اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
جمعه
جمعه 15 آذر 1398
17 شهریور 1398 17 شهریور 1398
17:11 17:11

باقیمانده های نسل جام جهانی ۹۸ به عدد 4 کاهش یافت

با خداحافظی یکی از ستارگان فوتبال آفریقا و جهان، تعداد بازیکنانی که در جام جهانی 98 فرانسه به میدان رفتند و هنوز بازی می کنند، به عدد 4 رسید

اتوئو ایتالیا

به گزارش سلام نو، ساموئل اتوئو یکی از بهترین بازیکنان تاریخ فوتبال آفریقا و کامرون تصمیم گرفت که در سن ۳۸ سالگی از دنیای فوتبال خداحافظی کند. به این ترتیب از جمع بازیکنانی که در جام جهانی ۱۹۹۸ فرانسه به میدان رفتند، تنها ۴ بازیکن هستند که هنوز از فوتبال دل نکنده‌اند و بازی می کنند.  این چهار بازیکن سالها و شاید ماه‌های پایانی دوران فوتبال خود را سپری می کنند.

* جان‌لوئیجی بوفون

معروف ترین بازیکن در این جمع دروازه بان ایتالیایی است که با جدایی از پاری سن ژرمن تصمیم گرفت به تیم سابق خود یعنی یوونتوس برگردد. احتمال دارد او در پایان فصل از فوتبال خداحافظی کند. بوفون اکنون ۴۱ سال سن دارد.

* شینجی اونو

این بازیکن ژاپنی ۳۹ ساله که در سال ۲۰۰۸ از تیم ملی کشورش کنار رفت هنوز در فوتبال باشگاهی فعال است و برای رایوکو در لیگ دسته دو ژاپن بازی می کند.

* لی دونگ گوک

این کره ای ۴۰ ساله نیز همچنان برای تیم چونبوک هیوندای کره جنوبی بازی می کند. او گل دوم کره را در برتری ۲ بر یک برابر ایران در جام ملت های ۲۰۰۰ لبنان به ثمر رساند و یک بار نیز در سال ۲۰۰۶ دروازه ایران را در جریان شکست ۴ بر ۳ برابر تیم برانکو باز کرد.

* حسین عبدالغنی

این مدافع که در تیم الاهلی عربستان بازی می کند نیز یکی دیگر از این چهار بازیکنی است که هنوز فوتبال بازی می کند و نتوانسته از ورزش مورد علاقه خود دل بکند./ ایسنا

اخبار مرتبط

icon news

ژاوی سرمربی بارسلونا نشود او را می کشم!

 ساموئل اتوئو، ستاره سال‌ها قبل بارسلونا امیدوار است ژاوری، اسطوره بارسلونا و فوتبال ...

گلایه اتوئو از نرسیدن توپ طلا به بازیکنان آفریقایی

سامموئل اتوئو، مهاجم پیشین بارسلونا و کسی که سابقه بهترین بازیکن سال آفریقا را در کار...

پیام مسی به اتوئو در روز خداحافظی از فوتبال + عکس

خداحافظی ساموئل اتوئو از فوتبال با واکنش جالب لیونل مسی همراه بود که مورد توجه رسانه ...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news