اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
سه‌شنبه
سه‌شنبه 06 اسفند 1398
19 شهریور 1398 19 شهریور 1398
18:23 18:23

دریافت تسهیلات برای صاحبان صنایع سیل‌زده گلستان

صاحبان صنایع سیل‌زده گلستان در ابتدای امسال خسارات متعددی را متحمل شدند. حالا آخرین اخبار حکایت از آن دارد که قرار است تسهیلاتی برای جبران خسارت و رونق تولیدات در نظر گرفته شود.

صاحبان صنایع سیل‌زده گلستان در انتظار دریافت تسهیلات هستند

به گزارش سلام نو، معاون صنایع غذایی و تبدیلی سازمان جهاد کشاورزی گلستان گفت که ۱۵ واحد صنایع تبدیلی در حوزه کشاورزی این استان که از سیل ابتدای امسال خسارت دیدند؛ همچنان منتظر دریافت تسهیلات برای جبران خسارت و رونق تولیدات خود هستند.

عید محمد فاروفی اظهار داشت: این واحدهای صنایع تبدیلی در شهرستان های آق قلا، گنبدکاووس، بندر ترکمن، کردکوی و گُمیشان فعالیت داشتند که بر اثر جاری شدن سیلاب ابتدای امسال دچار خسارت شدند.

وی میزان خسارت وارده به ۱۵ واحد تولیدی در حوزه صنایع تبدیلی محصولات زراعی و باغی گلستان را نزدیک به ۶۵ میلیارد ریال اعلام کرد و افزود: گزارش برآورد خسارت وارده به دستگاه های مرتبط نظیر سازمان صنعت، معدن و تجارت و شرکت شهرک های صنعتی استان ارسال شده تا نسبت به تامین اعتبار و حمایت از آسیب دیدگان اقدام شود.

پیشتر میرمحمد غراوی معاون عمرانی استانداری گلستان گفته بود: در سیل امسال ۱۴۸ واحد صنعتی افزون بر یک هزار و ۹۰۰ میلیارد ریال خسارت دیدند و در نتیجه تعطیلی آن ها دو هزار و ۱۰۰ نفر شغل خود را از دست دادند.

در همین رهگذر رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت گلستان هم به خبرنگار ایرنا گفت که صاحبان واحدهای تولیدی، صنفی و قالیبافان خسارت دیده ناشی از سیل استان همچنان در انتظار تخصیص اعتبار برای رونق تولید هستند.

حسین طلوعیان افزود: برآورد اولیه خسارت ناشی از سیل به بخش صنعت استان گلستان دو هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال بوده ولی اعتبار در نظر گرفته شده یک هزار و ۵۰ میلیارد ریال است.

بارش شدید باران، طوفان، سیل، آب‌گرفتگی و رانش زمین در گلستان که از روزهای آخر سال ۹۷ آغاز شد علاوه بر خسارت سنگین به بخش‌های مختلف استان، موجب جان باختن ۱۱ نفر شد./ایرنا

اخبار مرتبط

icon news

بانک ها امسال چقدر وام دادند؟

 تازه‌ترین آمار بانک مرکزی از بخش پولی و بانکی در 9 ماهه سال جاری به ۱,۴۲۶ هزار میلیا...

خبری خوش برای بدهکاران بانکی

بانک مرکزی در بخشنامه ای به مدیران عامل بانک‌های دولتی اعلام کرد که سود و جرایم وام ه...

چه تعداد بانک در کشور وجود دارد؟

عباس معمارنژاد معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: 22 هزار شعبه بانکی فعال در کشور ...

برنامه ریزی دولت برای ایجاد ۹۸۸ هزار فرصت شغلی

محمدباقر نوبخت رییس سازمان برنامه و بودجه در مراسم گرامیداشت روز آمار و برنامه ریزی، ...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news