اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
سه‌شنبه
سه‌شنبه 06 اسفند 1398
17 شهریور 1398 17 شهریور 1398
20:50 20:50

۲۸ شهریور آخرین فرصت ثبت‌نام دانشگاه‌ بدون کنکور

۵۹۰ هزار دانشجو امسال در پذیرش بدون آزمون دانشگاه‌ها قطعا پذیرفته می‌شوند. ثبت‌نام ۲۰۳ هزار داوطلب تاکنون انجام شده و همچنان تا ۲۸ شهریور ادامه دارد.

کنکور

به گزارش سلام نو دکتر حسین توکلی، با بیان این مطلب اظهار کرد: ثبت نام و انتخاب رشته بر اساس سوابق تحصیلی بر مبنای قانون سنجش و پذیرش دانشجو از ۲۰ اسفند ۹۷ آغاز شده و تا ۲۸ شهریور ماه ادامه دارد. دفترچه راهنمای ثبت‌نام از ۱۷ بهمن ماه ۹۷ نیز منتشر شده است. بنابراین تمامی داوطلبان متقاضی ثبت‌نام و انتخاب رشته برای شرکت در پذیرش دانشجو صرفاً بر اساس سوابق تحصیلی باید بر اساس این دفترچه و اصلاحات اعلام شده اقدام کنند.


وی با بیان اینکه تا امروز بیش از ۲۰۳ هزار داوطلب با این روش ثبت‌نام و انتخاب رشته کرده‌اند، گفت: هر داوطلب برای پذیرش در رشته‌های بدون آزمون دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی می‌تواند تا ۱۰۰ کدرشته را از میان کدرشته‌های انتخابی خود در فرم انتخاب رشته ثبت کند و برای این کار باید علاوه بر دفترچه راهنمای ثبت‌نام به اطلاعیه‌های تکمیلی ۳۰ اردیبهشت و ۲۰ مرداد ۹۸ مراجعه کند.

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور در پایان خاطرنشان کرد: ظرفیت پذیرش دانشجو صرفاً براساس سوابق تحصیلی آزمون سراسری مهر ماه سال ۱۳۹۸ دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی بدون در نظر گرفتن دانشگاه‌ آزاد تعداد ۵۹۶ هزار و ۸۸ نفر است.

/ایسنا

اخبار مرتبط

icon news

تدبیر چینی ها برای دانشگاه ها از ترس کرونا

وزارت آموزش چین به خاطر شیوع ویروس کرونا دانشگاه‌ها و کالج‌های این کشور را ملزم به تد...

جزییات ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور

مهلت ثبت‌نام رشته‌های بدون آزمون دانشگاه پیام نور امروز سه‌شنبه ۱۵ بهمن ماه پایان می‌...

زمان ثبت نام کنکور سراسری 99 مشخص شد

دکتر حسین توکلی مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور، از آغاز ثبت نام کنکور سراسری سال ۱...

داوطلبان آزمون ارشد بخوانند

دکتر حسین توکلی مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور، از آغاز ثبت نام مرحله دوم آزمون ار...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news