اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
جمعه
جمعه 02 اسفند 1398
19 شهریور 1398 19 شهریور 1398
16:55 16:55

توسعه میدان مشترک بلال توسط نیروهای داخلی

توسعه میدان مشترک بلال در دستور کار یک شرکت ایرانی قرار گرفته است. این در حالی است که حجم تولید روزانه میدان بلال حدود ۵۰۰ میلیون فوت مکعب برآورد شده است.

توسعه میدان مشترک بلال توسط شرکت ایرانی

به گزارش سلام نو، معاون مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران در امور مهندسی و توسعه از امضای قرارداد توسعه میدان مشترک بلال در روزهای آتی خبر داد و گفت:‌ قرارداد توسعه میدان مشترک بلال به ارزش ۴۴۰ میلیون دلار، میان شرکت نفت و گاز پارس و شرکت پتروپارس به امضا می‌رسد.

«رضا دهقان» با بیان این که حجم تولید روزانه میدان بلال حدود ۵۰۰ میلیون فوت مکعب خواهد بود، افزود: گاز تولیدی از این میدان از طریق خط لوله دریایی فاز ۱۲، به پالایشگاه این فاز در خشکی منتقل می‌شود.

میدان گازی بلال در بخش شرقی میدان گازی پارس‌جنوبی و در ۹۰ کیلومتری جنوب غربی جزیره لاوان واقع شده است. با توجه به نزدیکی میدان گازی بلال به تأسیسات فراساحلی فاز ۱۲ پارس جنوبی و نیز ظرفیت‌ خالی جهت دریافت و تولید گاز در سکوی C فاز۱۲، مقرر است گاز استخراج شده از این میدان به سکویC فاز ۱۲ منتقل و سپس از طریق خط لوله به پالایشگاه فاز۱۲ در کنگان جهت فرآورش ارسال شود.

از اهداف طرح توسعه میدان بلال می توان به حفاری در مجموع ۸ حلقه چاه تولیدی (یک حلقه چاه توصیفی – اکتشافی با هدف توصیف و تولید لایه‌های گازی مربوطه به همراه حفر یک حلقه چاه Learning و ۶ حلقه چاه توسعه‌ای) و تولید روزانه ۵۰۰ میلیون فوت مکعب گاز ترش و انتقال به پالایشگاه فاز۱۲ پارس جنوبی از طریق خط لوله، اشاره کرد./ایرنا

اخبار مرتبط

icon news

مالکان خودروها مراقب پیامک‌ها و سایت‌های جعلی باشند

شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران به هوطنان درباره سواستفاده از اطلاعات شخصی هنگام ...

خاکریز ها و جاده های هورالعظیم را چه کسی ساخت؟

شرکت ملی نفت ایران نیز در پی انتشار برخی شایعات مبنی بر مخالفت صنعت نفت با هدایت جریا...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news