اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
چهارشنبه
چهارشنبه 27 شهریور 1398
19 شهریور 1398 19 شهریور 1398
12:14 12:14

تالارهای پذیرایی در مسیر تعطیلی!

خسرو ابراهیمی نیا، رئیس اتحادیه تالارهای پذیرایی و تجهیز مجالس تهران می گوید تالارهای پذیرایی در پایتخت رو به تعطیلی هستند. در دو سال اخیرفشار اقتصادی تشدید شده و در این بین تالارهای پذیرایی متحمل سختی بیشتری شده اند.

تالارهای پذیرایی به سمت تعطیلی رفتند

به گزارش سلام نو، رئیس اتحادیه تالارهای پذیرایی و تجهیز مجالس تهران می‌گوید که واحدهای این صنف در دو سال اخیر شرایط نامناسبی را از سرگذرانده‌اند که منجر به تعطیلی بسیار از آن‌ها شده است.

«خسرو ابراهیمی نیا» با اشاره به وضعیت نیمه تعطیل تالارهای پذیرایی در ایام محرم و صفر گفت: به جز این دو ماه، در ماه رمضان و ایام شهادت نیز تالارها تعطیل هستند و می‌توان گفت جمعا چهار ماه در سال تالارهای پذیرایی فعالیت ندارند.

وی در پاسخ به این سوال که آیا سود باقی ایام سال به اندازه‌ای هست که تعطیلی چهار ماهه را برای این واحدها جبران کند، بیان کرد: اغلب تالارهای پذیرایی در شرایط خوبی به سر نمی‌برند که البته این مساله مطلق نیست.  آن‌ها در دو سال اخیر شرایط نامطلوبی داشته و بسیاری از تالارها تعطیل شده‌اند.

ابراهیمی‌نیا یکی از دلایل تعطیلی واحدها را پرداخت مالیات‌های سنگین دانست و تصریح کرد: در ۱۰ گذشته هر سال فعالیت تالارهای پذیرایی ضعیف‌تر شده، اما این موضوع در پرداخت مالیات مد نظر قرار نمی‌گیرد و آن‌ها صرفا بر اساس متراژ و تعداد صندلی و ... مالیات تعیین می‌کنند.

رئیس اتحادیه تالارهای پذیرایی و تجهیز مجالس تهران ادامه داد: همچنین تالارها هزینه‌های سنگینی برای پرداخت حقوق و بیمه پرنسل و پرداخت پول آب و برق دارند. همگی این‌ هزینه‌ها به علاوه هزینه مالیات و عوارض دست به دست هم داده که تالارهای پذیرایی وضعیت خوبی نداشتند. کارشناسان نیز رکود حاکم بر تالارهای پذیرایی را تائید کرده‌اند.

وی با بیان اینکه روند تعطیلی واحدها شروع شده تغییر شغل نیز کار آسانی نیست، افزود: بسیاری از تالارهای پذیرایی سودآوری ندارند و فقط برای حفظ موقعیتشان کار را با این امید که شرایط سال‌های آینده بهتر شود، ادامه می‌دهند.

ابراهیمی‌نیا همچنین با اشاره به کاهشی شدن تعداد ازدواج‌ها گفت: به دلیل افزایش هزینه‌ها، تعداد مهمان‌های مجالس نیز نسبت به گذشته کمتر شده و بعضیا عروسی‌هایی با ۲۵ یا ۳۰ مهمان برگزار می‌شود.

وی معتقد است اداره مالیات با کاهش مالیات‌ها می‌تواند به بهبود این وضعیت کمک کند./ایسنا

دیدگاه خود را بنویسید

icon news