلی محصولات زراعی و باغی گلستان را نزدیک به ۶۵ میلیارد ریال اعلام کرد و افزود: گزارش برآورد خسارت وارده به دستگاه های مرتبط نظیر سازمان صنعت، معدن و تجارت و شرکت شهرک های صنعتی استان ارسال شده تا نسبت به تامین اعتبار و حمایت از آسیب دیدگان اقدام شود.

پیشتر میرمحمد غراوی معاون عمرانی استانداری گلستان گفته بود: در سیل امسال ۱۴۸ واحد صنعتی افزون بر یک هزار و ۹۰۰ میلیارد ریال خسارت دیدند و در نتیجه تعطیلی آن ها دو هزار و ۱۰۰ نفر شغل خود را از دست دادند.

در همین رهگذر رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت گلستان هم به خبرنگار ایرنا گفت که صاحبان واحدهای تولیدی، صنفی و قالیبافان خسارت دیده ناشی از سیل استان همچنان در انتظار تخصیص اعتبار برای رونق تولید هستند.

حسین طلوعیان افزود: برآورد اولیه خسارت ناشی از سیل به بخش صنعت استان گلستان دو هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال بوده ولی اعتبار در نظر گرفته شده یک هزار و ۵۰ میلیارد ریال است.

بارش شدید باران، طوفان، سیل، آب‌گرفتگی و رانش زمین در گلستان که از روزهای آخر سال ۹۷ آغاز شد علاوه بر خسارت سنگین به بخش‌های مختلف استان، موجب جان باختن ۱۱ نفر شد./ایرنا

اخبار مرتبط

icon news

اجاره مسکن در تهران ارزان شد

همزمان با بازگشت رکود به حوزه مسکن، قیمت اجاره‌بها در بسیاری از مناطق شهر تهران ارزان...

بانک‌ها در سالی که گذشت چند میلیارد تومان وام به مردم داده‌اند؟

در این گزارش به بررسی میزان ارائه وام توسط بانک‌ها پرداخته‌ایم.

پرداخت بیمه بیکاری برای افراد سیل‌زده

‌معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از پرداخت بیمه بیکاری برای افراد سیل‌زده خبرداد...

برداشت گندم در زمین‌های سیل‌زده شادگان

کشاورزان شادگانی به علت سیل اخیر این روزها مجبور هستند گندم خود را به صورت سنتی برداش...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news